Facebook

postheadericon UKRAINA: Bożonarodzeniowy koncert w Żytomierzu

zyt1.jpg

14 stycznia rzymsko-katolicka parafia Bożego Miłosierdzia zorganizowała bożonarodzeniowy koncert pt.: „Betlejemska Gwiazda”, który wykonał zespół „Rejoice” na scenie Żytomierskiego Teatru Dramatycznego im. I. Koczerhy.

Uwielbić Nowonarodzonego Jezusa mieli możliwość wszyscy chętni, gdyż na wstęp był wstęp wolny. Prawie tysiąc osób, które przybyły na koncert ogarnęła atmosfera Świąt. Można było usłyszeć znane kolędy w nowej aranżacji, jak również utwory współczesne, które były wykonywane po ukraińsku i po polsku. Teksty pieśni były wyświetlane na wielkim ekranie, dlatego widzowie mogli śpiewać razem z zespołem. Na zakończenie koncertu proboszcz parafii ks. Jarosław Olszewski podziękował wszystkim obecnym na koncercie, a w sposób szczególny członkom zespołu „Rejoice” – Ani Gospodaryk i Gieni Smirnowu. Koncert zakończył się wspólną modlitwą „Ojcze Nasz” z prośbą o pokój na Ukrainie.

Po koncercie, przy garderobie, widzowie byli częstowani słodkimi ciastkami, które przygotowała młodzież z parafii. Była również przygotowana bożonarodzeniowa foto-strefa, gdzie można było zrobić pamiątkową fotografię. To wspaniałe wydarzenie dla całego Żytomierza, które napełniło mieszkańców radością i miłością, łącząc chrześcijan różnych konfesji na chwałę Pana Boga.

Grażyna Smirnowa

 
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama