Facebook

postheadericon REFLEKSJA: Gdy choruje ktoś wśród was… – o namaszczeniu chorych

refleksja_fulek.jpgIm bardziej się starzeję, tym bardziej myślę o chorobach i śmierci. Śmierć staje się bliższa, bardziej oswojona. Tymczasem, nieraz można usłyszeć, że ktoś boi się śmierci lub choroby. Refleksję o śmierci odkładamy na później. Być może paraliżuje nas myśl o ciężkich chorobach i nieudolnej walce z nimi. „Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzą kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone” – czytamy w Nowym Testamencie.

Więcej…

 

postheadericon DZIEDZICTWO SAC: Kartka pocztowa ks. Jana Maćkowskiego do ks. Wojciecha Turowskiego (9 XI 1943)

Maćkowski-Jan,-AP2.jpgNadawcą jest ks. prowincjał Jan Maćkowski, który informuje adresata o sytuacji w polskiej prowincji. W treści korespondencji możemy przeczytać, że ks. Maćkowski dalej nie ma łączności z generałem ks. Karlem Hoffmannem. Zastępuje go ks. Wojciech Turowski, rezydujący w Lizbonie, który pełni funkcję delegata generalnego dla wszystkich domów i prowincji, pozbawionych bezpośredniej łączności z Zarządem Generalnym.

Więcej…

 

postheadericon RWANDA/MBARE: Sesja o Miłosierdziu Bożym dla kapłanów

kabuga1.jpgW dniach od 3-6 maja 2015 r. w „Centrum Ducha Świętego źródło Miłosierdzia” w diecezji Kabgayi odbyła się sesja formacyjna dla kapłanów. Zorganizowało ją sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kabuga. Temat sesji brzmiał następująco: „Miłosierdzie Boże w życiu i posłudze kapłana”.

Więcej…

 

postheadericon UKRAINA/ŻYTOMIERZ: Nowi członkowie Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego

zytomierz1.jpgW dniu 16 maja 2015r, kiedy na Ukrainie obchodziliśmy Święto Królowej Apostołów, Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego w Żytomierzu przyjęło do swojej rodziny ośmiu nowych członków.

Więcej…

 

postheadericon SŁOWACJA/ZAK: Pierwsi świeccy członkowie Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego

slowacja2.jpgW dniach 15-17 maja 2015r. Spisskiej Novej Vsi (Słowacja) odbyły się rekolekcje Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. Wzięło w nich udział jedenastu świeckich wiernych. O poprowadzenie rekolekcji poproszono ks. Stanisława Stawickiego SAC i s. Annę Ozon SAC.

Więcej…

 

postheadericon RZYM/INSTYTUT PALLOTTIEGO: Obraz życia konsekrowanego w pismach Pallottiego

wlochy2.jpg14 maja 2015 r. odbyło się w kościele SS. Salvatore in Onda spotkanie modlitewno-refleksyjne na temat: „Obraz życia konsekrowanego w pismach Pallottiego”. Prelegent –Jan Kupka SAC, dyrektor Instytutu św. Wincentego Pallottiego w Rzymie przedstawił myśli z pism św. Wincentego Pallottiego, które stanowią istotne elementy obrazu życia konsekrowanego.

Więcej…

 

postheadericon OŁTARZEW/ CTA-WSD: Relacja z sympozjum

wwwdsc_0596.jpgCentrum Teologii Apostolstwa Pallottianum i Wyższe Seminarium Duchowne SAC po raz kolejny zorganizowały sympozjum teologiczne. Po raz pierwszy było to sympozjum międzynarodowe. Tematem spotkania, odbywającego się w dniach 21 – 22 maja 2015 r. w naszym pallotyńskim seminarium była „Czystość serca”.

Więcej…

 

postheadericon KONSTANCIN-JEZIORNA: Abp Alfons Nosol w CAM

IMG_9614.jpg24 maja 2015 r. w CAM warszawska wspólnota niemieckojęzyczna przeżywała podniosłą uroczystość. Z rąk opolskiego biskupa seniora Alfonsa Nosola siedmioro młodych ludzi przyjęło sakrament bierzmowania. Wraz z hierarchą Mszę św. koncelebrował duszpasterz wspólnoty niemieckojęzycznej, ks. Sylwester Matusiak SAC, ekonom i wykładowca WSD w Ołtarzewie.

Więcej…

 

postheadericon REFLEKSJA: Żyć w radości

refleksja_fulek.jpgŻyj w radości, ciesz się życiem, bądź szczęśliwym – to stwierdzenia, które mogą w nas wywołać bardzo różne reakcje. Dla jednych mogą to być słowa dopingu, by wziąć się w garść, zobaczyć, jak cenne jest życie i docenić, jak wiele mamy powodów do radości. U innych mogą wywołać bunt i być zaczynem do przywołania tysięcy dowodów na to, że życie jest ciężkie, niesprawiedliwe, nieudane…

Więcej…

 

postheadericon REFLEKSJA: Dachau – kapłańska Golgota Zachodu

Dachau3_550.jpg

29 kwietnia 2015 r. minęła 70. rocznica wyzwolenia hitlerowskiego obozu koncentracyjnego w Dachau. W tym dniu, z inicjatywy Episkopatu Polski, odbyła się ogólnopolska pielgrzymka biskupów i kapłanów z naszej Ojczyzny.

Więcej…

 

postheadericon DZIEDZICTWO SAC: Bóg kieruje naszym losem (cz. 2)

ks_kronkowski_henryk_05.jpgW 9. numerze InfoSAC z 2 marca 2015r. zamieściłem początek wspomnień ks. Henryka Kronkowskiego SAC, byłego generała wojsk carskich, a następnie nauczyciela i kapłana. Przypomnę, że wspomnienia spisywał on w formie listów do Franciszki Niedźwiedź. W pierwszym liście ks. Kronkowski przedstawił swój szlak bojowy, który prowadził przez Ural i Syberię, aż do Mongolii. Kolejny list ukazuje jego podróż z Mongolii przez Mandżurię do Japonii, gdzie podejmuje okresową pracę w sztabie wojsk japońskich. Pełni tu rolę eksperta od spraw rosyjskich.

Więcej…

 

postheadericon DZIEDZICTWO SAC: W rodzinnych stronach Pallottiego

01-Festa-di-S.-Vincenzo-Pallotti-in-San-Giorgio-de-Cascia.jpg10 maja 2015 r. siedemnastu współbraci – członkowie Domu Generalnego i uczestnicy Rocznego Kursu Duchowości Pallotyńskiej z Via Giuseppe Ferrari – wraz z siostrami pallotynkami odbyli pielgrzymkę do San Giorgio di Cascia, aby uczestniczyć w obchodach święta św. Wincentego Pallottiego.

Więcej…

 

postheadericon KANADA/ONTARIO: Pallotyńskie rekolekcje Delegatury w Kanadzie

Hamilton1.jpgW wiosennej aurze budzącej się do życia natury ks. Tadeusz Wojda SAC, podsekretarz Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, 3-6 maja 2015 r., wygłosił dla Delegatury św. Jana Pawła II w Kanadzie rekolekcje pod hasłem „Wezwani do żywej nadziei”.

Więcej…

 
MYŚLI PALLOTTIEGO

Bóg mój, wszystko moje!

WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
Reklama
WARTO POSŁUCHAĆ
Reklama
WARTO ODWIEDZIĆ
Reklama
WARTO WSPOMÓC
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama