Facebook

postheadericon REFLEKSJA: Wierzę w Świętych obcowanie... – refleksja listopadowa

1-listopada.jpg

My możemy im pomóc…

Odmawiając Credo wyznajemy jedną z istotnych prawd naszej wiary – prawdę o życiu wiecznym, gdzie istnieje niebo, piekło i czyściec. W listopadzie, kiedy szczególnie modlimy się za zmarłych – tych nam bliskich, ale i nieznanych, którzy żyli na tym świecie – zapełniają się kościoły, cmentarze i miejsca pamięci o zmarłych. Intensywniej wybrzmiewa modlitwa „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”. Płomień zniczy rozświetla mroki wieczoru. A to wszystko, by podkreślić naszą pamięć o człowieku. Tak naprawdę, ci którzy odeszli – zmarli, uczą nas żyć. Pochylając się na grobami zastanawiamy się nad naszym życiem, pytamy o sens i o życie wieczne. Oni uczą nas jak żyć!

Więcej…

 

postheadericon DUSZPASTERSTWO POWOŁAŃ: Spotkanie referentów powołaniowych na Jasnej Górze

Bp-Marek-Solarczyk.jpgW dniach 17-18 października 2014 r. odbyło się spotkanie referentów powołaniowych na Jasnej Górze w Częstochowie. Spotkaniu przewodniczył krajowy duszpasterz ks. bp Marek Solarczyk. Program obejmował wspólną modlitwę, której szczytem była Eucharystia na Jasnej Górze, a także konferencje, warsztaty i rekreację połączoną z wymianą doświadczeń różnych wspólnot diecezjalnych i zakonnych.

Więcej…

 

postheadericon KIELCE/FOSFORYTOWA: Kanoniczne wprowadzenie proboszcza

Kielce1.jpg

W dniu 19 października 2014 r. podczas Eucharystii o godz. 13.00 w Parafii p.w. Świętego Wincentego Pallottiego, Ksiądz Biskup Kazimierz Ryczan (niegdyś Ordynariusz kielecki, a obecnie Administrator Apostolski Diecezji Kieleckiej do czasu ingresu nowego Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego) dokonał liturgicznego obrzędu wprowadzenia w posługę proboszcza ks. Zygmunta Rutkowskiego SAC.

Więcej…

 

postheadericon OŻARÓW MAZ.: Requiem Mozarta dedykowane bł. ks. Jerzemu Popiełuszce w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Ozarow-koncert1.jpg19 października 2014 r. o godz. 19.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego archidiecezji warszawskiej w Ożarowie Mazowieckim miał miejsce wyjątkowy koncert, dedykowany błogosławionemu ks. Jerzemu Popiełuszce. Przed licznie zgromadzonymi słuchaczami wystąpił Chór Filharmonii Narodowej pod dyrekcją jednego z najwybitniejszych chórmistrzów, prof. Henryka Wojnarowskiego. Aby upamiętnić 30. rocznicę uprowadzenia i śmierci kapłana z Żoliborza, artyści wykonali słynne Requiem d-moll KV 626 Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Więcej…

 

postheadericon OŻARÓW MAZ.: Uroczystości w Ożarowie Mazowieckim

koncert1.jpg2 października 2014 r. odbyły się „Ożarowskie Obchody 70 Rocznicy Powstania Warszawskiego”. Honorowy patronat objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Uroczystości rozpoczęły się przed siedzibą Starostwa Powiatu Warszawskiego, gdzie umieszczona jest tablica upamiętniająca Obóz Przejściowy dla Powstańców Warszawy.

Tam, władze samorządowe wraz ze Starostą Janem Żychlińskim złożyli kwiaty. O godz. 11 uroczystości przeniosły się do Parku Miejskiego przy ul Poniatowskiego. Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Paweł Kanclerz i Przewodnicząca Rady Miejskiej Blanka Jabłońska wspólnie z ministrem Kancelarii Prezydenta Dariuszem Młotkiewiczem oraz minister Bożeną Żelazowską, zastępcą Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych odsłonili tablicę pamiątkową poświęconą miejscu, gdzie podpisano akt kończący działania wojenne Powstania Warszawskiego. Uroczystość miała także charakter religijny.

Więcej…

 

postheadericon ZAKOPANE: Październikowe uroczystości fatimskie w Zakopanem

Zakopane4.jpgPaździernikowe uroczystości fatimskie zgromadziły licznych wiernych u stóp Pani Fatimskiej w Sanktuarium na Krzeptówkach, by wsłuchiwać się w głos orędzia Matki Bożej, które pomimo upływu lat jest ciągle aktualne.

Uroczystej Mszy Św. o godz. 11:00 przewodniczył bp António Marto, ordynariusza diecezji Leiria-Fatima, który skierował Słowo Boże...

Więcej…

 

postheadericon CZĘSTOCHOWA: 32. Ogólnopolska Pielgrzymka Braci Zakonnych na Jasną Górę

bracia-czestochowa.jpgW dniach 14-15 października 2014 r. odbyła się na Jasnej Górze 32. Pielgrzymka Braci Zakonnych. Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa Papieża Franciszka „Tam gdzie są konsekrowani zawsze jest radość”. W spotkaniu udział wzięło ok. 350 braci, z różnych zgromadzeń i zakonów z całej Polski.

Pierwszy dzień pielgrzymki, rozpoczęto tradycyjnie Jutrznią prowadzoną przez Braci Benedyktynów. W godzinach przedpołudniowych wysłuchano konferencji o. Janusza Soka CSsR, Przewodniczącego Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, który przewodniczył Mszy św., w Kaplicy Matki Bożej.

Więcej…

 

postheadericon WKS: Prepostulat 2014–2015

WKS-Kandydaci.jpgMiłość Chrystusa nas przynagla – tym zawołaniem naszego Świętego Patrona Wincentego Pallotiego Ojca Założyciela Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego rozpoczęliśmy naszą formację. Nasza grupa formacyjna (rocznik 2014-2015) pod patronatem św. Jana Pawła II, składa się z czterech kandydatów, tj.: Adjei Kobenan Emmanuel, N’guessan Kouassi John Kevin, Outtara Bleu Manga William, I Zoh Eric Kevin.

Więcej…

 

postheadericon WENEZUELA: 15 LAT OBECNOŚCI SAC. Diecezja Guayana

Rys historyczny

Ojciec Święty Jan Paweł II dnia 2 sierpnia 1979 roku na mocy Bulli Cum Nos Domini Nostri Mandato, wydzielił z archidiecezji Bolivar olbrzymi obszar położony w jej wschodnio południowej części i obejmujący następujące duże miasta: Puerto Ordaz, San Felix, Upata, Guasipati, El Callao, El Dorado. Cały ten region, położony na południe od rzeki Orinoco nosi nazwę Guayana. Patronką Diecezji Guayana jest Maryja Niepokalanie Poczęta, święto Diecezji obchodzone jest zatem corocznie dnia 8 grudnia. 24 listopada 1979 roku Nuncjusz Apostolski Bp. Ubaldo Calabresi, na mocy Bulli Cum Nos Domini Nostri Mandato, kanonicznie erygował Diecezje Guayana.

Więcej…

 

postheadericon UKRAINA: Czas Bożych łask

Ukraina1.jpg

Intensywne fizyczne przygotowanie, wzmożona modlitwa w intencji naszej pielgrzymki i wreszcie – 10 października 2014 r. – wyjazd na rowerach z Żytomierza do Dowbysza.

17 osób, na czele z ks. Witalijem Wezdeckim po Mszy św. o 7 rano i po poświęceniu rowerów z uśmiechem na twarzy wyruszyło do Matki Bożej Fatimskiej prosić u Niej wstawiennictwa i łaskę pokoju na Ukrainie.

Więcej…

 

postheadericon MISJE/SALVATTI.PL: Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl wspomogła poszkodowanych Bośniaków

Salvatti.jpgDzięki darczyńcom Pallotyńska Fundacja Misyjna SALVATTI.pl przekazała 12 000 euro na pomoc w odbudowie zniszczonych domów.

Na przełomie maja i czerwca tego roku Fundacja zorganizowała akcję „Bośnia potrzebuje Ciebie”. – Kiedy usłyszeliśmy, jak tragiczne konsekwencje wywołała powódź, która dotknęła ten kraj w maju, nie mogliśmy zwlekać – mówi ks. Jerzy Limanówka, prezes Fundacji. Akcję udało się przeprowadzić dzięki współpracy z Eminą Ragipović, prezesem Fundacji Kultury bez Granic, Bośniaczką od dziewięciu lat mieszkającą w Polsce.

Więcej…

 

postheadericon LUBLIN/PGILO: Nałęczowskie rekolekcje dla nauczycieli Pallotyńskiego Gimnazjum i LO w Lublinie

Nałęczowskie rekolekcje dla nauczycieli Pallotyńskiego Gimnazjum i LO w Lublinie

W dniach 18 i 19 października 2014 r. w willi Promień Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w Nałęczowie zostały zorganizowane rekolekcje dla grona pedagogicznego Pallotyńskiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Lublinie. Spotkanie odbywało się pod hasłem: „Od więzi z Bogiem do więzi z człowiekiem”.

Więcej…

 

postheadericon OŻARÓW MAZ.: Koncert z okazji zakończenia działań wojennych Powstania Warszawskiego

OzarowMaz.jpg28 września 2014 r. w Archidiecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim miało miejsce niezwykłe wydarzenie kulturalne – koncert z okazji zakończenia działań wojennych Powstania Warszawskiego.
Orkiestra Sinfonia Viva, chór kameralny Ab Imo Pectore i zespół wokalny Ars Chori to niepodważalnie gwiazdy wieczoru, które zgotowały prawdziwą ucztę muzyczną na najwyższym poziomie artystycznym.

Więcej…

 
MYŚLI PALLOTTIEGO

Nikt nie zdoła odnieść korzyści z cennego przedmiotu, jeśli nie zna wartości i użyteczności, jaki może z niego wydobyć dla siebie i innych.

WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
Reklama
WARTO POSŁUCHAĆ
Reklama
WARTO ODWIEDZIĆ
Reklama
WARTO WSPOMÓC
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama