Facebook

postheadericon PALLOTYŃSKI OŚRODEK POWOŁAŃ: Post w intencji powołań

akcja-post-w-intencji-powolan.jpgDrodzy Współbracia,

Już niedługo będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie naszego świętego ojca Założyciela. Jest to idealna okazja do tego, aby na nowo uświadomić sobie po co i dlaczego zostaliśmy pallotynami i na ile w naszych apostolskich działaniach naśladujemy przykład św. Wincentego Pallottiego.

Więcej…

 

postheadericon SEKRETARIAT DS. APOSTOSTOLSTWA - CELE, ZADANIA, CZŁONKOWIE

Sekretariat ds. Apostolstwa pełni funkcję pomocniczą wobec Zarządu Prowincji Chrystusa Króla. Celem jego działalności jest inspirowanie i koordynowanie inicjatyw i prac apostolskich podejmowanych przez pallotyńskie wspólnoty, parafie i poszczególnych Współbraci Prowincji Chrystusa Króla, w zakresie formacji apostolskiej osób świeckich, zmierzającej – zgodnie z charyzmatem św. Wincentego Pallottiego – do rozwijania dzieła Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego.

Proponowane programy prac apostolskich uwzględniają priorytetowe ustalenia Zebrania Prowincjalnego, działania Zarządu Prowincjalnego, a także ogólnopolskiego Programu Duszpasterskiego przyjętego przez Konferencję Episkopatu Polski.

W realizacji swoich celów Sekretariat ds. Apostolstwa wykorzystuje przede wszystkim:

 • Informację o zasadniczych zagadnieniach związanych z apostolstwem na forum Kościoła i Stowarzyszenia.
 • Inspirację płynącą z odczytywania znaków czasu do poszukiwania nowych form apostolskiego zaangażowania pallotyńskich wspólnot, parafii i poszczególnych Współbraci Prowincji Chrystusa Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego.
 • Koordynację inicjatyw apostolskich i prac duszpasterskich podejmowany przez pallotyńskie wspólnoty, parafie i poszczególnych Współbraci Prowincji.
 • Organizację spotkań dla Księży i Braci Stowarzyszenia, pallotyńskich Rektorów i Proboszczów, duszpasterzy młodzieży, katechetów, duszpasterzy współpracowników i dobroczyńców, kapelanów zgromadzeń zakonnych i szpitali itp.

Ponadto zadaniem Sekretariatu jest poszukiwanie nowych terenów animacji apostolskiej poprzez głoszenie misji i rekolekcji, otaczanie troską duszpasterską ruchu pielgrzymkowego, a także organizowanie obozów formacji dla Liturgicznej Służby Ołtarza i młodzieży z Ruchu oazowego „Światło-Życie”.

Skład Sekretariatu ds. Apostolstwa

Sekretarz ds. Apostolstwa:

 • Ks. Wojciech Świderski SAC, Święta Katarzyna

Rada Sekretariatu:

 • Ks. Andrzej Daniewicz SAC, Warszawa
 • Ks. Łukasz Gołaś SAC, Kraków
 • Ks. Jerzy Limanówka SAC, Ząbki
 • Ks. Mariusz Małkiewicz SAC, Konstancin-Jeziorna
 • Ks. Jan Oleszko SAC, Kielce (Karczówka)
 • Ks. Radosław Wileński SAC, Ożarów Mazowiecki
 • Ks. Andrzej Zelek SAC, Lublin

Adres kontaktowy:

SEKRETARIAT DS. APOSTOLSTWA
Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni)
Prowincja Chrystusa Króla
ul. Skaryszewska 12
03-802 Warszawa
tel. +48 22 818 27 51
e-mail : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama