Facebook

postheadericon KONSTANCIN: Aktualności CAM

Rekolekcje „ostatkowo-wielkopostne” dla młodzieży gimnazjalnejRadość w cierpieniu. Rekolekcje „ostatkowo-wielkopostne” dla młodzieży gimnazjalnej (8-9 marca 2011 r.)

W „ostatki”, w Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie (www.cam.pallotyni.pl) zrobiło się gwarno i wesoło, gdy od rana przybyła grupa młodzieży ze swoimi wychowawcami z Gimnazjum Przymierza Rodzin nr 2 w Warszawie. Dwudniowe rekolekcje o radości prowadził ks. Andrzej Bafeltowski SAC.

Po pierwszej konferencji gimnazjaliści w małych grupach wybrali się na spacer, by wykonać zdjęcia, które zilustrują fragmenty psalmów mówiących o radości. Po południu młodzież mogła wyrazić nieukrywaną radość, gdy w programie znalazły się zajęcia na basenie. Wieczorem, wchodząc w nastrój Wielkiego Postu po rachunku sumienia, uczestnicy obejrzeli film: „Ludzie Boga”. Po „ostatkach” przyszła Środa Popielcowa. Tematem konferencji była radość w cierpieniu. Potem był czas na Sakrament Pokuty,  do którego niektórzy musieli się przełamywać. Ale po cierpieniu wyznania grzechów przyszła radość ich odpuszczenia. Rekolekcje zakończyły się Mszą św. z posypaniem głów popiołem i słowami: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

Rekolekcje Parafialnych Zespołów Caritas Archidiecezji Warszawskiej

W dniach 11-13 marca, dom aż kipiał od gości, gdyż zjechało się ponad 200 przedstawicieli parafialnych zespołów Caritas Archidiecezji Warszawskiej na swoje doroczne rekolekcje. Przewodnia myśl spotkania brzmiała: „Moje miejsce w misji apostolskiej Kościoła”.

Pod kierunkiem Stanisława Kicmana z zespołu przy parafii św. Wojciecha na Woli i ks. Zbigniewa Zembrzuskiego, dyrektora warszawskiej Caritas, uczestnicy podjęli próbę pogłębienia swej motywacji do służby najbardziej potrzebującym. Mieli okazję do wymiany doświadczeń, bliższego poznania się i wspólnego poszukiwania odpowiedzi na trudne pytania. Rekolekcje zgromadziły około 200 wolontariuszy z 65 parafii.

Wierność – imieniem miłości. Rekolekcje Duszpasterzy Rolników

W dniach 14-17 marca, duszpasterze rolników ze wszystkich diecezji w Polsce przeżywali po raz kolejny w naszym domu swoje rekolekcje. W tym roku rekolekcjom na temat: „Wierność imieniem miłości” przewodniczył  Biskup Zamojsko-Lubaczowski Wacław Depo. Uczestniczyło w nich 55 kapłanów. Pod koniec uczestnicy rekolekcji wysłuchali też referatu, który wygłosił  Krajowy Duszpasterz Rolników Biskup Elbląski Jan Styrna. Gościem rekolekcji był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi dr Marek Sawicki. Przedstawił on referat pt. „Aktualna sytuacja w rolnictwie. Przyszłość wspólnej polityki rolnej po roku 2013”. Rekolekcje duszpasterzy rolników organizuje w naszym domu od 8 lat ks. prof. Stanisław Sojka, profesor Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Sekretarz Krajowego Duszpasterstwa Rolników.

Ks. Andrzej Bafeltowski SAC

 
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama