Facebook

postheadericon WKS: Czuwanie eucharystyczne Noc z Jezusem w Yamoussoukro

wksW nocy z 3 na 4 lutego w Międzynarodowym Centrum Adoracji Wieczystej o Pokój w Bazylice Matki Bożej Pokoju w Yamoussoukro odbyło się czuwanie eucharystyczne z modlitwą o pokój „Noc z Jezusem”. Wzięło w nim udział ok. 250 osób z całego Wybrzeża Kości Słoniowej. Czuwanie eucharystyczne zostało zainicjowane przez Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu „Dar miłości i pokoju”. Powstało ono w listopadzie 2014 r. Bractwo ma za zadanie opiekę nad Międzynarodowym Centrum Adoracji Wiecznej.

Centrum to zostało zainaugurowanie 22 maja 2016 r. podczas Narodowej Pielgrzymki Miłosierdzia. W czuwaniu wzięły udział: Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu „Dar miłości i pokoju”, Legion Maryi  i Przyjaciele Najświętszego Sakramentu z diecezji Yamoussoukro.

Program rozpoczął się powitaniem wszystkich uczestników i modlitwą poprowadzoną przez ks. Francka Allatin. Następnie ks. Dariusz Sala, odpowiedzialny za Międzynarodowe Centrum Adoracji Wieczystej o Pokój i opiekun Bractwa Adoracji, przedstawił uczestnikom czuwania ideę Centrum Adoracji i Bractwa, jak również ich funkcjonowanie i pochodzenie. Następnie ks. Paul Zoungrana wprowadził wiernych w czas adoracji. Po konferencji ks. Dariusz Sala wystawił Najświętszy Sakrament. Podczas czuwania odmówione zostały 4 części różańca, był też czas na medytację i modlitwę osobistą. Czuwanie zakończyło się Mszą Świętą o godz. 5.00 rano.

Dziękujemy Bogu za ten piękny czas spędzony przed Jego miłosiernym Obliczem.

Ks. Dariusz Sala SAC

 
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama