Facebook

postheadericon LUBLIN/PGLiO: Kwietniowe wieści z Batorego

PGLiO1.jpgW kwietniu w Batorym dużo się działo. Klasa 2b gimnazjum wzięła udział w zajęciach warsztatowych w laboratorium Uniwersytetu Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Podczas zajęć uczniowie obserwowali przez mikroskop preparaty z krwi oraz oznaczali jej grupy. W czasie krótkiego wykładu dowiedzieli się, jak zostać potencjalnym dawcą krwi i szpiku kostnego.

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi wszyscy nasi gimnazjaliści i licealiści uczestniczyli w nabożeństwie wielkopostnym, w czasie którego uczniowie pierwszej klasy liceum zaprezentowali pantomimę „Ręce”, opowiadającą o darze, jaki otrzymaliśmy od Boga i w jaki sposób go wykorzystujemy. W ten sposób zostaliśmy wprowadzeni w nastrój zbliżających się świąt. Z kolei w pierwszych poświątecznych dniach uczniowie trzecich klas gimnazjum przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Mamy nadzieję, że bardzo dobrze sobie poradzili z wszystkimi zadaniami w części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i z zakresu języka obcego nowożytnego.

Ten wiosenny miesiąc przyniósł naszym uczniom kolejne sukcesy. Adrian Szkutnik z kl. III liceum uzyskał tytuł finalisty w 53. Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym im. prof. Antoniego Swinarskiego i zajął najwyższe miejsce spośród uczestników województwa lubelskiego. Troje naszych gimnazjalistów – Patrycja Krzyna, Jakub Obroślak i Karol Gajek – zdobyło tytuł laureata w XXI Konkursie Matematycznym im. ks. Franciszka Jakóbczyka. Cieszymy się również z wyników uzyskanych w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko”. Nasi gimnazjaliści zajęli najwyższe miejsca: Patrycja Krzyna – I miejsce, Piotr Błoński – II miejsce, Karol Gajek, Jakub Królikowski i Wojciech Zdyb – III miejsce.

Poza tym nasi uczniowie wzięli udział w grze miejskiej – „Lublin średniowieczny”. Zabawa zorganizowana została pod honorowym patronatem prof. dr.  hab. Mirosława Piotrowskiego – posła do Parlamentu Europejskiego oraz Krzysztofa Żuka – Prezydenta Miasta Lublin. Bardzo cieszymy się, że nasze trzyosobowe zespoły już drugi rok z rzędu zajęły dwa pierwsze miejsca – w kategorii gimnazjów i w kategorii liceów – i zostały nagrodzone wyjazdem do Strasburga.

PGLiO2.jpgW ostatnich dniach kwietnia ze wzruszeniem i smutkiem pożegnaliśmy uczniów klasy trzeciej liceum. Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęła Msza Święta, odprawiona przez księdza dyrektora Andrzeja Zelka SAC. Po nabożeństwie trzecioklasiści otrzymali świadectwa ukończenia liceum i nagrody, a rodzice podziękowania. Maturzyści wyrazili swą wdzięczność wychowawczyni i dyrekcji, wygłaszając podziękowania i wręczając piękne bukiety kwiatów. Następnie wszyscy obejrzeli program artystyczny przygotowany przez klasy drugie LO, przeplatany filmami ze wspomnieniami i życzeniami nauczycieli oraz zdjęciami z dzieciństwa naszych uczniów. Maturzystom życzymy dużo uśmiechu każdego dnia i spełnienia marzeń w dorosłym życiu.

W związku z kolejną rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja wszyscy nasi podopieczni wzięli także udział we Mszy Świętej odprawionej w intencji Ojczyzny.

Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie i jak zwykle zapraszamy na naszą stronę internetową www.batory.lublin.pl/

Iwona Bryła

 
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama