Facebook

postheadericon WIESCI MISYJNE I Z DELEGATUR

postheadericon CZECHY/SŁOWACJA: Spotkanie Delegatury w Donowalach (SK)

zjazd-Delegatury-2017-(8).jpgJest już tradycją, że dwa razy do roku Delegatura św. Cyryla i Metodego, reprezentująca Czechy i Słowację spotyka się wspólnie. Z reguły jest to na Słowacji, gdzie obecnie pracuje 15 pallotynów. Podobnie było i tym razem.

Więcej…

 

postheadericon KOLUMBIA/BELLO: Promocja naszej Świątyni w mediach

BELLO.jpgNa początku października bieżącego roku nasz kościół parafialny odwiedziła ekipa telewizyjna z programu Más que Bello (Więcej jak piękne). Nasza radość jest tym większa, że z 56 parafii w Bello, jako jeden z trzech został wybrany nasz kościół.

Więcej…

 

postheadericon KANADA: Wigilia i życie Delegatury św. Jana Pawła II w Kanadzie 2016

Kanada

Po wznowieniu działalności duszpasterskiej po przerwie wakacyjnej, Delegatura w Kanadzie wróciła do normalnego rytmu spotkań wspólnotowych, których sercem są comiesięczne dni skupienia, zwane Dniami Pallottiego, podczas których współbracia zgłębiają różne aspekty duchowości pallotyńskiej.

Więcej…

 

postheadericon AUSTRIA/WIEDEŃ: Radość kościoła Neuemargareten! Oto twój nowy krzyż!

au2.jpg

Niedziela 18 grudnia 2016 r. była niedzielą Gaudete w życiu naszej parafii pw. Niepokalanego poczęcia.

W ostatnich tygodniach II wojny światowej nasza dzielnica została zbombardowana. Zniszczono nasz kościół. Pozostała tylko część chórowa, a pod nią krzyż, który stoi w tylnej części obecnej świątyni. Krzyż ten poluzował się i pochylił do przodu. Ludzie zbierali ciała z ulicy i nie wiedząc co z nimi począć, znosili je pod ten krucyfiks. 1949 r. rozpoczęto budowę naszego kościoła i w planach była wieża, a na niej 7-metrowy krzyż. Niestety zabrakło funduszy na jej budowę. Po 67 latach chcieliśmy symbolicznie zakończyć budowę świątyni. Wspólnymi siłami naszej austriacko-polskiej wspólnoty wykonaliśmy krzyż wysokości 4,5 metra, który ma stanąć na dachu kościoła. Ten krzyż ma być znakiem nie dla umarłych, ale dla nas żyjących. Ma nam przypominać, że tu jest Ktoś kto żyje, tu jest mój Bóg, który na krzyżu śmierć zwyciężył.

Więcej…

 

postheadericon SŁOWACJA/ SPIŠSKA NOVA VES: 85. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Słowacji

KES

Owoce Światowych Dni Młodzieży i wizja pracy duszpasterstwa młodzieży są m. in. przedmiotem dyskusji podczas 85. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Słowacji w Spišskej Novej Vsi (11-12.10.2016).

W dniach 11 - 12 października 2016 w pallotyńskim Centrum rekolekcyjnym przy  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Spišskej Novej Vsi (parafia Smižany) odbywa się 85.  Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Słowacji.

Więcej…

 

postheadericon UKRAINA: Peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej. Modlitwa o pokój

ukraina1.jpg11 września 2016 r. rozpoczęła się peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej w diecezji charkowsko-zaporoskiej, która obejmuje terytorium siedmiu województw. Województwo ługańskie i część donieckiego jest pod panowaniem separatystów, a do pozostałych parafii jest, chyba w miarę bezpieczny, dostęp.

Więcej…

 

postheadericon UKRAINA: Wypoczynek młodzieży z Żytomierza i Doniecka nad jeziorem Świtiaź

ukrainaWitam wszystkich! Mam na imię Anna i jestem z parafii Bożego Miłosierdzia w Żytomierzu.

Od 3 do 11 lipca uczestnicy rowerowej pielgrzymki oraz dzieci i młodzież z Żytomierza i Doniecka mogli odpocząć nad brzegiem największego i najpiękniejszego jeziora w Ukrainie. Głównym tematem naszego pobytu nad Świtiaźiem były „Uczynki miłosierdzia”  natomiast mottem, które towarzyszyło nam przez te wszystkie dni były słowa: „Podajmy sobie dłonie”

Więcej…

 

postheadericon Czechy: Piesza Pielgrzymka do Sławkowic

czechy_sl

W sobotę 16 lipca 2016 r. zakończyła się 8 Piesza Pielgrzymka do kościoła Bożego Miłosierdzia i św. Faustyny w Sławkowicach. Od początku inicjatorem tego projektu są księża pallotyni, a jej niezawodnym kierownikiem, ks. Tomasz Kazański SAC. W tym roku w pielgrzymce udział wzięło 201 pątników, którzy wędrowali w 4 grupach. Jest to o 20 osób więcej, niż w poprzednim roku. Wśród uczestników obecne były 4 siostry zakonne, 1 kleryk pallotyński oraz 10 kapłanów, z czego 4 pallotynów: ks. T. Kazański, ks. M. Leszko, ks. J. Dawid i ks. P. Pruszyński.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama