Facebook

postheadericon KOLUMBIA: Z kroniki wspólnoty parafialnej i pallotyńskiej w Bello

Dzieci-z-Casa-Hogar-w-pizzeri.jpgW dniach od 18 do 23 lipca w naszym domu parafialnym w Bello gościliśmy Panią Monikę Florek Mostowską z Fundacji Salvatti.pl. Pani Monika przyjechała odwiedzić dom dziecka prowadzony przez naszą wspólnotę. Nasz gość przez te kilka dni miał możliwość obserwować i uczestniczyć w codziennym funkcjonowaniu domu dziecka i parafii. Pani Monika odwiedziła również szkołę i domy naszych wychowanków.

W dniu 20 lipca w Kolumbii przypada Święto Niepodległości i z tej okazji został zorganizowany wyjazd dzieci z Casa Hogar do wyjątkowej pizzerii gdzie dzieci mogły samodzielnie przygotować pizze, a potem ją zjeść. Było wiele radości i zabawy w związku z przygotowaniem pizzy, jej upieczeniem i zjedzeniem. Późnym popołudniem nasi już profesjonalni piekarze pizzy szczęśliwie powrócili do domu.

Przygotowanie do wizyty papieża Franciszka w Kolumbii

Od 6 do 10 września 2017 roku została zaplanowana wizyta apostolska papieża Franciszka w Kolumbii. W naszej Archidiecezji Medellin papież Franciszek był 8 września. Z tej okazji wiele inicjatyw zostało zorganizowanych przez naszą diecezję. Wszystkie miały na celu przygotowanie wiernych do dobrego przeżycia tych wyjątkowych dni. Wszystkie stany i grupy przeżywały swoje dni skupienia.

I tak w niedziele 23 lipca w katedrze swoje przygotowanie mieli ministranci. O godzinie 11 ksiądz odpowiedzialny za służbę ołtarza w naszej diecezji wygłosił konferencję na temat wizyty tego wyjątkowego gościa. W samo południe uczestniczyliśmy w Mszy Świętej sprawowanej przez naszego arcybiskupa ordynariusza Ricardo Antonio Restrepo Tobon. Po Mszy dziesięcioosobowa delegacja z naszej parafii wraz z towarzyszącym im kapłanem udała się do naszego domu formacyjnego w Medellin, gdzie z postacią Świętego Wincentego Pallottiego i domem seminaryjnym zapoznał nas nasz alumn Rafael (nasz kleryk z Wenezueli). Następnie wraz z Rektorem domu księdzem Romanem spożyliśmy coś słodkiego i w godzinach popołudniowych szczęśliwie powróciliśmy do domu w Bello.

Peregrynacja obrazu Matki Bożej Gromnicznej (23 – 25.07.2017)

Peregrynacja-Matki-Bozej-(2).jpgPatronką naszej Archidiecezji Medellin jest Matka Boża Gromniczna. Peregrynacja kopii wspomnianego obrazu po parafiach naszej diecezji miała na celu przygotowanie wiernych do wizyty papieża w naszej aglomeracji. Do naszej parafii Objawienia Pańskiego w obecności księdza proboszcza i wiernych obraz Matki Bożej przybył w uroczystej procesji z sąsiedniej parafii Świętego Bonawentury w godzinach porannych, w poniedziałek 23 lipca. Przez czas pobytu kopi obrazu Matki Bożej Gromnicznej, wspólnoty działające przy parafii organizowały modlitewne spotkania i adorację Najświętszego Sakramentu w intencji dobrego przygotowania się i przeżycia wizyty następcy Świętego Piotra w naszej diecezji. W środę rano, 25 lipca, sprawowaliśmy uroczystą Mszę Świętą koncelebrowaną, której przewodniczył nasz ksiądz proboszcz, a homilię wygłosił proboszcz parafii, do której przekazywaliśmy wizerunek Matki. Po Mszy obraz został przekazany delegacji z parafii Dzieciątka Jezus.

Ks. Dominik Kaczmarek SAC

 
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama