Facebook

postheadericon ŻYTOMIERZ/ZAK: Świąteczny obiad dla biednych w Żytomierzu

ZYTOMIERZ.jpgJuż wieloletnią tradycją, w parafii Bożego Miłosierdzia, jest świąteczne spotkanie dla inwalidów, ludzi biednych i samotnych w Miejskim Terytorialnym Centrum Pomocy Socjalnej w Żytomierzu. Trzeciego dnia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, 18 kwietnia, w Terytorialnym Centrum Pomocy zebrało się ponad 70 starszych osób.

Jak zwykle spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy i przeczytania Ewangelii o Zmartwychwstania Chrystusa. Przeczytany tekst, jak również śpiew pieśni wprowadził wszystkich w atmosferę Święta. Siostra Galina Szpilowa SAC przedstawiła tradycje związane ze Świętem Paschy, jak również opowiedziała krótką historię, która była przesłaniem niesienia dobroci dla nas wszystkich. Wzruszającym momentem było dzielenie się jajkami z personelem i starszymi ludźmi, którzy przyszli na spotkanie. Było wiele wzruszających życzeń i podziękowań. Podczas dzielenia się i składania życzeń pięknie śpiewała młodzież z parafii, która tym razem bardzo licznie dopisała, razem z ks. Wiktorem Matuszewskim SAC, który grał na gitarze. Po takim świątecznym, „oficjalnym” spotkaniu rozpoczął się obiad, na który było zaproszonych 50 osób. Jak zwykle obiad był bardzo smaczny i składał się z kilku dań. Podczas posiłku grała i śpiewała młodzież z parafii. Jedzenia był tak dużo, że nawet woreczki i torby starszych ludzi napełniły się jedzeniem na później. Po obiedzie każdy z obecnych otrzymał ze sobą wielką i ciężką reklamówkę z produktami. Radości i podziękowań ze strony starszych ludzi nie było końca.

Był to już drugi obiad zorganizowany przez parafię Bożego Miłosierdzia w kwietniu. 1 kwietnia razem z ZAKiem Parafia Bożego Miłosierdzia zorganizowała obiad w kinoteatrze „Żowteń” dla bezdomnych i biednych, gdzie zebrało się ponad 130 osób. Dziękujemy wszystkim Dobrodziejom z pomoc!

Ks. Jarosław Olszewski SAC

 
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama