Facebook

postheadericon WIELKANOC * EASTER * PÂQUES 2014

ŻYCZENIA NA WIELKANOC 2014

„…Tam gdzie Kościół jest obecny przez swą działalność, tam poszczególni ludzie odradzają się albo zmartwychwstają w Chrystusie. Ludzie zaś odrodzeni czy zmartwychwstali w Chrystusie nie czują się przytłoczeni żadną zewnętrzną przemocą; przeciwnie, przeświadczeni, że stali się uczestnikami doskonałej wolności, z własnej woli dążą do Boga.” [ Jan XXIII, Mater et magistra]

 

„Chrystus bowiem, którego Ojciec »nie oszczędził« (Rz 8, 32) ze względu na człowieka, Chrystus, który w swojej męce i krzyżu nie doznał miłosierdzia ludzkiego – w swym zmartwychwstaniu objawił całą pełnię tej miłości, którą Ojciec ma dla Niego, a w Nim dla wszystkich ludzi. »Nie jest On bowiem Bogiem umarłych, lecz żywych« (Mk 12, 27).” [Jan Paweł II, Dives in misericordia]

Drodzy Współbracia!
Kochani Bracia i Siostry!
Przyjaciele Rodziny Pallotyńskiej!

Zmartwychwstały Chrystus jest naszą drogą do świętości!

Oczekiwanie radości poranka wielkanocnego zbiega się w tym roku z przygotowaniami do kanonizacji błogosławionych papieży Jana XXIII i Jana Pawła II.

Czas ten przygotowuje nas na ponowne odkrycie znaczenia Chrystusowego zwycięstwa nad grzechem, śmiercią i cierpieniem. Zwycięstwa, które objawia się w słabości, lecz wiedzie ku pełni radości, wolności i chwały, płynącej ze spotkania ze Zmartwychwstałym.

Na czas tegorocznych Świąt Wielkanocnych również pragnę stać się wyrazicielem tej radości, nadziei i wiary, jakie przynosi ludzkości wieść o zmartwychwstaniu Jezusa, Zbawiciela świata!

Pragnę życzyć odwagi, wytrwania i zapału w kroczeniu drogą świętości, która jest drogą Kościoła i pielgrzymowaniem do domu Ojca. Tę drogę wiodącą przez Chrystusa wskazują nam dzisiaj niezłomni apostołowie Bożego Miłosierdzia, w tym Jan XXIII i Jan Paweł II.

Niech zabrzmi zatem tegoroczne radosne „Alleluja”, jako hymn wdzięczności za dar i świadectwo tych, którzy wskazują nam drogę świętości wiodącą ku zmartwychwstaniu!

Pozostając z pozdrowieniem Chrystusowego pokoju,  zapewniam o jedności w modlitwie i życzę radosnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Ks. Józef Lasak SAC
Przełożony Prowincjalny

>>>DO POBRANIA: Życzenia na Wielkanoc 2014 w formacie PDF

 

postheadericon OŻARÓW MAZ.: Z kroniki Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

ozarow-2.jpg5 marca 2014 r., w Środą Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Na wszystkich Mszach św. uczestniczyliśmy w obrzędzie posypania głów popiołem. Ks. Radosław Wileński SAC, duszpasterz dzieci celebrował dodatkową Eucharystię dla swoich „duchowych podopiecznych” o godz. 16.30. Tematami, które tego dnia zdały się być wiodącymi, stała się potrzeba nawracania się, prawda o kruchości i przemijalności ludzkiego życia oraz Bóg, który w swym miłosierdziu nie chce śmierci grzesznika, lecz jego życia i szczęścia. W przeżywaniu wielkopostnego czasu pomagać nam będą nabożeństwa Dróg Krzyżowych i Gorzkich Żali. Kazania pasyjne na tegorocznych Gorzkich Żalach głosi ks. prof. Marian Kowalczyk SAC z Ołtarzewa.

Więcej…

 

postheadericon LUBLIN/PSNE: Wiosna 2014 w Pallotyńskiej Szkole Nowej Ewangelizacji

psne-1.jpg

W parafii pw. Wieczerzy Pańskiej w Lublinie 2 marca miał miejsce kolejny „Wieczór Chwały” poprowadzony przez zespół „Razem za Jezusem”. Wspólne uwielbienie rozpoczęła Msza św. o godz. 18.00, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Krzysztof Kralka SAC. Kapłan przypomniał o wielkiej wartości każdego człowieka w oczach Boga oraz Jego niezmiennej miłości, do której zawsze możemy powrócić niezależnie od ciężkości popełnionych grzechów. Zachęcał, by odpowiedzią na miłość i dobroć Boga, było uwielbienie, podczas którego to Bóg sam dotyka serc i upodabnia je do siebie. Po Mszy tłumy wiernych trwały w jedności przed Panem w modlitewnym uwielbieniu i głębokiej radości płynącej z bliskości Zbawiciela.

Więcej…

 

postheadericon PUBLIKACJE: Znamy najlepsze książki katolickie 2014!

ksiazka-1.jpgKilkadziesiąt książek zgłoszonych przez polskich wydawców rywalizowało o uznanie jurorów i internautów w konkursie i plebiscycie “Najlepsza książka katolicka 2014” www.ksiazkakatolicka.pl. W głosowaniu internautów oddano ponad 15 tysięcy głosów. Które książki okazały się najlepsze?

– Plebiscyt “Najlepsza książka katolicka” pomaga wyłonić tytuły nie tylko wartościowe pod względem literackim czy dopracowane pod względem edytorskim – podsumowywał Sławomir Krempa, redaktor naczelny. – To także plebiscyt pomagający wybrać publikacje, które mogą pomóc nam uporządkować wewnętrzny świat, służyć oparciem, czy też dawać świadectwo dobroci Boga.

Więcej…

 

postheadericon PUBLIKACJE/ISKK: Kościół katolicki w Polsce 1991-2011. Rocznik statystyczny

rocznik-okladka.jpgPo niemal dwóch latach przygotowań, zakończyliśmy opracowywanie Rocznika statystycznego Kościoła katolickiego w Polsce za lata 1991-2011. Wagę tej – wydanej wspólnie przez Główny Urząd Statystyczny i Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego – publikacji podkreśla fakt, że to drugi w powojennej Polsce rocznik Kościoła katolickiego, który stanowi kontynuację publikacji z roku 1991, obejmującej lata 1918-1990.

Ks. Wojciech Sadłoń

>>>DO POBRANIA: Spis treści publikacji

 

postheadericon NOMINACJE: Ks. Bruno Ateba SAC z Kamerunu został biskupem diecezji Maroua-Mokolo

ks-Bruno-Ateba-SAC-biskup-nominat.jpg5 kwietnia 2014 r., o godz. 12.00 została ogłoszona nominacja naszego Współbrata z Kamerunu, ks. Bruno Ateby, na biskupa diecezji Maroua-Mokolo.

Kim jest przyszły biskup Bruno Ateba? (zdjęcia)

Ks. Bruno Ateba SAC urodził się w 1964 r. w Zoételé w Kamerunie. Pierwsza konsekrację złożył w 1989 r. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1995 r. Po święcenia, pełnił posługę wikariusza w Yaoundé. W 2001 r. wyjechał do Niemiec na studia z teologii pastoralnej w Vallendar (Theologische Fakultät der Philosophisch-Theologischen Hochschule in Vallendar – PTHV). Po powrocie do Kamerunu, w 2003 r., został zamianowany rektorem bazyliki Marie-Reine-des Apôtres (Maryi, Królowej Apostołów) w Mvolyé (dzielnica Yaoundé).

Więcej…

 

postheadericon KONFERENCJA NAUKOWA NA UKSW: Duch Święty po huraganie wojny. Misje w Rwandzie dzisiaj (relacja SALVATII.PL)

konferencja.jpg

Czy Rwanda 20 lat po ludobójczej wojnie nie jest jak beczka prochu, która w każdej chwili może eksplodować? Nad tą kwestią zastanawiali się uczestnicy konferencji zorganizowanej w przeddzień rocznicy tej tragedii przez Pallotyńską Fundację Misyjna SALVATTI.pl oraz Wydział Misjologii UKSW. – Powrót do normalności i autentyczne pojednanie w Rwandzie to proces długotrwały.

Więcej…

 

postheadericon NASZ DZIENNIK: Rwanda po ludobójstwie

NASZ DZIENNIK: Rwanda po ludobójstwie„Duch Święty po huraganie wojny. Misje w Rwandzie dzisiaj” – to temat konferencji naukowej, która odbyła się wczoraj na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jednym z gości spotkania był ks. abp Henryk Hoser, wieloletni misjonarz w Rwandzie, a obecnie biskup warszawsko-praski.

Nie można zrozumieć tragedii ludobójstwa w Rwandzie w 1994 roku bez zrozumienia procesów, które do niego doprowadziły – podkreślił ks. abp Henryk Hoser.

Więcej…

 

postheadericon XX Targi Wydawców Katolickich w Warszawie

10007455_777211798975778_1757391029_n.jpgInnym ważnym dla wydarzeniem odbywającym się w dniach 3-6 kwietnia 2014 r. w Warszawie w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim były XX Targi Wydawców Katolickich. W Targach wzięli udział wystawcy prezentujący ciągle bogatą gamę wydawnictw kościelnych i religijno-społeczno-kulturalnych. Wśród nich nie mogło zabraknąć dwóch pallotyńskich wydawnictw, a mianowicie poznańskiego „Pallottinum” [ www.pallottinum.pl ] i warszawskiego „Apostolicum” [ www.apostolicum.pl ].

Jedną z wyróżnionych w tym roku pozycji książkowych jest wydana właśnie w „Apostolicum” rozmowa abp. Henryka F. Hosera SAC z Michałem Królikowskim, zatytułowana „Bóg jest większy”.

Jest to „opowieść o miłości do Kościoła i uporczywych staraniach na rzecz rozwoju jego działalności powszechnej i misyjnej”, jak podano w opisie książki.

Książka została wyróżniona w kategorii „Publicystyka religijna”.

InfoSAC@

>>>ZOBACZ TAKŻE: Laureaci Nagrody FENIKS i Mały FENIKS * Zakończyły się Targi Wydawców Katolickich [KAI]

>>>ZDJĘCIA Z TARGÓW na profilu Facebooka Prowincji Chrystusa Króla SAC

 

postheadericon PUBLIKACJE/FENIKS 2014 : BÓG JEST WIĘKSZY

FENIKS 2014 - wyróżnienie w kategorii „Publicystyka religijna”

Bóg jest większy - Rozmawiają abp Henryk Franciszek Hoser SAC i Michał KrólikowskiRozmawiają abp Henryk Franciszek Hoser SAC i Michał Królikowski

Wyd. Apostolicum
ISBN: 978-83-7031-883-3
Format: 125x195 mm
Ilość stron: 200
Ilość w paczce: 20

„Kiedy patrzę na całość swojej posługi, to widzę, że Opatrzność przewidziała moją misję w Kościele. Każdy poprzedni etap przygotowywał mnie do następnego. Bóg pozwolił mi być spełnionym” (abp Henryk Hoser).

Książka Bóg jest większy to rozmowa dwóch bliskich sobie ludzi Kościoła: biskupa i człowieka świeckiego – o doświadczeniu życiowym Księdza Arcybiskupa, o sile zła i mocy Boga, o bioetyce i rodzinie w czasach zmian kulturowych zachodzących w naszym społeczeństwie.

Więcej…

 

postheadericon CZECHY: Ty jesteś świadkiem mojego miłosierdzia – II krajowy kongres o Miłosierdziu Bożym (zapowiedź)

2014-05-23-25_II-krajowy-kongres-O-MILOSIERDZIU-BOZYM_Program_PL_s.jpg

http://www.pallotyni.org/prowincja.wa/public/AKTU/2014-05-23-25_II-krajowy-kongres-O-MILOSIERDZIU-BOZYM_Program_PL.pdf ]

http://www.pallotyni.org/prowincja.wa/public/AKTU/2014-05-23-25_II-krajowy-kongres-O-MILOSIERDZIU-BOZYM_PLAKAT_CZ.pdf ]

 

postheadericon LUBLIN/PGiLO: Marcowe wieści z Batorego

400.jpgW marcu 2014 r. bardzo dużo działo się w Pallotyńskim Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego w Lublinie.

Przeprowadziliśmy trzydniowe rekolekcje wielkopostne, których hasłem przewodnim były słowa pochodzące z Księgi Malachiasza: „Umiłowałem Was – mówi Pan”. W tym roku rekolekcje poprowadził dla nas ojciec Adam Szustak OP razem ze Wspólnotą Uwielbienia i Ewangelizacji JANKI, grupą charyzmatyczną działającą przy krakowskim klasztorze Ojców Dominikanów.

Więcej…

 

postheadericon ZĄBKI: 125 lat Zgromadzenia Sióstr od Aniołów

Zabki-Jubileusz-Siostr.jpg31 marca 2013 r. Zgromadzenie Sióstr od Aniołów obchodziło 125 rocznicę powstania. Bezhabitowe Zgromadzenie Sióstr od Aniołów zostało założone w Wilnie przez ks. Wincentego Kluczyńskiego, przy współudziale M. Bronisławy Stankowicz w 1889 r.

Obecnie siostry pracują w Polsce, Litwie, Białorusi, Ukrainie, Rosji, Czechach, Anglii, a także w trzech krajach afrykańskich: Rwandzie, Demokratycznej Republice Konga i Kamerunie.

Więcej…

 
MYŚLI PALLOTTIEGO

Kto bardziej od innych stara się o zbawienie dusz, ten w chwili swej śmierci spotka się z większym miłosierdziem Bożym.

WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
Reklama
WARTO POSŁUCHAĆ
Reklama
WARTO ODWIEDZIĆ
Reklama
WARTO WSPOMÓC
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama