Facebook

postheadericon WARSZAWA/SKARYSZEWSKA: Uroczystość św. Wincentego Pallottiego

zak.jpg

Uroczystość św. Wincentego Pallottiego zgromadziła wokół ołtarza w kościele parafialnym Chrystusa Króla Pokoju, członków Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, parafian i wszystkich sympatyków pallotyńskiego duszpasterstwa. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Mariusz Małkiewicz, dyrektor Instytutu Pallottiego i rektor domu w Konstancinie-Jeziornie.

Na zakończenie Mszy św. ksiądz prowincjał Zenon Hanas SAC złożył wszystkim życzenia.

Przedłużeniem świętowania był uroczysty obiad, na który zostali zaproszeni księża z dekanatu, parafialni dobrodzieje oraz siostry pallotynki i przedstawiciele warszawskich wspólnot ZAK. Wśród zaproszonych gości był także prowincjał ojców szensztackich o. Arkadiusz Sosna oraz Wikaria Prowincjalna sióstr pallotynek, s. Iwona Nadziejko SAC wraz z siostrami z zarządu. Złożyli oni wszystkim obecnym życzenia, aby pragnienia i całe życie Wincentego Pallottiego było inspiracją do pallotyńskiego sempre piu dla Boga i na Jego chwałę.

Po życzeniach przyszedł czas na kolędowanie połączone z przedstawieniem się wspólnot ZAK (obecni byli przedstawiciele z Otwocka i z Zielonki, z Konstancina i z Ołtarzewa, z Ursusa, z Woli, z Zacisza, z Mokotowa). Spotkanie zakończyło się modlitwą w intencji III Kongresu ZAK, który odbędzie się we wrześniu br.

S. Anna Ozon SAC

 
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama