Facebook

postheadericon ZAK: Rekolekcje

zak.jpgW dniach 15-17 września br., w Domu Misyjnym Księży Werbistów w Laskowicach Pomorskich, wspólnoty ZAK Królowej Apostołów z rejonu chełmińsko-kujawskiego zgromadziły się na swoje kolejne rekolekcje. Od 33 lat czynimy to dwa razy w roku. Tym razem tematem rekolekcyjnych rozważań był problem szukania i znajdowania woli Bożej. Pomocą były konferencje o. Józefa Augustyna SJ. Podczas rekolekcji uczciliśmy 55. rocznicę małżeństwa Bernadety i Zygfryda Muchowskich z Cekcyna k. Tucholi.

Jak zwykle uczestnicy rekolekcji przygotowywali i prowadzili modlitwy poranne i wieczorne oraz różaniec i adorację w Godzinie Miłosierdzia. Czynią to od kilkudziesięciu lat, więc mają wprawę w dobieraniu tekstów i pieśni, a animatorka rejonowa - Irena Kolasa w ustalaniu osób prowadzących. Dzięki temu nasze modlitwy na rekolekcjach nie są szablonowe, ale ciągle ubogacane nowymi treściami i pomysłami. Chętnych do funkcji liturgicznych podczas Mszy św. też nie brakuje.

Przeżywając rekolekcje w duchu Wieczernika Królowej Apostołów staraliśmy się odnawiać i umacniać nasze zjednoczenie z Chrystusem, zjednoczenie we wzajemnej miłości, w modlitwie, z Maryją i w Duchu Świętym, aby po wyjściu z Wieczernika realizować zadania apostolskie powierzone nam przez Chrystusa, bo Miłość Chrystusa przynagla nas, aby służyć.

Ks. Stanisław Rudziński SAC

 
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama