Facebook

postheadericon RADOM/CARITAS: Wolontariat Caritas Pallotyńskiej Zespół Radom

2albertwolonariat2017.jpg

Pragniemy poinformować, że Caritas Pallotyńska wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez Prezydenta Miasta Radomia na tworzenie i wdrażanie programów pobudzania szeroko pojętej aktywności obywatelskiej i zostaliśmy zakwalifikowani do realizacji tego projektu.

W ramach realizacji tego zadania pragniemy powołać Wolontariat Caritas Pallotyńskiej Zespół Radom, aby zaangażować mieszkańców radomskiej dzielnicy Młodzianów w charytatywne dzieła realizowane przez Caritas dla dobra wspólnoty lokalnej jaką są mieszkańcy całej naszej dzielnicy.

Zaprosiliśmy osoby dorosłe, młodzież, a także dzieci z naszej parafii do włączenia się w to dzieło.

Bardzo mile widziane będzie włączenie się całych rodzin.

Będziemy spotykać się raz w miesiącu na Mszy Świętej, a po niej na wspólnie dzielić się dostrzeżonymi problemami naszej wspólnoty, którym możemy zaradzić. Będzie to nasza współodpowiedzialność za wspólnotę lokalną i wzajemne wsparcie oraz aktywizacja działań międzysąsiedzkich.

To, co bardzo nas ucieszyło to zainteresowanie projektem. Już na pierwsze spotkanie organizacyjne zgłosiło się 37 potencjalnych wolontariuszy!

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7)

Do tego wzywa nas sam Pan Jezus. Przez wspólne działania, jako katolicy, możemy realizować Bożą Ewangelię w naszym życiu.

Wolontariusz swoje działanie podejmuje bezpłatnie, bez wynagrodzenia materialnego, ale nie oznacza to, że nic nie zyskuje. Bo zyskuje przede wszystkim w sferze duchowej – spełnia wprost uczynki miłosierdzia, realizuje swoje powołanie życiowe do miłości braterskiej. W ubiegłym roku Kościół z racji Roku Miłosierdzia szczególnie dużo poświęcał uwagi tym zagadnieniom. Dziś, mając tamten czas na uwadze oraz wspominając charytatywne dzieła Świętego Brata Alberta Chmielowskiego, którego rok obchodzi Kościół polski, pragniemy wspólnie podjąć te wezwania.

Niech każdemu z nas przyświecają słowa Brata Alberta:

„Powinno się być dobrym jak chleb. Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.”

Ks. Artur Wierzbicki SAC

 
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama