Facebook

postheadericon DZIEDZICTWO SAC: Beatyfikacja Elżbiety Sanny

sanna1

W sobotę, 17 września 2016 r., Rodzina Pallotyńska zebrała się w Codrongianos, na włoskiej wyspie Sardynii, żeby uczestniczyć we Mszy Świętej, podczas której Elżbieta Sanna, współpracownica św. Wincentego Pallottiego i członkini Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, została ogłoszona błogosławioną. Mszy Świętej przewodniczył kard. Angelo Amato, prefekt Kongregacji ds. Świętych. W wydarzeniu uczestniczyli biskupi, członkowie Rodziny Pallotyńskiej z całego świata i liczni wierni z Sardynii.

Więcej…

 

postheadericon BIOGRAM: Śp. ks. Aleksander Milewski SAC (1959-2016)

Milewski

Urodził się 5 sierpnia 1959 w Białej Krynicy k. Radomyśla, w diec. żytomierskiej, w rodzinie Michała i Zofii z d. Arestova. Ojciec wykonywał zawód szklarza, a matka była kierowcą. W niemowlęctwie, razem ze starszym bratem, ochrzciła go babcia z sąsiadką, gdy ojciec był w pracy. „Ojciec bowiem w żaden sposób nie chciał zgodzić się na nasz chrzest”.

Więcej…

 

postheadericon ZEBRANIE GENERALNE: Regułą podstawową…

rzym

19 września w podrzymskim Ariccia w domu rekolekcyjnym Divin Maestro położonym nad jeziorem Albano, rozpoczęło się XXI Zebranie Generalne Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. 65 delegatów z całego świata zebrało się w celu omówienia ważnych kwestii dla Stowarzyszenia, kierując się słowami naszego świętego Założyciela, św. Wincentego Pallottiego, które są również tematem Zebrania: „Regułą podstawową naszego najmniejszego Stowarzyszenia jest życie Pana naszego Jezusa Chrystusa”. Ponadto istotnym zadaniem Zebrania jest wybór nowej Rady i Zarządu Generalnego na kolejne 6 lat. Zebranie potrwa do 15 października.

Wydarzenia związane z XXI Zebraniem Generalnym można śledzić na stronie internetowej www.sac.info/21ag.

Ks. Grzegorz Kurp SAC

 

postheadericon PAPIEŻ Franciszek o pallotynach

rwanda„Franciszek wyraził uznanie pallotynom za afrykański Kongres Miłosierdzia”. III Kongres dla Afryki i Madagaskaru poświęcony Bożemu Miłosierdziu, który rozpoczął się 9 września, w stolicy Rwandy Kigali i potrwał do 15 września, był czasem modlitwy, medytacji i duchowej odnowy.

Więcej…

 

postheadericon Nowenna przed beatyfikacją sł. Bożej Elżbiety Sanny

sanna

Drodzy Współbracia!

Zbliża się długo wyczekiwana beatyfikacja służebnicy Bożej Elżbiety Sanny. Uroczystości beatyfikacyjne odbędą się 17 września 2016 r. w bazylice Przenajświętszej Trójcy w Saccargia (Sardynia). Z Polski weźmie w nich udział ok. 40-osobowa grupa, w tym członkowie XXI Zebrania Generalnego oraz ekipa radiowo-telewizyjna (Nowohuckie.pl i TV Misericordia), dzięki którym będziemy mogli śledzić uroczystości beatyfikacyjne na żywo.

Więcej…

 

postheadericon Polowanie na wilki

Refleksje przed-Kapitulne

wilkStrzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach” (Mt 7, 15-16).

Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście ze sobą trzosa ani torby, ani sandałów” (Łk 10, 3-4).

Sześć lat temu, na kilka dni przed rozpoczęciem XX Zebrania Generalnego SAC, popełniłem refleksję, która nie wszystkim przypadła do gustu. Chodzi o tekst zatytułowany In bocca al lupo”.

Więcej…

 

postheadericon RADOM/CARITAS PALLOTYŃSKA: Podsumowanie wakacji

caritasKiedy przychodzi piękny czas wakacji i kiedy dorośli często wynagradzają swoim dzieciom całoroczny wysiłek włożony w naukę szkolną ich pociech, wtedy także i my staramy się zorganizować wypoczynek dla naszych podopiecznych oraz tych, których nie stać na wakacyjne atrakcje.

Więcej…

 

postheadericon INFOSAC: Dziękujemy!


InfoSAC-3.jpg

W miniony czwartek, 24 sierpnia 2016 r., żegnało go trzech biskupów, neoprezbiterzy SAC i wspólnota ze Skaryszewskiej. Ks. Piotr Jan Karp SAC, twórca InfoSAC i redaktor „Wiadomości Prowincji Chrystusa Króla”, na początku września rozpocznie pracę na parafii w Miluzie (Alzacja). W sumie, przez niemal dekadę, ks. Piotr pełnił funkcję sekretarza prowincjalnego, kierownika sekretariatu Zarządu Prowincjalnego, koordynatora ds. Komunikacji i Mediów.

Więcej…

 

postheadericon KONSTANCIN-JEZIORNA: Rekolekcje kapłańskie 6-10 listopada 2016 r.– przypomnienie!

konstancin-warsztaty.jpgTradycyjnie w listopadzie, w CAM odbędą się rekolekcje kapłańskie organizowane przez pallotynów oraz archidiecezję warszawską. Tegoroczne rekolekcje, w dniach 6-10 listopada, poprowadzi na zaproszenie ks. Tadeusza Huka, ks. prof. Stanisław Haręzga, prof. KUL, ur. 30 sierpnia 1949 r. w Krośnie.

Więcej…

 

postheadericon FORMACJA: Obłóczyny

obloczyny.jpgStrój Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego przyjęło 12 nowicjuszy kończących pierwszy rok formacji pallotyńskiej. Obłóczyny miały miejsce podczas Eucharystii w Ząbkowicach Śląskich, 26 sierpnia 2016 r., w uroczystość ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Mszy Świętej przewodniczył ks. Józef Lasak SAC – wyższy przełożony Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego.

Więcej…

 

postheadericon KIELCE/KARCZÓWKA: Kompleksowa rewitalizacja

Karczowka.jpgUprzejmie informuję, że Projekt: „Kompleksowa rewitalizacja …..” znalazł się na zatwierdzonej przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego 20 lipca 2016 r. liście podstawowej Projektów dopuszczonych do drugiego etapu konkursu w ramach Działania 4.4 „Zachowanie dziedzictwa kulturowego i naturalnego” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Projekt nosi nazwę: „Kompleksowa rewitalizacja Karczówki wraz z przystosowaniem do celów kulturalnych i turystyki historycznej”.

Więcej…

 

postheadericon KIELCE/KARCZÓWKA: Wyjątkowa więź

family-796911_640.jpgArchetyp to pierwotny wzorzec postaci, a jednocześnie pewien wzór sposobu postępowania, który mamy głęboko zakorzeniony w naszej psychice, głównie w nieświadomości, jednak doświadczamy go każdego dnia. Psychologowie głębi twierdzą, że archetyp ojca jest najsilniej działającym archetypem u człowieka; być może właśnie dlatego Bóg jest nazywany Ojcem, (Jezus chcąc Go nam przybliżyć nazywał Boga Abba (aram. Tato, Tatusiu)). Archetyp ojca był wzorcem nieskończonej ilości utworów literackich i religijnych, prac malarskich, rzeźbiarskich i wzbudzał zawsze gorące emocje.

Więcej…

 

postheadericon DZIEDZICTWO SAC: Uroczystości pogrzebowe księży zmarłych w lipcu 2016 r.

osmolski1.jpgKs. Roman Zarzycki SAC, †11 lipca 2016 r. o godz. 15.10 w szpitalu w Zakopanem

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Romana odbyły się popołudniu 15 lipca 2016, w pallotyńskim kościele pw. Wieczerzy Pańskiej w Lublinie. Liturgii pogrzebowej przewodniczył bp Henryk Tomasik, ordynariusz radomski. W homilii biskup powiedział m.in.: „Dzisiaj Panu Bogu dziękujemy (…) za kapłaństwo śp. ks. Romana. Przygotowywał się [do niego] w różny sposób. Każde przygotowanie do sakramentu kapłaństwa ma różne wymiary: dom rodzinny, rodzinna parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie, grupa ministrantów, w której wspólnie poznawaliśmy pierwsze prawdy wiary w służbie Panu Bogu, mieliśmy wspólną, wspaniałą katechetkę, siostrę szarytkę, Jadwigę, która pokazywała nam prawdy Boże, osobę Jezusa Chrystusa, uczyła modlitwy. Była bardzo wymagająca, ale pokazywała jasne drogi do życia według wskazań Chrystusa. Przygotowanie do kapłaństwa, to kształtowanie serca. Szczególnym etapem była formacja w czasie szkoły średniej.

Więcej…

 
MYŚLI PALLOTTIEGO

Bóg mój, wszystko moje!

WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
Reklama
WARTO POSŁUCHAĆ
Reklama
WARTO ODWIEDZIĆ
Reklama
WARTO WSPOMÓC
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama