Facebook

postheadericon OŻARÓW MAZOWIECKI: II Turniej Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza

turniej

9 kwietnia 2016 r. w Ożarowie Mazowieckim została rozegrana II Edycja Turnieju Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Na zawody przyjechali zawodnicy z Radomia, Sierpca, Otwocka, Lublina, Ożarowa Mazowieckiego, Kutna i Wólki Mlądzkiej.

Więcej…

 

postheadericon NOMINACJA BISKUPIA: Edgar Xavier Ertl SAC biskupem diecezji Palmas-Francisco Beltrão w Brazylii

biskup

Papież Franciszek mianował biskupem diecezji Palmas-Francisco Beltrão w Brazylii, ks. Edgara Xaviera Ertla SAC, dotychczasowego Wyższego Przełożonego Prowincji Nossa Senhora Conquistadora, z siedzibą w Santa Maria.

Biskup nominat urodził się 3 września 1966 r. w Nova Prata w diecezji Palmas-Francisco Beltrão w stanie Paraná. Ukończył studia filozoficzne (1988-1992) i teologiczne (1992-1996) w Instytucie Filozofii i Teologii w Santa Maria (IFITESMA). Następnie uzyskał licencjat z teologii dogmatycznej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie (2001-2003).

Konsekrację wieczną w Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego złożył 25 maja 1996 r., a święcenia kapłańskie przyjął 29 grudnia 1996 r.

Posługę kapłańską pełnił w pallotyńskich parafiach (1996-2000) w Colorado d’Oeste i Campo Grande. Po studiach w Rzymie powrócił do Santa Maria w Brazylii, gdzie pełnił funkcję wychowawcy i rektora pallotyńskiego Wyższego Seminarium Duchownego, zwanego Colégio Máximo (2004-2010), był także wykładowcą teologii dogmatycznej na pallotyńskim wydziale FAPAS, wice-prowincjałem (2011-2014), a następnie od 2014 r. prowincjałem Prowincji Nossa Senhora Conquistadora.

 

postheadericon PSNE: Kolejna misja ewangelizacyjna w Anglii

anglia

W dniach od 14 do 19 kwietnia 2016 r. miała miejsce kolejna misja ewangelizacyjna naszej wspólnoty w Anglii. Ks. Krzysztof Kralka SAC – Moderator Generalny wspólnoty oraz Marta Mendrek – odpowiedzialna za wspólnoty w Anglii spędzili tydzień na Wyspach, by odwiedzać i umacniać środowiska, w których głosimy Ewangelię.

Więcej…

 

postheadericon WIEDEŃ: Historyczna wizytacja prowincjalna

austriaW dniach 15-17 kwietnia 2016 r., po raz pierwszy od stworzenia naszej „młodej” wspólnoty wiedeńskiej, miała miejsce wizytacja prowincjalna.

Wizytatorzy: ks. dr Waldemar Pawlik SAC, radca prowincjalny i ks. Tomasz Pławny SAC, administrator prowincjalny, spotkali się najpierw z ks. rektorem Więsykem, który posługuje w Schönkirchen, niedaleko Wiednia.

Więcej…

 

postheadericon ZMARLI WSPÓŁBRACIA: Ks. Włodzimierz MOZOLEWSKI SAC (1933 – 2016)

mozolewski.jpgMOZOLEWSKI Włodzimierz, pseud.: Erwin Piotrowicz, Piotrowicz (1933 – 2016), ksiądz, rekolekcjonista, m.in. w KDDPP, kapelan sióstr, duszpasterz na Ukrainie, Białorusi i Rosji, kanonista, poeta

Urodził się 30 marca 1933 r. w Warszawie, w rodzinie stolarza i cieśli Piotra, i Czesławy z d. Łuniewska. 10 stycznia 1937 r. ochrzczono go w parafii św. Michała w Warszawie, a bierzmowanie przyjął 29 czerwca 1942 r. w Miechocinie (obecnie dzielnica Tarnobrzega).

Więcej…

 

postheadericon REFLEKSJA: Wdzięczność

wdziecznosc.jpgSamarytanin wrócił i oddał chwałę Bogu.

Było to pod koniec trzeciego roku nauczania Pana Jezusa, tuż przed wskrzeszeniem Łazarza. Nienawiść faryzeuszy jak wielka wzburzona fala otaczała Chrystusa, a jednocześnie sława Jego czynów, Jego dobroci, dochodziła wszędzie.

Słyszeli o Nim również ci przeklęci, odtrąceni. Słyszeli trędowaci.

Więcej…

 

postheadericon KANADA: Wieści z Kanady

Delegatura-Kanada-01.jpgPallotyńska Delegatura imienia św. Jana Pawła II kontynuuje pracę duszpasterską w duchu św. Wincentego Pallottiego, nie zapominając w ferworze zajęć parafialnych (w sześciu naszych kanadyjskich parafiach) o kultywowaniu życia wspólnotowego. W okresie od grudnia do kwietnia miał miejsce szereg takich spotkań.

Więcej…

 

postheadericon RWANDA: Niedziela Miłosierdzia Bożego w sanktuarium w Kabuga

rwanda-01-249.jpgOd czasu ustanowienia przez św. Jana Pawła II, w drugą niedzielę po Wielkanocy obchodzona jest w Kościele powszechnym Niedziela Miłosierdzia. W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kabuga to świętowanie rozpoczęło się w roku 2011, kiedy beatyfikowano Jana Pawła II. Co roku obchody poprzedza nowenna, wigilijne czuwanie modlitewne i piesza pielgrzymka z Nyandugu, miejsca, gdzie święty Papież, w 1990 r., sprawował Eucharystię podczas podróży apostolskiej do Rwandy.

Więcej…

 

postheadericon UKRAINA: Delegatura Matki Bożej Fatimskiej

Zariczany.jpgW Delegaturze MB Fatimskiej pracuje obecnie 23 księży na 11 placówkach w 8 erygowanych wspólnotach.

W formacji mamy tylko 2 kleryków – na III i V roku. Jest nadzieja że w następnym roku będziemy mieli nowego kandydata!

W tym roku, po 3-ch latach przerwy, zorganizowaliśmy spotkanie formacyjne dla członków, sympatyków i współpracowników ZAK w Zaryczanach k/ Żytomierza . Spotkanie zorganizowała przewodnicząca krajowa ZAK S. Jolanta Wagner na Ukrainie , a przeprowadził je ks. Stanisław Stawicki SAC wraz z przewodniczącą ZAK w Polsce s. Anną Ozon. W 3-dniowym spotkaniu wzięło udział ponad 70 osób z prawie wszystkich naszych placówek (oprócz : Kijowa,Biłohiri i Odessy Klemensa). W przyszłym roku myślimy o Kongresie ZAK na Ukrainie.

Więcej…

 

postheadericon SALVATTI.PL: Debata Sztuka kochania… innych – zapowiedź

Carl-Wilkens.jpgPallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl zaprasza na spotkanie z bohaterem, odważniejszym niż wojska ONZ.  Debata pt. Sztuka kochania… innych.

„Jeśli miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?”. Te słowa zapisane na kartach Biblii jednak są trudne, a czasami wydają się niemożliwe do zrealizowania, nawet dla chrześcijan. Szczególnie w kontekście nasilającej się w Europie fali uchodźców. Czasami niechęć do „innych” bywa wynikiem manipulacji społecznej. Tak było w czasie ludobójczej wojny w Rwandzie. Często uprzedzenia zostały nam wdrukowane niejako „podprogowo”, przez utrwalone kulturowo stereotypy, które nie mają wiele wspólnego z prawdą. Jak w trudnych sytuacjach konfliktów międzykulturowych powinniśmy się zachowywać? Czy pokojowe współżycie z „innymi” jest w ogóle możliwe? Czy lepiej kierować się w stronę państw narodowych i mocno strzec granic swojego terytorium?

Więcej…

 

postheadericon OŁTARZEW/WSD SAC: Obchody rocznicy chrztu Polski

ch2.jpgJubileusz 1050. rocznicy Chrztu Polski zgromadził wspólnotę Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego oraz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów w ołtarzewskim kościele. Nabożeństwo dziękczynienia za chrzest Polski połączone było z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Odbyło się ono 21 kwietnia 2016 r., a prowadził je dk. Przemek Budziński Sac

Więcej…

 

postheadericon ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE: Rekolekcje Lectio divina

baner

Serdecznie zapraszamy do domu rekolekcyjnego w Ząbkowicach Śląskich, gdzie po raz kolejny odbędą się w tym roku ośmiodniowe rekolekcje Lectio divina.

Więcej…

 

postheadericon DZIEDZICTWO SAC: Dziś urodziny Pallotiego

pallottiW związku z przypadającymi w tym miesiącu urodzinami św. Wincentego Pallottiego (21 kwietnia 1795 r.), chciałbym te „kwietniowe okruchy" poświęcić jego rodzinnym korzeniom. Być świadomym naszych korzeni; wiedzieć i czuć „skąd spadliśmy" – to klucz do zrozumienia samego siebie i harmonijnego zespajania się z otaczającym nas światem. Tak było też w życiu św. Wincentego Pallottiego, którego rodzinne korzenie sięgają górzystych okolic Cascia i Nursji, a dokładnie San Giorgio di Cascia.

Więcej…

 
MYŚLI PALLOTTIEGO

Bóg mój, wszystko moje!

WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
Reklama
WARTO POSŁUCHAĆ
Reklama
WARTO ODWIEDZIĆ
Reklama
WARTO WSPOMÓC
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama