Facebook

postheadericon ZAK: Rekolekcje

zak.jpgW dniach 15-17 września br., w Domu Misyjnym Księży Werbistów w Laskowicach Pomorskich, wspólnoty ZAK Królowej Apostołów z rejonu chełmińsko-kujawskiego zgromadziły się na swoje kolejne rekolekcje. Od 33 lat czynimy to dwa razy w roku. Tym razem tematem rekolekcyjnych rozważań był problem szukania i znajdowania woli Bożej. Pomocą były konferencje o. Józefa Augustyna SJ. Podczas rekolekcji uczciliśmy 55. rocznicę małżeństwa Bernadety i Zygfryda Muchowskich z Cekcyna k. Tucholi.

Więcej…

 

postheadericon REFLEKSJA: Papież

refleksja-papiez.jpgWgłębiając się w życiorys kard. Roberta Saraha odnalazłem zdania, które mogę powtórzyć za nim – są nam wspólne. Ks. Kardynał dzieli się radością ze spełnienia swych pragnień spotkania się z Papieżem w Watykanie.

Mówi, że nigdy nie pomyślał, że to jego marzenie się spełni. I spełniło się – jest kardynałem, prefektem jednej z kongregacji. Nie tylko widzi Papieża, ale się z nim spotyka, rozmawia i doradza.

Więcej…

 

postheadericon ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE: W połowie drogi

msza.jpg„Jesteś w połowie drogi”. Takie motto towarzyszyło Księżom i Braciom przeżywającym w Ząbkowicach Śląskich rekolekcje w 25. rocznicę rozpoczęcia pallotyńskiego nowicjatu. Dziesięciu Współbraci (ci, którzy przeżywali swój nowicjat w roku 1992/1993 oraz ci, którzy dołączyli do kursu w seminarium) 2 października, we wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, rozpoczęło swoje kursowe rekolekcje prowadzone przez prowincjała Prowincji Zwiastowania Pańskiego ks. Adriana Galbasa SAC.

Więcej…

 

postheadericon REFLEKSJA: Dzień święty

modlitwa_rodziny_0_1.jpgTrzecie przykazanie Boże „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” znaczy: masz poświęcić go Panu Bogu. Czynimy to poprzez modlitwę i niepodejmowanie ciężkiej pracy. Uczestniczymy we Mszy Świętej, czytamy Pismo Święte, odmawiamy różaniec, uczestniczymy w nabożeństwie. W tym dniu budujmy więzi rodzinne, miejmy czas na odpoczynek.

Więcej…

 

postheadericon SEKRETARIAT MISYJNY: Zjazd Rodzin Misjonarzy

zjazd_rodzin.jpg

W dniach od 29 września do 1 października odbył się w Konstancinie-Jeziornie tradycyjny już Zjazd Rodzin Misjonarzy zorganizowany przez Pallotyński Sekretariat Misyjny. W sobotni wieczór, w czasie Mszy Świętej inaugurującej spotkanie, ks. Grzegorz Młodawski SAC, dyrektor ds. Misji i Pomostu, powitał wszystkich uczestników i wyraził ogromną radość z możliwości wspólnego świętowania, które staje się tradycją kontynuowaną co dwa lata. Wieczorem miał miejsce pokaz filmu przybliżającego orędzie fatimskie.

Więcej…

 

postheadericon WSD SAC: Nowi profesi

konsekracja2.jpgDziewięciu nowicjuszy Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego złożyło 29 września 2017 r. pierwszą konsekrację czasową. Ponowienia konsekracji dokonało 17 czasowych pallotyńskich profesów. Oddali się oni Bogu podczas Eucharystii sprawowanej w kościele parafialno-seminaryjnym pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów w Ołtarzewie. Eucharystii przewodniczył ks. Zenon Hanas SAC, natomiast homilię wygłosił ks. Adrian Galbas SAC.

Więcej…

 

postheadericon Pallotyńskie Czuwanie Młodych,

PCM2017_plaktA1+spad5mm.jpgDrogi Współbracie!

Z radością zapraszam na kolejne Pallotyńskie Czuwanie Młodych, które odbędzie się w Częstochowie, w dniach 28-29 października 2017 r. Spotkanie tradycyjnie rozpocznie się w Dolinie Miłosierdzia, po czym nastąpi przejście na Jasną Górę i tam będzie kontynuowane.

Więcej…

 

postheadericon ZAK: III Krajowy Kongres

zak1.jpgPonad 200 uczestników przyjechało na III Krajowy Kongres Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. Spotkanie odbyło się w dniach 22 – 24 września 2017 r. w Centrum Animacji Misyjnej Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Konstancinie-Jeziornie. Hasłem tegorocznego kongresu były słowa: Zjednoczeni, aby służyć. Spotkanie transmitowało radio Pallotti.FM.

Więcej…

 

postheadericon PUBLIKACJE: Okruchy pallotyńskie na dzień dobry i dobranoc

okruchy.jpg„Okruchy pallotyńskie na dzień dobry i dobranoc” to niewątpliwie owoc duchowego doświadczenia, zrodzonego z umiłowania św. Wincentego Pallottiego […]. Liczne talenty, wrażliwość na piękno i prawdę, głęboką i solidną wiedzę autor „Okruchów” z powodzeniem wykorzystuje, aby w nowatorski sposób ukazać osobę i Dzieło św. Wincentego. Czyni to w sposób śmiały i odważny, odbiegając od stereotypowych prezentacji. Świeżość spojrzenia odnosząca się do aktualnych wyzwań Kościoła pozwala na nowo odkrywać Pallottiego, a jego Dzieło zobaczyć jako niezmiennie aktualne, co więcej – wciąż nieodkryte, a nawet niezrealizowane.

Więcej…

 

postheadericon ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE: Nowicjat rozpoczęty

nowicjat.jpgPo tygodniu przygotowań i pobytu w domach rodzinnych, w pełnym składzie przybyliśmy do Ząbkowic Śląskich, by rozpocząć rok duchowy. Pierwsze dni pozwoliły nam na zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu oraz podjęcie pierwszych obowiązków. 20 września 2017 r. odbyła się uroczysta inauguracja naszego nowicjatu. Eucharystii przewodniczył ks. Waldemar Pawlik SAC, wiceprowincjał Prowincji Chrystusa Króla; kazanie zaś wygłosił ks. Adrian Galbas SAC, prowincjał Prowincji Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy św., oprócz domowników obecni byli także współbracia z Seminarium w Ołtarzewie, którzy przebywali na dyrektorium, przygotowującym do złożenia pierwszej konsekracji. Wśród kapłanów, którzy brali udział w uroczystości był także pochodzący z Ząbkowic Śląskich ks. Dariusz Woźniak SAC, który jest misjonarzem w Papui Nowej Gwinei.

Więcej…

 

postheadericon WSPÓŁBRACIA Ks. Stanisław Urbaniak, pallotyn opowiadał o 31 lat pracy na misjach

caritas.jpgKs. Stanisław Urbaniak SAC – polski pallotyn wyróżniony przez Prezydenta Rwandy odwiedził podopiecznych i rodziny naszego Hospicjum na spotkaniu „Podniebne Cuda” w czwartek, 7 września. Pallotyński misjonarz opowiedział o swoich doświadczeniach, odpowiadał na pytania związane z misjami i życiem w Afryce oraz modlił się w intencjach Domu Hospicyjnego.

Więcej…

 

postheadericon SALVATTI.PL: Wolontariat misyjny

salvatti.jpgJuż ponad 30 osób zgłosiło się na tegoroczny kurs wolontariatu misyjnego. Niemniej stale są zapraszane osoby związane z naszymi pallotyńskimi placówkami. Z programu szkolenia skorzystają wolontariusze skierowani przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie, działający przy Episkopacie Polski oraz ojców Orionistów.

Więcej…

 

postheadericon DZIEDZICTWO SAC: Święto 5. Pułku Ułanów Zasławskich

ulani.jpg

W słoneczne niedzielne przedpołudnie, w kościele św. Wojciecha w Ostrołęce-Wojciechowicach, odbyła się uroczystość upamiętniająca 5. Pułk Ułanów Zasławskich. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. o godz. 10.30 sprawowaną w intencji poległych, zamordowanych i zmarłych żołnierzy. Wszystkich uczestników liturgii powitał ks. proboszcz Michał Borowski SAC, kapelan 5. Pułku. Przewodniczył liturgii miejscowy dziekan ks. Zdzisław Grzegorczyk. Obecny był ks. Tadeusz PawłowskiSAC. W czasie Mszy św. okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Stanisław Tylus SAC. W uroczystości wzięli udział parafianie, oficerowie, żołnierze, rodziny i sympatycy Ułanów Zasławskich, wiele pocztów sztandarowych z okolicznych szkół.

Więcej…

 
MYŚLI PALLOTTIEGO

Naszym hasłem niech będzie: „Miłość Chrystusa przynagla nas”, aby każdy rozumiał, że „duszą” chrześcijanina ma być miłość.

WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO ODWIEDZIĆ
WARTO WSPOMÓC
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama