Facebook

postheadericon FUNDACJE

postheadericon SALVATTI.PL: Debata Sztuka kochania… innych – zapowiedź

Carl-Wilkens.jpgPallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl zaprasza na spotkanie z bohaterem, odważniejszym niż wojska ONZ.  Debata pt. Sztuka kochania… innych.

„Jeśli miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?”. Te słowa zapisane na kartach Biblii jednak są trudne, a czasami wydają się niemożliwe do zrealizowania, nawet dla chrześcijan. Szczególnie w kontekście nasilającej się w Europie fali uchodźców. Czasami niechęć do „innych” bywa wynikiem manipulacji społecznej. Tak było w czasie ludobójczej wojny w Rwandzie. Często uprzedzenia zostały nam wdrukowane niejako „podprogowo”, przez utrwalone kulturowo stereotypy, które nie mają wiele wspólnego z prawdą. Jak w trudnych sytuacjach konfliktów międzykulturowych powinniśmy się zachowywać? Czy pokojowe współżycie z „innymi” jest w ogóle możliwe? Czy lepiej kierować się w stronę państw narodowych i mocno strzec granic swojego terytorium?

Więcej…

 

postheadericon SALVATTI.PL: Nocne czuwanie misyjne na Jasnej Górze

czuwanie5.jpg

Przyjaciele misji i osoby związane z sekretariatami misyjnymi pod opieką księży pallotynów wyruszyły sobotni poranek spod katedry warszawsko-praskiej na Jasną Górę. Drogę wypełniła nam modlitwa prowadzona przez ks. Romana Rusinka, śpiewy i rozmowy z miłymi towarzyszami pielgrzymki.

Więcej…

 

postheadericon FUNDACJA SALVATTI.PL: Otwarcie sklepu AMAKURU

amakuru-3.jpgW dniu 29 lutego 2016 r. został otwarty sklep charytatywny należący do Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej SALVATTI.pl przy Al. Solidarności 101 w Warszawie.

Można w nim nabyć artykuły niespotykane nigdzie indziej, takie jak herbata czarna i zielona, kawa uprawiana na żyznych wulkanicznych glebach, sok z maracui oraz pamiątki w formie afrykańskich figurek, batików, koszyków, serwet pochodzących z Rwandy i mnóstwa innych produktów wykonanych ręcznie przez rwandyjskich artystów i rzemieślników.

Oficjalne otwarcie nastąpiło przy licznie zgromadzonych gościach i przyjaciół misji o godz. 16 tej.

Więcej…

 

postheadericon FUNDACJA SALVATTI.PL: Twoja pomoc procentuje

1016122013160808.jpg

1% na formację seminarzystów w Afryce

To hasło tegorocznej akcji, w której Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl zbiera fundusze na formację seminarzystów w Afryce. Dlaczego warto zaangażować się w to dzieło? A chociażby dlatego, żeby zobaczyć i pomóc tym młodym, którzy zechcą pójść w ślady naszego współbrata ks. Ignacego Mugobe SAC z Demokratycznej Republiki Konga.

Żeby pomóc, wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać KRS 0000 309 499. Historia Ignacego, a także programy do wypełniania PIT-u znajdują się na stronie: http://salvatti.pl/twoja_pomoc_procentuje!.html

Warto pomóc innym afrykańskim seminarzystom? Twierdzimy, że warto! A Ty?

Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl
ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki
tel: +48 22 771 51 65; kom: 0 602 336 106 (ks. Jerzy Limanówka SAC)
www.salvatti.pl
KRS: 0000309499; NIP: 125-15-01-220
Bank PKO BP 65 1020 1042 0000 8602 0187 3256

 

postheadericon FUNDACJA SALVATTI.PL: Jednoczenie się kościołów chrześcijańskich utrudnia polityka (debata)

salvatti-2.jpgNie możemy na razie mówić o jedności, ale o dobrej współpracy Kościołów chrześcijańskich. Tak brzmiała puenta debaty „Jedna Europa, jeden Kościół?”, zorganizowanej 12 lutego przez Pallotyńską Fundację Misyjną SALVATTI.pl i Katolicką Agencję Informacyjną (KAI) na 1 Piętrze Centrum Myśli Jana Pawła II w kontekście najnowszych wydarzeń na Ukrainie. W gronie panelistów zasiedli: ks. Henryk Paprocki, duchowny prawosławny, szef redakcji ekumenicznej Telewizji Polskiej, Paweł Przeciszewski, historyk i publicysta, badający styk świata katolickiego ze światem prawosławnym oraz Michał Czerniak, Rosjanin mieszkający w Polsce od czterech lat, dziennikarz KAI.

Uczestnicy debaty próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie, czy zjednoczenie Europy rozciągającej się od Atlantyku po Ural pociąga za sobą zjednoczenie Kościołów.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
Reklama
WARTO POSŁUCHAĆ
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama