Facebook

postheadericon ZARZĄD GENERALNY: Doroczne spotkanie Komisji Prawnej przy Zarządzie Generalnym 2015

04-Incontro-della-Commissione-Giuridica-2015.jpgOd 16 do 19 marca 2015 r. odbyło się spotkanie Komisji Prawnej w Domu Generalnym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Obecni byli: ks. Vitaliy Gorbatykh – przewodniczący, ks. Denilson Geraldo (SP), ks. Hubert Socha (CJ), ks. Janusz Łuczak (PN), ks. Joy Palachuvattil (NA), ks. Rubén Fuhr (AR), ks. Zdzisław Słomka (WA).

Więcej…

 

postheadericon LUBLIN/PGiLO: 24 laureatów w Pallotyńskim Gimnazjum im. Stefana Batorego w Lublinie

Lublin.jpg

Z wielką radością informujemy, że nasi gimnazjaliści zdobyli w tym roku szkolnym w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty aż 24 tytuły laureata (język polski, angielski, niemiecki i hiszpański oraz biologia, historia, chemia, geografia i ortografia). Tytuł laureata na tym poziomie edukacji, to najważniejsze osiągniecie dla gimnazjalisty. Nasza radość jest tym większa, że jest to zdecydowanie największy sukces gimnazjalny w historii naszej szkoły.

Więcej na stronie internetowej szkoły - www.batory.lublin.pl

Ks. Andrzej Zelek SAC

 

postheadericon DUSZPASTERSTWO POWOŁAŃ: Czuwanie Maturzystów – Częstochowa, 21/22 marca 2015 r.

Czuwanie 2015

W dniach 21/22 marca 2015 r. odbyło się kolejne już Pallotyńskie Czuwanie Maturzystów w Częstochowie.

W tym roku hasłem, wokół którego skupiała się tematyka Spotkania było hasło URATOWANI. W związku z tematyką roku duszpasterskiego w Polsce (Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię) chcieliśmy zaproponować młodym ludziom refleksję dotyczącą pewnych „sposobów”, jakimi Bóg chce ratować człowieka ze skutków grzechu. Zaczęliśmy jak zawsze w Dolinie Miłosierdzia rejestracją grup zorganizowanych, o godzinie 16.30.

Więcej…

 

postheadericon PUBLIKACJE: Nowa książeczka o słudze bożej Elżbiecie Sannie

Venerabile-Elisabetta-Sanna.jpgW ostatnich dniach, Postulacja Generalna SAC opublikowała przez wydawnictwo „Velar” nową książeczkę o życiu Sługi Bożej Elżbiety Sanny.

Tekst biograficzny, zatytułowany Venerabile Elisabetta Sanna. Pellegrina della Carità (Sługa Boża Elżbieta Sanna. Pielgrzym Miłosierdzia), został napisany przez znanego dziennikarza Angelo Montonati, autora licznych książek. Dużą zaletą tej książeczki są liczne ilustracje: portrety, zdjęcia i obrazy. Na 48 stronach książeczki jest siedemdziesiąt różnych ilustracji, odnoszących się do życia, działalności i opinii świętości Sługi Bożej. Ponadto można przeczytać krótki opis życia, oznak świętości i współpracy ze św. Wincentym Pallottim. Ciekawa prezentacja tych zagadnień podsuwa czytelnikowi różnych tematów do refleksji.

>>>Źródło: www.sac.info

 

postheadericon GEOGRAFIA SAC: Pallotyni na Tajwanie

chnt-LMAP-md.jpg20 października 2010 r. przybyli na Tajwan pierwsi pallotyni z hinduskiej prowincji Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Bangalore). A oto krótka relacja ich samych o pracy jaką podejmują.

Na Tajwanie jest 7 katolickich diecezji. W dwóch z nich są obecni pallotyni: Taichung – ks. Antony John, ks. Leo Antony i ks. Antony Fernandes i Chayi – ks. Bala Gilbert oraz ja (autor tekstu). Diecezja Taichung położona jest w centrum Tajwaniu zaś Chayi znajduje się w południowej części kraju.

Więcej…

 

postheadericon REFLEKSJA: Matka pod Krzyżem

Pod krzyzemEwangelista zapisał, że „pod krzyżem Jezusowym stała Jego Matka”. Skoro mamy taki zapis, oznacza to, że kryje się za tym ważna prawda wiary. Maryja osobiście dotknęła cierpienia swego Syna. Stała się Matką Syna Bożego, ale również Matką Cierpiącego Syna i Matką Kościoła.

Maryja stała na kalwaryjskim wzgórzu, gdzie na krzyżu wił się z bólu i cierpienia Jej Syn, gdzie tyle niepokoju i paniki. W chwili śmierci Jezusa – odkupienia całego świata, Maryja zachowała dojrzały pokój. Ona wiedziała po co stoi krzyż i dlaczego Ona jest pod krzyżem w postawie zawierzenia i zadziwiającego spokoju. A tymczasem obecny świat pełen jest niepokoju i przeróżnych emocji. Ludzie nie wytrzymują już szalonego tempa życia i całej jego brutalności. Po ulicach miast spieszą ludzie o zalęknionych twarzach. Boją się zatrzymać w codziennym zabieganiu. Bo ją się stanąć w prawdzie wobec samych siebie. Boją się o jutro. Boją się żyć teraźniejszością. Lęk. Oto choroba współczesności, która pociąga za sobą straszne zniewolenia i wyrzuty sumienia…

Więcej…

 

postheadericon DZIEDZICTWO SAC: Suchary w czasie wojny 1939-45 (cd.)

SKMBT_C22015031122440_0008_1.jpg

Wydarzenia drugiej części publikowanego niżej rękopisu obejmują czas od jesieni 1939 do stycznia 1945. Nieznany autor pisze o pracy braci w okolicznych folwarkach, będących wówczas pod zarządem burmistrza Hanne’go, śmierci brata Karola Zalewskiego, wywiezieniu do parafii w Samsiecznie ołtarzy, konfesjonałów i obrazów z kaplicy sucharskiej oraz figury Serca Pana Jezusa sprzed domu, a także o ukryciu książek z biblioteki na terenie miejscowej gorzelni. Wspomina też o powodach uwięzienia przez gestapo br. Leona Kuczborskiego w Nakle i uwolnieniu go za wstawiennictwem Hanne’go. Relacja kończy się informacją o ucieczce Niemców z Suchar i powrocie pallotynów.

Więcej…

 

postheadericon ZARZĄD GENERALNY:Spotkanie Kontynentalne Wyższych Przełożonych Pallotyńskich z Afryki cz. II

18-L’Incontro-Continentale-dei-Superiori-Maggiori-Pallottini-in-Africa.jpgŚroda, 3 marca 2015 r., po wycieczce do Parku Narodowym Lago Manyara, położonego na zachód od Arusha, uczestnicy Spotkania Kontynentalnego Wyższych Przełożonych Pallotyńskich z Afryki odwiedzili nasze Seminarium dla filozofii w Arusha, doceniając dynamizm prawdziwie międzynarodowej i wielokulturowej wspólnoty.

Czwartek, 4 marca 2015 r., zaprezentowano kilka raportów, po których nastąpiła dyskusja.

Więcej…

 

postheadericon KONSTANCIN-JEZIORNA: Prof. Romuald Szeremietiew w CAM

635608210459581949.jpg18 marca 2015 r. w Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie-Jeziornie ponad 70 osób uczestniczyło w spotkaniu z panem prof. Romualdem Szeremietiewem, byłym wiceministrem i pełniącym obowiązki ministra obrony narodowej a obecnie wykładowca Akademii Obrony Narodowej oraz szef Biura Inicjatyw Obronnych przy Akademii Obrony Narodowej. Organizatorem spotkania pt. Wojny nie będzie był konstanciński oddział Akcji Katolickiej.

Więcej…

 

postheadericon OŁTARZEW/WSD: Sesja formacyjna ZAK

wsd.jpg

W dniach 16-18 marca 2015 r. klerycy z I i II kursu oraz postulantki i nowicjuszka Sióstr Pallotynek uczestniczyli w sesji formacyjnej w naszym seminarium. W tym roku sesja była poświęcona tematowi: „Zjednoczenie w służbie ewangelizacji”.

Więcej…

 

postheadericon UKRAINA: Zjazd lektorów z pallotyńskich placówek

ukraina.jpgW dniach 13-15 marca 2015 r. w Żytomierzu w domu przy starej kaplicy odbył się zjazd lektorów z pallotyńskich placówek w Ukrainie w którym udział wzięło 14 chłopaków. Celem spotkania było, oczywiście, przyjrzenie się swemu powołaniu, a także pogłębienie wiedzy o Piśmie Świętym i umiejętności lektorskich. W tym wszystkim służyły nam codzienna Eucharystia, tradycyjne nabożeństwa wielkopostne, jak również konferencje związane Pismem Świętym oraz dyskusje. Niezapomniane zostaną zajęcia teoretyczne i praktyczne z umiejętności czytania, które poprowadził jeden z aktorów Żytomierskiego Teatru Dramatycznego im. I. Koczergy . Wyjście do teatru na gruzińską wystawę „Hanuma” nie pozostawiło żadnego uczestnika bez podwyższonych emocji i zachwytu tak jak samą pieśnią tak i niesamowitym wykonaniem przez aktorów swoich roli z akcentem gruzińskim. Na życzenie chłopaków następne spotkanie będzie na temat „Dziejów Apostolskich” z kontynuacją ćwiczeń lektorskich. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy umożliwili nam owocne przeżycie zjazdu.

Ks. Jurij Siciński SAC

 

postheadericon WKS: Wizyta Kardynała Jean Luis Tauran w Bazylice Matki Bożej Pokoju w Yamoussoukro

wks.jpgKardynał Jean-Louis Tauran, przewodniczący Papieskiej Rady Dialogu Międzyreligijnego i Kamerling odbył wizytę duszpasterską, która odbywa się od 15 marca do 17 2015 r. w Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Od niedzieli do wtorku Kardynał gościł w Bazylice Matki Bożej Pokoju w Yamoussoukro, w poniedziałek podczas spotkania między religijnego przewodniczący Papieskiej Rady do Spraw Dialogu Międzyreligijnego podkreślił „konieczność prawdziwego dialogu między chrześcijanami, a potem między chrześcijanami i muzułmanami”.

Więcej…

 

postheadericon DZIEDZICTWO SAC: Suchary w czasie wojny 1939-45

Suchary.jpg

Archiwum Prowincji Chrystusa Króla w Warszawie posiada w swym zasobie 10 kartkowy rękopis, zawierający opis wydarzeń od września 1939 do stycznia 1945. Tekst ten nie był nigdzie dotychczas publikowany. Autor spisanej relacji pozostaje jak dotąd nieznany. Z tekstu można jednie wysnuć wniosek, że został sporządzony w oparciu o wspomnienia br. Kuczborskiego („referujący nam dzieje Suchar w czasie wojny br. Leon Kuczborski”). Relacja przedstawia ucieczkę pallotyńskiej wspólnoty z Suchar, która przez Ołtarzew dotarła na wschodnie rubieże Polski, następnie powrót kilku współbraci do Suchar i ich działalność podczas okupacji niemieckiej.

Więcej…

 
MYŚLI PALLOTTIEGO

Nie myśl, że nie potrafisz dokonać tego, czego dokonali w Kościele jego wielcy święci. Z pomocą łaski Bożej możesz dojść do jeszcze większych rzeczy, gdyż Bóg udoskonala wszystko nieskończonym bogactwem swojej łaski.

WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
Reklama
WARTO POSŁUCHAĆ
Reklama
WARTO ODWIEDZIĆ
Reklama
WARTO WSPOMÓC
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama