Facebook

postheadericon DUSZPASTERSTWO POWOŁAŃ

postheadericon DUSZPASTERSTWO POWOŁAŃ: Zostań klerykiem na weekend

weekend-27-29-paz-2016.jpg

To okazja do poznania życia kleryków, funkcjonowania naszego Wyższego Seminarium Duchownego od środka!

Zostaniesz zaproszony na weekend (27–29 października 2016), żeby zamieszkać, modlić się, studiować, pracować i w ogóle żyć jak nasi klerycy. Spotkasz wtedy także naszych Ojców Duchownych czy Przełożonych seminaryjnej Wspólnoty. Możesz więc spróbować swoich sił jako kleryk.

Udział jest bezpłatny

Duszpasterstwo Powołań Apostoł

 

postheadericon DUSZPASTERSTWO POWOŁAŃ: XVIII Konkurs Apostoła (13.06.15 r.)

Konkurs-Apostoła-2015-(45)-(2).jpg

Kiedy wyszedłem z refektarza, na holu zobaczyłem niecodzienny widok. Stała tam mała grupka gimnazjalistów. Wyraźnie na coś czekali. Później na parkingu pod kościołem pojawiły się autokary. Wkrótce cały teren seminarium został opanowany przez dzieci i młodzież, które swobodnie chodziły po parku, grały w piłkę, śmiały się i rozmawiały. W Ołtarzewie odbył się XVIII Konkurs Apostoła.

Więcej…

 

postheadericon DUSZPASTERSTWO POWOŁAŃ: „Akcja” powołaniowa w Opatowie

opatow1.jpg

Do niecodziennego wydarzenia doszło 6 czerwca 2015 r. na terenie klasztoru ojców bernardynów w Opatowie (woj. świętokrzyskie). Z inicjatywy o. Kryspina Florysa – gwardiana parafii pw Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy klasztorze ojców bernardynów, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Opatowie, na dziedzińcu klasztoru zorganizowano piknik z okazji jubileuszu 25-lecia parafii i 25-lecia samorządności w Polsce.

Więcej…

 

postheadericon DUSZPASTERSTWO POWOŁAŃ: Pallotynada – II Turniej Tenisa Stołowego

Pallotynada-II-Turniej-Tenisa-Stołowego-2015-r-(9).jpg10 stycznia 2015 r. odbył się II turniej tenisa stołowego. Młodzi i starsi gromadzą się w styczniu by uczcić narodziny dla nieba Świętego Wincentego Pallottiego. Zgromadziliśmy się w naszym pallotyńskim domu w Otwocku przy ul. Żeromskiego 6. Zgromadziło się 26 uczestników, z 4 wspólnot: Białej Niżnej, Ołtarzewa, Otwocka i Otwocka - Wólki Mlądzkiej. Nad całością czuwało 9 opiekunów.

Więcej…

 

postheadericon DUSZPASTERSTWO POWOŁAŃ: Pallotyńskie Czuwanie Młodych 2014 na Dolinie Miłosierdzia i Jasnej Górze

227-pcm-25-26-paz-2014.jpg

Co roku w październiku, młodzi ludzie z całej polski przyjeżdżają do Częstochowy. Chcą wspólnie modlić sie, słuchać konferencji, wpatrywać się w niezwykły wizerunek Maryi na Jasnej Górze.

W tym roku przyjechało ponad 450 osób. Hasłem spotkania było: „ Na chwałę”, a tematem przewodnim słowa św. Ireneusza „Chwałą Boga jest człowiek żyjący”. Na początku spotkania w Dolinie Miłosierdzia, ks. Wojciech Świderski SAC przywitał wszystkich uczestników.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
Reklama
WARTO POSŁUCHAĆ
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama