Facebook

postheadericon W drodze do Jubileuszu 200-lecia święceń kapłańskich Wincentego Pallottiego (1818-2018)

San-Vincenzo-Pallotti-1.jpg16 maja 1818 r. św. Wincenty Pallotti przyjmuje święcenia kapłańskie w Bazylice św. Jana na Lateranie. W przyszłym roku minie dokładnie 200 lat od tego wydarzenia. Zarząd Generalny Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego zdecydował, by w całym Stowarzyszeniu rozpocząć ów Jubileusz 16 maja 2017 r., publikacją broszurki na temat: „Model kapłana według św. Wincentego Pallottiego. Refleksje z okazji dwustulecia Jego święceń kapłańskich (1818-2018)”.

Więcej…

 

postheadericon DZIEDZICTWO SAC: 90 lat od poświęcenia kościoła Chrystusa Króla w Warszawie

skaryszewska.jpg1927 - Kościół Chrystusa Króla w Warszawie na Pradze, przy ul. Skaryszewskiej, poświęcił sufragan warszawski bp Stanisław Gall.

Więcej…

 

postheadericon CZECHY/SŁOWACJA: Jubileuszowe spotkanie Delegatury św. Cyryla i Metodego

Sl.jpg

W tym roku mija 25 lat działalności pallotynów na Słowacji. Na dzień dzisiejszy Delegatura liczy 22 współbraci, w tym 15 na Słowacji i 7 w Czechach. Podczas jubileuszu gościliśmy ks. Waldemara Pawlika – I radcę prowincjalnego. Miejscem spotkania było miasto Handlová należące do diecezji bańskobystrzyckiej, znajdujące się 60 km na północ od Hrońskiego Benadika. To miasto nie znalazło się na liście przypadkowo. Ma bowiem dla nas historyczne znaczenie. Niemal 80 lat temu przyjechali tutaj trzej pallotyni z niemieckiej Prowincji Trójcy Świętej.

Więcej…

 

postheadericon LUBLIN/PGLiO: Uczennica pallotyńskiej szkoły najlepszą gimnazjalistką na Lubelszczyźnie

Lublin1.jpgW gmachu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy przedmiotowe i tematyczne organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Celem uroczystości było uhonorowanie laureatów konkursów (olimpijczyków na poziomie gimnazjum), promowanie uczniów szczególnie uzdolnionych i utalentowanych oraz podziękowanie  nauczycielom oraz dyrektorom szkół za pracę dydaktyczną i wychowawczą z uczniami.

Więcej…

 

postheadericon ZAPROSZENIE: Na nitce Bożego Miłosierdzia

Fol.jpgW przededniu imienin Księdza Feliksa Folejewskiego

19 maja o godz. 18.00

w kawiarni charytatywnej AMAKURU przy al. Solidarności 101

w Warszawie.

zapraszamy na spotkanie z twórcami publikacji, Grzegorzem Polakiem i Piotrem Kordyaszem oraz przyjaciółmi Księdza Feliksa: arcybiskupem Henrykiem Hoserem, Rafałem Porzezińskim, dyrektorem Programu I Polskiego Radia oraz innymi.

Takich księży chcemy!

Więcej…

 

postheadericon ZAK/RZYM: Pallotyńskie rekolekcje w drodze

Rzym_Pallotti_wybrane-(28).jpg

Jeżeli naprawdę chce się poznać i zrozumieć jakąś osobę, nie wystarczy tylko przeczytać jej życiorys, należy również osobiście zobaczyć i na własnej skórze poczuć atmosferę miejsca, w którym spędziła ona swoje życie. Dlatego dziesięcioosobową wspólnotą Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego (w składzie: jeden kapłan, dwa małżeństwa, student oraz czterech alumnów V roku) w dniach od 27 kwietnia do 4 maja 2017 roku wędrowaliśmy po Rzymie, aby pogłębić naszą relację ze świętym Wincentym Pallottim oraz z błogosławioną Elżbietą Sanną oraz dzięki ich mądrości odkrywać piękno naszego chrześcijańskiego powołania. Przewodnikiem i jednocześnie uczestnikiem tych niezwykłych rekolekcji w drodze był ks. Stanisław Stawicki SAC.

Więcej…

 

postheadericon LUBLIN/PGLiO: Kwietniowe wieści z Batorego

PGLiO1.jpgW kwietniu w Batorym dużo się działo. Klasa 2b gimnazjum wzięła udział w zajęciach warsztatowych w laboratorium Uniwersytetu Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Podczas zajęć uczniowie obserwowali przez mikroskop preparaty z krwi oraz oznaczali jej grupy. W czasie krótkiego wykładu dowiedzieli się, jak zostać potencjalnym dawcą krwi i szpiku kostnego.

Więcej…

 

postheadericon SEKRETARIAT MISYJNY: Wręczenie Krzyża Misyjnego

misje1.jpg

Z radością informujemy, że grono misjonarzy powiększyło się o naszego Współbrata, ks. Andrzeja Tekieli SAC, udającego się do pracy misyjnej w Wenezueli. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 23 kwietnia br., w katedrze gnieźnieńskiej otrzymał on krzyż misyjny z rąk abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce.

Więcej…

 

postheadericon REFLEKSJA: Niespokojne jest serce ludzkie, dopóki nie spocznie w Bogu

niespokojne--serce.jpgBędąc w nowicjacie w Ołtarzewie, w latach 1958-1959, korzystaliśmy z literatury, którą zalecał ojciec duchowny. Szczególnie polecał życiorysy świętych. Urzekli nas wtedy: Augustyn, Gerard Majela, Ojciec Damian, Wincenty Pallotti, Albert Chmielowski, Stanisław Kostka, Teresa od Dzieciątka Jezus, Alojzy Majewski, Józef Lipkowski…

Więcej…

 

postheadericon PUBLIKACJE/INSTYTUT PALLOTTIEGO: Codzienna pamięć praktyczna i 33 punkty

ip.jpgStaraniem Instytutu Pallottiego w Polsce ukazała się właśnie książka zawierającej dwa fundamentalne teksty naszego Założyciela: Codzienna pamięć praktyczna i 33 punkty. Jej kieszonkowy format ma stać się zachętą, by mieć ją zawsze przy sobie, w pobliżu, pod ręką, by wraz z Pallottim szukać sposobu, jak naśladować Jezusa w naszej codzienności.

Więcej…

 

postheadericon WSPÓŁBRACIA: Moje wyprawy duszpasterskie na wschód

zak-kleosin.jpgPierwszy raz za wschodnią granicę Polski wyjechałem w sierpniu 1976 r.  Najpierw nawiedziłem Wilno, korzystając z zaproszenia i gościnności rodziny br. Franciszka Dziczkiewicza. Przez trzy dni zwiedzałem to piękne miasto i modliłem się w Ostrej Bramie.

Więcej…

 

postheadericon ŻYTOMIERZ/ZAK: Świąteczny obiad dla biednych w Żytomierzu

ZYTOMIERZ.jpgJuż wieloletnią tradycją, w parafii Bożego Miłosierdzia, jest świąteczne spotkanie dla inwalidów, ludzi biednych i samotnych w Miejskim Terytorialnym Centrum Pomocy Socjalnej w Żytomierzu. Trzeciego dnia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, 18 kwietnia, w Terytorialnym Centrum Pomocy zebrało się ponad 70 starszych osób.

Więcej…

 

postheadericon LUBLIN/INSTYTUT EWANGELIZACJI ŚWIATA: Zaproszenie na Szkołę Proroczą

s-prorocza.jpg

Nasza lubelska wspólnota pallotyńska (ul. Bohaterów M. Cassino) współorganizuje z Instytutem Ewangelizacji Świata (Institute for World Evangelisation - ICPE Mission: http://www.icpe.org/) Weekendową Szkołę pt. „Szkoła Prorocza”: w dniach 19 do 21 maja 2017 (od piątku godz. 17.00 do niedzieli godz. 15.00) w domu rekolekcyjnym Dobre Miejsce (Warszawa-Bielany, ul. Dewajtis 3). Jednym z głównych mówców Szkoły będzie Maria Vadia, ewangelizatorka z USA.

Więcej…

 
MYŚLI PALLOTTIEGO

Bóg mój, wszystko moje!

WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
Reklama
WARTO POSŁUCHAĆ
Reklama
WARTO ODWIEDZIĆ
Reklama
WARTO WSPOMÓC
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama