Facebook

postheadericon Nowy Przełożony Prowincji Chrystusa Króla

HanasRada Generalna Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, zgodnie z Prawem SAC (nr 136), zatwierdziła 25 stycznia br. rezultat głosowania decydującego na urząd Przełożonego prowincjalnego Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego.

Przełożonym prowincjalnym kadencji 2017-2020 został wybrany ks. Zenon Hanas SAC. GRATULUJEMY!

 

postheadericon ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE PRZEŁOŻONEGO PROWINCJALNEGO

pope-francis.jpgPo raz kolejny w historii ludzkości będziemy medytować nad tajemnicą Betlejemskiej Nocy. Przypomina nam ona zdumiewającą prawdę o Wszechmogącym i Miłosiernym Bogu, który tak kocha człowieka, że staje się jednym z nas i solidarnie bierze na siebie kondycję ziemskiego pielgrzyma. Papież Franciszek, którego w tym roku gościliśmy w Sanktuarium na Jasnej Górze powiedział: „Bóg nas zbawia, stając się małym, bliskim i konkretnym”. Te trzy przymiotniki są kluczem do zrozumienia tajemnicy Betlejemskiej Nocy, a jednocześnie pozwalają nam zrozumieć, jak działa Bóg w historii ludzkości i w historii życia każdego człowieka.

Więcej…

 

postheadericon Nowenna przed beatyfikacją sł. Bożej Elżbiety Sanny

sanna

Drodzy Współbracia!

Zbliża się długo wyczekiwana beatyfikacja służebnicy Bożej Elżbiety Sanny. Uroczystości beatyfikacyjne odbędą się 17 września 2016 r. w bazylice Przenajświętszej Trójcy w Saccargia (Sardynia). Z Polski weźmie w nich udział ok. 40-osobowa grupa, w tym członkowie XXI Zebrania Generalnego oraz ekipa radiowo-telewizyjna (Nowohuckie.pl i TV Misericordia), dzięki którym będziemy mogli śledzić uroczystości beatyfikacyjne na żywo.

Więcej…

 

postheadericon ZARZĄD PROWINCJALNY

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni)

Chrystus Król Wszechświata
Prowincja Chrystusa Króla – Zarząd Prowincjalny
ADRES :

ul. Skaryszewska 12
skr. poczt. 255
03-802 Warszawa

TEL. : +48 22 818 27 14 (tonowy)
+48 22 818 27 15
+48 22 818 27 51
FAX : +48 22 818 84 97
E-MAIL : wa.zp[at]pallotyni.pl ;
WWW : http://www.pallotyni.org/prowincja.wa
PRZEŁOŻONY PROWINCJALNY : ks. dr Zenon Hanas SAC z.hanas[at]wp.pl
I RADCA PROWINCJALNY : ks. dr Waldemar Pawlik SAC wpawlik[at]pallotyni.pl
RADCY : ks. mgr lic. Zdzisław Słomka SAC xzslomka[at]gmail.com
ks. dr Grzegorz Młodawski SAC zabki[at]sekretariat-misyjny.pl
ks.  mgr lic. Artur Stępień (j.) SAC

ksartur.stepien[at]wp.pl

ADMINISTRATOR PROWINCJALNY : ks. mgr Tomasz Pławny SAC ekonom[at]pallotyni.pl

SEKRETARZ PROWINCJALNY/
RZECZNIK PRASOWY

:

 

ks. mgr lic. Grzegorz Kurp SAC

 

g.kurp[at]pallotyni.pl
+48 882 188 848

>>>Dla bezpieczeństwa i ochrony, aktywne łącza adresów e-mail zostały wyłączone. Chcąc skierować zapytanie pod właściwy adres, należy zastąpić [at] znakiem @


 

postheadericon WAŻNIEJSZE JUBILEUSZE I ROCZNICE WSPÓŁBRACI W 2016 R.

W roku 2016 r., Współbracia Prowincji Chrystusa Króla, będą świętować w swoich Wspólnotach szereg znaczących w ich życiu wydarzeń, rocznic i jubileuszy, związanych z datą urodzin, pierwszej konsekracji oraz święceń episkopatu i prezbiteratu. Modlitwą i życzliwym słowem wspieramy wszystkich naszych Jubilatów A.D. 2016!

Więcej…

 

postheadericon WIADOMOŚCI PROWINCJI CHRYSTUSA KRÓLA

Poniżej, za pośrednictwem łączy można pobrać numery Wiadomości Prowincji Chrystusa Króla SAC począwszy od roku 2008 w formacie PDF.

Więcej…

 

postheadericon InfoSAC - Serwis Informacyjny Prowincji Chrystusa Króla SAC

ADRES:

InfoSAC - Serwis Informacyjny 
Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni)
Prowincja Chrystusa Króla [WA]

ul. Skaryszewska 12
skr. poczt. 255
03-802 WARSZAWA

tel. +48 22 818 27 15

e-mail: infosac[at]pallotyni.pl lub infosac[at]aidg.pl

  • Serwis zajmuje się podawaniem aktualnych wiadomości z życia Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni) Prowincji Chrystusa Króla (Księża Pallotyni – Prowincja Warszawska).
  • Serwis udostępnia wiadomości użyteczności publicznej ze szczególnym uwzględnieniem oczekiwań członków SAC i ZAK w Polsce, w zagranicznych Delegaturach Prowincji Chrystusa Króla oraz przebywających na placówkach misyjnych.
  • Serwis koordynuje wysiłki poszczególnych Wspólnot Prowincji Warszawskiej SAC w dziedzinie dostępu do środków społecznego przekazu, jak również w celu wypracowania własnych metod i sposobów komunikowania za pośrednictwem mediów elektronicznych.
  • Aktualne wiadomości z życia Prowincji rozsyłane są drogą elektroniczną oraz ukazują się na stronie internetowej w zakładce Wieści z Prowincji dla Wspólnot w kraju oraz ...Misji i Delegatur dla działalności misyjnej i ewangelizacyjnej.
  • Ponadto co dwa miesiące ukazują się Wiadomości Prowincji Chrystusa Króla, czyli biuletyn informacyjny przeznaczony do użytku wewnętrznego, którego wersja drukowana rozsyłana jest do Wspólnot w Polsce, na Ukrainie, Słowacji i w Czechach. Pozostali Współbracia posiadają dostęp do wersji elektronicznej Wiadomości za pośrednictwem strony internetowej.

Koordynacja Serwisu: ks. Grzegorz Kurp SAC [kontakt: g.kurp[at]pallotyni.pl]

 

postheadericon STAŁE ŁĄCZA

Stałe łącza… strony Prowincji Chrystusa Króla

 
Więcej artykułów…
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
Reklama
WARTO POSŁUCHAĆ
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama