Facebook

postheadericon SLAVKOVICE: Witamy pielgrzymów

czechy.jpg

Gorące słońce, deszcz, czy burze nie zniechęciły ponad dwustu pielgrzymów, którzy cały tydzień szli z pięciu miast do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Slvakovicach.

„Ks. Jan David SAC, który był naszym przewodnikiem, mówił, że pielgrzymka to rekolekcje w drodze i ja to tak naprawdę przeżyłam” opowiada swoje świeże doświadczenia Marta Sobková z Pragi, mama najmłodszego uczestnika, dziesięciomiesięcznego Franciszka, który pielgrzymował w nosidełku.

„W 2013 roku, tutaj, na zakończenie pielgrzymki, ożeniłem się” - wspomina Daniel Kašpar z Mladé Boleslavi i dodaje: „Najmocniejsze tegoroczne doświadczenie? To było bezspornie spotkanie z ks. Filipem Stajnerem w Podziebradach, u którego mieliśmy nocleg. Już 15 lat jest przywiązany do łóżka i komunikuje tylko oczami, ale jest bardzo aktywny. Napisał nawet książkę. Rano dostaliśmy od niego błogosławieństwo na drogę; wcześniej u jego łóżka odprawił Mszę św. ks. Josef Peňáz, przewodnik naszej grupy“ - opowiada pielgrzym.

Główny celebrans ks. Pawel Habrovec zakończył pielgrzymkę Mszą Świętą, podczas której grała młodzież z Fulneku. Jeżeli zdrowie i okoliczności pozwolą, w przyszłym, dziesiątym roku pielgrzymki, chcą się tutaj znowu wszyscy spotkać w licznym gronie.

Renata Lorencová (tłum. Tomasz Kazański SAC)

Źródło: http://www.katyd.cz/dieceze/slavkovice-vitaly-poutniky.html

Piesza Pielgrzymka do Bożego Miłosierdzia jest jednym z wielu projektów Centrum Bożego Miłosierdzia w Slavkovicach. Tak jak pozostałe projekty ma na celu szerzenie kultu Bożego Miłosierdzia w całych Czechach. Pielgrzymi od 22. lipca przez tydzień przemierzali czeską krainę w pięciu grupach z różnych miast: z Fulneku, Pragi, Hodonina, Mlade Boleslavi i Czeskich Budziejowic. W piątek 28 lipca doszli do Slavkovic, gdzie o godzinie 15.00 pomodlili się koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie uczestniczyli we Mszy Świętej, transmitowanej przez Radio Proglas. Wieczorem miało miejsce spotkanie pielgrzymów, miejscowych parafian oraz ludzi z okolicy, którzy przyszli posłuchać piosenek i świadectw pielgrzymów. W nocy wielu pielgrzymów trwało na adoracji Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W sobotę rano odbyła się prezentacja filmu „Adopcja Serca” o pielgrzymce adopcyjnych rodziców do Rwandy, organizowanej przez Pallotyński Sekretariat Misyjny na Słowacji. Mszy Świętej kończącej pielgrzymkę i całe spotkanie pielgrzymów w Slavkovicach przewodniczył ks. Jan David SAC.

 
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama