Facebook

postheadericon LIST DO WSPÓŁBRACI Z OKAZJI ŚWIĘTA PATRONALNEGO PROWINCJI WARSZAWSKIEJ SAC

W uroczystość Chrystusa Króla

Drodzy Współbracia!

W uroczystość Chrystusa Króla cisną się na usta zazwyczaj dwa słowa: „służba” i „władza”. Słowa te uczą, że podobnie jak Jezus, mamy wystrzegać się pokusy przekształcenia posługi w struktury władzy. Ponieważ tegoroczna uroczystość Chrystusa Króla przychodzi do nas jako swoistego rodzaju „przedmowa” i „posłowie” do dwóch ważnych dla całego Kościoła wydarzeń – rozpoczynającego się już za tydzień Roku Życia Konsekrowanego oraz niedawno zakończonego nadzwyczajnego Synodu Biskupów poświęconego rodzinie – chciałbym razem z Wami spojrzeć na te oba kościelne wydarzenia w świetle tejże uroczystości.

Więcej…

 

postheadericon ZARZĄD GENERALNY: Doroczne spotkanie Komisji Ekonomicznej

Commissione_Economica_2014.jpg

Komisja Ekonomiczna naszego Stowarzyszenia odbyła swoje doroczne spotkanie w dniach 4-6 listopada 2014 r. w Domu Generalnym, aby dyskutować nad najważniejszymi sprawami ekonomicznymi SAC.

Więcej…

 

postheadericon KIELCE-KARCZÓWKA: Kurs parafialnych rad duszpasterskich

W Kielcach na Karczówce zakończył się kurs parafialnych rad duszpasterskich. Przez dwa dni, 14 i 15 listopada 2014 r., przedstawiciele rad parafialnych z kilku regionów Polski zdobywali wiedzę oraz umiejętności przekształcania parafii we wspólnotę.

Więcej…

 

postheadericon KONSTANCIN-JEZIORNA: Rekolekcje dla księży Archidiecezji warszawskiej

Rek.-Archidiec.-war.-Kieltyk.jpgZnaleźć swoje miejsce w biblijnej historii o Józefie sprzedanym do niewoli i jego braciach, uczenie się współczucia z Chrystusem oraz słuchania historii zbawienia – to tylko nieliczne wątki, które towarzyszyły 46 kapłanom Archidiecezji warszawskiej, którzy uczestniczyli w rekolekcjach zorganizowanych przez Archidiecezję w Centrum Animacji Misyjnej Księży i Braci Pallotynów w Konstancinie-Jeziornie w dniach od 2 do 5 listopada 2014 r.

Więcej…

 

postheadericon KONSTANCIN-JEZIORNA: Rekolekcje kapłańskie

re.-z-rysiem1.jpg

Ks. bp Grzegorz Ryś, biskup pomocniczy Archidiecezji krakowskiej, w dniach 9-13 listopada 2014 r. wygłosił w Centrum Animacji Misyjnej Księży i Braci Pallotynów w Konstancinie-Jeziornie rekolekcje dla kapłanów.

Więcej…

 

postheadericon UKRAINA: Jesienne spotkanie Delegatury Matki Bożej Fatimskiej na Ukrainie

zebranie_delegatury_jesien_2015.jpgW dniach 3-5 listopada 2014 r. w Zaryczanach (obok Żytomierza) odbyło się spotkanie pallotynów pracujących w Delegaturze na Ukrainie. Obecni byli również współbracia z Polski: prowincjał – ks. Józef Lasak, radca prowincjalny – ks. Józef Ciupak, Sekretarz ds. Misji i radca Prowincjalny – ks. Grzegorz Młodawski oraz zastępca Sekretarza ds. Ewangelizacji Wschodu – Pomostu – ks. Włodzimierz Osica.

Więcej…

 

postheadericon ZAK: Ewangelizacja przez świętość

DSC_0018.jpgZwiązek ewangelizacji ze świętością jest oczywisty: Nie ma ewangelizacji bez świętości i nie ma świętości bez ewangelizacji.

Świętość i nowa ewangelizacja były przedmiotem naszych rozważań podczas rekolekcji rejonowych ZAK w październiku 2014 r. w misyjnych domach Werbistów w Kleosinie k. Białegostoku i w Laskowicach Pomorskich.

Temat świętości miał związek z kanonizacją Jana Pawła II i Jana XXIII.

Więcej…

 

postheadericon PROWINCJA SZWAJCARSKA: Szwajcarscy pallotyni owocem misji

Szwajcaria3.jpg

Pierwszym pallotynem pochodzącym ze Szwajcarii był ks. Jakob Pfändler (1851-1898), który swój nowicjat odbył w Masio (Włochy) a teologię studiował w Rzymie. W 1886 r. razem z ks. Franzem Schusterem wyruszył on z Masio do Urugwaju i 25 lipca tegoż roku założył w Valle Veneto pierwszy pallotyński dom w Brazylii, którego też został rektorem. Później biskup Heinrich Vieter wezwał ks. Pfändlera do Kamerunu. Ksiądz Pfändler zmarł podczas swojego urlopu w ojczyźnie, który spędzał u zaprzyjaźnionego proboszcza w Steineberg (kanton Schwyz) i tam też został pochowany.

Więcej…

 

postheadericon WARSZATY DLA LEKTORÓW W SWIĘTEJ KATARZYNIE - 28-30 listopada 2014

WARSZATY DLA LEKTORÓW W SWIĘTEJ KATARZYNIE

 

postheadericon DUSZPASTERSTWO POWOŁAŃ: Pallotyńskie Czuwanie Młodych 2014 na Dolinie Miłosierdzia i Jasnej Górze

227-pcm-25-26-paz-2014.jpg

Co roku w październiku, młodzi ludzie z całej polski przyjeżdżają do Częstochowy. Chcą wspólnie modlić sie, słuchać konferencji, wpatrywać się w niezwykły wizerunek Maryi na Jasnej Górze.

W tym roku przyjechało ponad 450 osób. Hasłem spotkania było: „ Na chwałę”, a tematem przewodnim słowa św. Ireneusza „Chwałą Boga jest człowiek żyjący”. Na początku spotkania w Dolinie Miłosierdzia, ks. Wojciech Świderski SAC przywitał wszystkich uczestników.

Więcej…

 

postheadericon SŁOWACJA/CZECHY: Zjazd Delegatury św. Cyryla i Metodego

Zjazd-Delegatury.jpg

Tradycją lat poprzednich każdego roku mają miejsce spotkania Delegatury św. Cyryla i Metodego. Tak było i tym razem. Jesienny zjazd pallotynów pracujących na Słowacji i w Czechach odbył się w Spišskiej Novej Vsi, w dniach 26 – 28 października 2014 r.

Więcej…

 

postheadericon RZYM: Dzień dziękczynienia za ZAK

Roma-ZAK.jpg28 października 2014 r. przypada kolejna rocznica erygowania Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego jako międzynarodowego publicznego stowarzyszenia wiernych na prawie papieskim (28 października 2003 r.).

W Rzymie świętowanie Rodziny pallotyńskiej odbyło się 25 października (sobota) w kościele Santo Spirito dei Napoletani przy via Gulia, tam gdzie Pallotti był rektorem, gdzie mieszkał i pracował przez kilka lat. To tam niejako narodziło się Dzieło jego życia, a sam Święty nazywał tę świątynię: „kościołem Zjednoczeniaˮ (por. Apel majowy).

Więcej…

 

postheadericon PROWINCJA NIEMIECKA: Nowy portret Pallottiego

Pallottibild-niemcy.jpg

24 października 2014 r. w domu prowincjalnym pallotynów we Friedbergu odbyła się uroczysta prezentacja nowego portretu św. Wincentego Pallottiego. Około 200 gości ze środowisk kościelnych, lokalnych i polityki przybyło, aby obejrzeć dzieło Michaela Triegel. Odsłonięcia obrazu wraz z artystą dokonał Ksiądz Prowincjał Helmut Schaler SAC.

Więcej…

 
MYŚLI PALLOTTIEGO

Bóg mój, wszystko moje!

WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
Reklama
WARTO POSŁUCHAĆ
Reklama
WARTO ODWIEDZIĆ
Reklama
WARTO WSPOMÓC
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama