Facebook

postheadericon OŻARÓW MAZ.: Uroczystości odpustowe w ożarowskim Sanktuarium

Ożarów MazW Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 7 kwietnia 2013 r., w Sanktuarium w Ożarowie  Mazowieckim Mszę św. odpustową o godz 15.00 celebrował Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Celestino Migliore. Eucharystia ku czci Bożego Miłosierdzia zgromadziła w naszej ożarowskiej świątyni, oprócz Czcigodnego Celebransa abpa Celestino Migliore, Prowincjała Księży Pallotynów ks. Józefa Lasaka SAC, wiceprowincjała ks. Zenona Hanasa SAC, Dziekana dekanatu laseckiego ks. prał. Grzegorza Kozickiego, oraz licznie reprezentowaną wspólnotą Pallotyńską z Ożarowa i Ołtarzewa,  Siostry Zakonne, Diakonów,  Kleryków oraz rzesze Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Oprawa Muzyczna, w wykonaniu Pallotyńskiej Diakoni Muzycznej pod dyrekcją ks. Radosława Wileńskiego SAC, ubogaciła Eucharystię oraz nocne czuwanie w wigilię Święta Bożego Miłosierdzia, wprowadzając niepowtarzalny klimat wszechogarniającego Miłosierdzia.

Abp Celestino w homilii, mówił o Zmartwychwstałym Jezusie, który zwyciężył śmierć – „miłością, dał dowód swym Apostołom i nam jak okazując miłosierdzie zwalczać zło, krzywdę i cierpienie. Apostołowie nie rozumieli czynów i znaków Jezusa, bo nie znali potęgi Jego Miłosierdzia. Miłosierdzie, to nie wybaczanie za wszelką cenę, ale sprzeciw wobec zła w każdej formie. Tylko miłość pełna miłosierdzia widzi sprawiedliwość i solidarność ludzką. W Roku Wiary, tylko wiara połączona z miłosierdziem wyprowadzi Kościół z kryzysu, obliguje ludzi do angażowania się w solidarne projekty pomocy wzajemnej, a Kościół do pogłębiania swojego istnienia. Kościół głosząc orędzie o Bożym Miłosierdziu powinien wykorzystywać nowe formy ewangelizacji” – dodał kaznodzieja.

Wychodząc naprzeciw potrzebą naszej lokalnej społeczności w Ożarowie Maz. powstała, z inicjatywy Fundacji Misericordia Ożarów Mazowiecki, nowa stacja telewizyjna. Po zakończonej Mszy św. abp. Celestino Migliore poświęcił studio TV Misericordia, jej pracowników oraz Zarząd i członków Fundacji Misericordia Ożarów Mazowiecki. Udzielił również, za pośrednictwem telewizji, błogosławieństwa wszystkim mieszkańcom Ożarowa Maz., szczególnie chorym, którzy za pośrednictwem TV Misericordia oglądali transmisję z uroczystości.

Anna Jaroń
OżarówINFO

 
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama