Facebook

postheadericon KANADA: Uroczystość św. Wincentego Pallottiego w Delegaturze Św. Jana Pawła II

kanada1.jpgJuż od kilku lat świętujemy uroczystość św. Wincentego, nie tylko w poszczególnych parafiach Delegatury – w niedzielę po dacie święta naszego Patrona, ale również w sposób szczególny w sam dzień święta, kiedy to współbracia wspólnie celebrują uroczystą Mszę św. w jednej z naszych parafii. Biorą w niej udział współpracownicy, przyjaciele i kandydaci na członków Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. W tym roku obchody odbyły się w parafii św. Antoniego z Padwy w Hamiltonie.

Mszy św. przewodniczył ks. delegat Piotr Machnacki SAC, kazanie o św. Wincentym Pallottim oraz o bł. Elżbiecie Sannie wygłosił ks. Aleksander Mazur SAC, proboszcz w Waterloo, a koncelebrowali: ks. Janusz Rogiński SAC, proboszcz parafii św. Antoniego z Padwy i gospodarz spotkania, ks. Jacek Mikulski SAC, proboszcz w St. Clements, ks. Łukasz Kopaniak, proboszcz w Brantford, ks. Jacek Kryń SAC, wikariusz w Burlington oraz diakon Randy Matters z parafii św. Gabriela w Burlington. Eucharystia została ubogacona śpiewem chóru parafialnego oraz asystą Rycerzy Kolumba czwartego stopnia. Po Mszy św. miała miejsce wspólna z parafianami rekreacja w sali kościelnej. Spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej atmosferze. W uroczystościach wzięło udział ok. 130 przyjaciół naszego Stowarzyszenia i parafian, z których wielu przyjechało na tę popołudniową Mszę św. niedzielną, chociaż brali już udział w porannych mszach parafialnych. Cieszy fakt, że charyzmat św. Wincentego Pallottiego inspiruje coraz większe grono osób do gorliwszej pracy apostolskiej.

Ks. Janusz Rogiński SAC

 
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama