Facebook

postheadericon PROWINCJE-REGIE

postheadericon MISJE/PROWINCJA POZNAŃSKA: JE ks. bp Bruno Ateba Edo SAC w Poznaniu

Bruno

Z dwudniową wizytą przyjechał do Poznania JE ks. bp Bruno Ateba Edo SAC, ordynariusz diecezji Maroua-Mokolo w Kamerunie.

„Pozwólcie, że zacznę od rady jakiej udzieliła mi mama: Kiedy stajesz przed ludźmi, którzy ciebie nie znają, najpierw się przedstaw” – mówił ks. biskup Bruno rozpoczynając homilie w sobotę i niedzielę (4 i 5 lutego 2017).

Więcej…

 

postheadericon WIETNAM: Wincenty Pallotti w Wietnamie

wiet2.jpg

W czasie nowenny przygotowującej do święta naszego Założyciela, 14 stycznia 2017, ks. Krzysztof Hermanowicz, wicesuperior Regii Francuskiej powierzył ks. Adamowi Gałązce oraz ks. Marcinowi Grzybowi relikwie świętego Wincentego Pallottiego. Księża Adam i Marcin od około roku przyjęci są przez biskupa diecezji Ho Chi Minh City w parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia w celu nauki języka wietnamskiego i poznania kultury tego kraju.

Więcej…

 

postheadericon RWANDA: Szpital (bł.) Elżbiety Sanny w Rwandzie

kibeho.jpgKibeho w Rwandzie, stało się znane na całym świecie dzięki uznanym przez Kościół objawieniom (29 czerwca 2001 r.) Najświętszej Maryi Panny Bolesnej – Matki Słowa. Poświęcenie i inauguracja sanktuarium miały miejsce 31 maja 2003 r., w Uroczystość Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Od tamtych pamiętnych dni, dziesiątki tysięcy pielgrzymów przybywa do Kibeho zarówno z Rwandy jak i z innych zakątków ziemi, zwłaszcza z krajów ościennych. Przy Sanktuarium posługuje – w duchu przesłania Matki Bożej – kilka zgromadzeń zakonnych, męskich i żeńskich.

Więcej…

 

postheadericon FRANCJA: 18 Kongres Miłosierdzia Bożego

kongr-milos-5.jpgW sobotę dnia 5 marca 2016 r. odbył się w Paryżu 18 Kongres Miłosierdzia Bożego organizowany przez pallotyńskie Apostolstwo Miłosierdzia Bożego: Miłosierdzie Boże... Z pokolenia na pokolenie”. Ze względu na liczne wydarzenia organizowane w diecezji paryskiej z okazji Roku Jubileuszowym, nasz kongres trwał w tym roku tylko jeden dzień. Miał on miejsce w objętej przez pallotynów od września tego roku parafii świętych Jakuba i Krzysztofa.

Kongres rozpoczął się konferencja księdza Aleksandra Pietrzyka, superiora Regii francuskiej na temat roli Pallotynów w głoszeniu orędzia Miłosierdzia Bożego we Francji i w świecie. Następnie ksiądz Raymond Agbo z diecezji Creteil wygłosił konferencje „Miłosierdzie Boże od siostry Faustyny do Papieża Franciszka”.

Więcej…

 

postheadericon NIEMCY: 71 rocznica śmierci Sługi Bożego Ryszarda Henkesa, więźnia obozu w Dachau

ks. Ryszard Henkes SAC71 lat temu, 22 lutego 1945 r. w obozie koncentracyjnym w Dachau zmarł pallotyn, ks. Ryszard Henkes. W przeddzień rocznicy wspólnota pallotyńska w Limburgu wspominała swojego współbrata, który został skazany na obóz Dachau z powodu jawnego sprzeciwu wobec nazistowskiego reżymu. Pod koniec 1944 r. ks. Henkes zgłosił się dobrowolnie do opieki nad więźniami chorymi na tyfus. Po ośmiu tygodniach sam zaraził się śmiertelną chorobą.

Na początku lat 80-tych, kapłani – byli więźniowie Dachau rozpoczęli starania o wyniesienie na ołtarze niemieckiego pallotyna. W kwietniu 2003 r. otwarto proces beatyfikacyjny „Męczennika miłości bliźniego“.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
Reklama
WARTO POSŁUCHAĆ
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama