Facebook

postheadericon LUBLIN/PGLiO: Styczniowe wieści z Batorego

pglio1.jpgStyczeń 2017 r. w Pallotyńskim Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego był miesiącem pełnym sukcesów. Patrycja Krzyna – uczennica naszego gimnazjum, otrzymała stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Podczas galowego spotkania Lubelski Kurator Oświaty – Teresa Misiuk, wręczyła wszystkim stypendystom dyplomy za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2015/2016. Patrycja znalazła się w gronie 19 uczniów z województwa lubelskiego, którzy otrzymali to zaszczytne wyróżnienie. Z kolei Adrian Szkutnik – uczeń klasy III liceum, zakwalifikował się do finału 53. Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego. W dotychczasowej klasyfikacji Adrian zajmuje pierwsze miejsce w województwie lubelskim!

Bardzo ważnym dla nas wydarzeniem było opublikowanie przez „Perspektywy” XIX Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Pallotyńskie Liceum Ogólnokształcące po raz szósty znalazło się w gronie stu najlepszych liceów w Polsce i otrzymało tytuł Złotej Szkoły! Wśród szkół publicznych i niepublicznych zajęliśmy 3. miejsce w Lublinie, 4. miejsce w województwie lubelskim i 70. miejsce w Polsce. Z klei w rankingu szkół olimpijskich uplasowaliśmy się na 44. miejscu, zaś w rankingu maturalnym na miejscu 79.

Ten zimowy miesiąc był także czasem wzmożonego wysiłku związanego z wystawianiem ocen i podsumowaniem pierwszego semestru, mimo to w szkole nie zabrakło radości i zabawy. Tuż po przerwie świątecznej odwiedził nas Orszak Trzech Króli. Ministranci na czele z księdzem prefektem Tomaszem Makarewiczem SAC odwiedzili wszystkie klasy. Uczniów i nauczycieli pokropiono wodą święconą, odśpiewano przepiękne kolędy i okadzono sale lekcyjne.

pglio.jpgSamorząd Uczniowski zorganizował akcję „Muzyczne przerwy”. Na przerwach międzylekcyjnych gimnazjaliści i licealiści mogli posłuchać różnych rodzajów muzyki – od muzyki klasycznej, przez rock, pop, hip-hop, aż po disco polo. Mogli także oglądać teledyski. Zabawa była połączona z wypełnieniem kart pracy, w których pojawiły się pytania o rodzaj muzyki, imiona i nazwiska wykonawców oraz tytuły utworów. Aż dziesięć klas oddało karty z poprawnymi odpowiedziami na wszystkie pytania. Spośród nich wylosowano zwycięzców, którzy w nagrodę otrzymali dodatkowy dzień wycieczkowy.

Doskonale bawiliśmy się także na studniówce maturzystów. Ks. dyrektor Andrzej Zelek SAC rozpoczął barwnym przemówieniem ten niezwykły wieczór. W czasie uroczystości mogliśmy podziwiać piękne kreacje naszych licealistów, wystrój sali i pełną kultury zabawę. Był to również czas wspomnień spędzonych wspólnie chwil, któremu towarzyszyło wiele pozytywnych emocji.

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie i jak zwykle zapraszamy na stronę internetową www.batory.lublin.pl , na której można znaleźć jeszcze więcej informacji z życia naszej szkoły.

Iwona Bryła

 
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama