Facebook

postheadericon ZAK: Zielony Wieczernik wspólnoty ZAK w Suwałkach

zak.jpgW dniach 5 i 6 sierpnia wspólnota Królowej Apostołów w Suwałkach wybrała działkę rodziny Barbary i Pawła Klekotków na miejsce rekolekcji. Wielokrotnie przeżywaliśmy je w domu rekolekcyjnym w Smolanach. Tym razem członkowie wspólnoty; Basia i Paweł, zaprosili nas na swoją działkę, aby na łonie natury trwać na modlitwie z Maryją Matką Jezusa.

Pogoda była wspaniała. Oddychaliśmy nie tylko atmosferą modlitwy, ale też zdrowym, leśnym powietrzem. Podobnie jak dzieci w Fatimie, tak i my rozważaliśmy słowa Maryi. Różaniec odmawialiśmy obchodząc procesyjnie działkowy ogródek. A kiedy w święto Przemienienia Pańskiego odprawialiśmy Mszę św., poczuliśmy się jak apostołowie na Górze Tabor i mogliśmy powiedzieć; dobrze nam tu być, zostańmy tu.

Jednak Pan Jezus sprowadził ich z góry na doliny codziennego życia.

My też zgodnie z hasłem programu duszpasterskiego w tym roku; „Idźcie i głoście”, rozważaliśmy te i inne słowa Pana Jezusa: „Jak mnie posłał Ojciec, tak i Ja was posyłam”. "Wybrałem was, abyście szli i owoc przynosili. „Tak, jak wspólnota chrześcijańska z Wieczernika Jerozolimskiego, tak i my z tego zielonego wieczernika, wyszliśmy umocnieni darami Ducha Św., aby głosić Ewangelię słowem i życiem, aby pomagać ludziom żyć w przyjaźni z Bogiem i ze sobą.

Ks. Stanisław Rudziński SAC

 
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama