Facebook

postheadericon CENTRUM POMOCY DUCHOWEJ – Skaryszewska 12

Ks. Jan Pałyga SACCentrum Pomocy Duchowej pomaga małżeństwom niesakramentalnym, które chcą odnaleźć swoje miejsce w Kościele. W tym celu organizuje dla nich dwa razy w roku rekolekcje wyjaśniająco - formacyjne. Raz lub dwa razy w miesiącu umożliwia im grupowe spotkania oraz stwarza okazję do indywidualnych rozmów z księdzem lub psychologiem. Obecnie przy Centrum spotykają się dwie tego typu wspólnoty. Za Centrum i jego agendy odpowiedzialny jest ks. Jan Pałyga SAC.

Małżeństwom w kryzysie (Wspólnota Trudnych Małżeństw ,,Sychar”) Centrum stara się pomóc w przezwyciężaniu trudności małżeńskich i rodzinnych w czasie spotkań wspólnotowych, które odbywają się dwa razy w miesiącu, oraz poprzez spotkania z psychologami i terapeutami. Dla osób tych organizowane są także dwa razy w roku rekolekcje otwarte, które cieszą się coraz większym powodzeniem. Obecnie dla małżonków kryzysie organizowane są warsztaty Wreszcie Żyć - czyli 12 kroków ku pełni życia, które wspierają rozwój duchowy i psychiczny. Istnieje również internetowe forum pomocy, gdzie małżonkowie mogą podzielić się swoimi przeżyciami związanymi z kryzysami, które przechodzą lub przechodzili. Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa. W planie są również warsztaty dla młodych małżeństwa pod hasłem „By nie dochodziło do kryzysów”.

Centrum Pomocy Duchowej wspiera również Ruch Piąty Świat, który skupia w swoich szeregach ludzi samotnych i cierpiących. Ruch jest zespołem ludzi dobrej woli, którzy chcą towarzyszyć cierpiącym i zwrócić uwagę świata na ogrom niezauważalnego, anonimowego cierpienia, a także obojętności wobec niego. Do Ruchu mogą należeć wszyscy ludzie, niezależnie od religii i wyznania, także niewierzący. Spotkania wolontariuszy odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 18 w Centrum Pomocy Duchowej. Centrum otacza opieką duchową także osoby samotne, organizując dla nich dwa razy w roku specjalne rekolekcje i dwa razy w miesiącu spotkania o tematyce, którą sami proponują,

W każdy poniedziałek od godz. 9.30 do godz. 11.00 spotykają się osoby współuzależnione, mające problem z osobami uzależnionymi od alkoholu i innych używek. Porad udziela się w grupie oraz indywidualnie, a w razie konieczności kieruje się do odpowiednich ośrodków, a także do pracujących w Centrum psychologów i terapeutów. Planem na przyszłość utworzenie szkoły modlitwy i wprowadzenia do kontemplacji. Centrum jest czynne przez cały tydzień, z wyjątkiem niedzieli, w godzinach 15-21. Można również kontaktować się z Centrum telefonicznie przez cały tydzień.

Warto również wspomnieć, że dla wszystkich chętnych w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18.30, w dolnym kościele przy ul. Skaryszewskiej 12, odprawiane jest specjalne nabożeństwo w intencji uzdrowienia duszy, ciała, psychiki oraz o uwolnienie od różnych nałogów. Natomiast w drugą środę miesiąca podczas Mszy św., modlimy się o powrót do wiary wszystkich zagubionych ludzi.

Ks. Jan Pałyga SAC

 
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama