Facebook

postheadericon RUCH ŚWIATŁO-ŻYCIE/RWANDA: Pierwsza pallotyńska Oaza w Rwandzie

oaza-0.jpg

To były niezapomniane dni! I na pewno będziemy nasze spotkania kontynuować – przyznają zgodnie uczestnicy „Oazy Nowego Życia” w Rwandzie, w Kigali – Gikondo, w parafii księży pallotynów. Rekolekcje oazowe na przełomie lipca i sierpnia odbywały się tam po raz pierwszy. Uczestniczyło w nich 19 osób z pallotyńskich parafii z różnych części kraju.

Więcej…

 

postheadericon PSNE-LUBLIN: Kurs Paweł w Łomży

PSNE-1.jpg

„Bo my nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli.” (Dz 4,20)

Pragnieniem Boga jest, aby wszyscy ludzie byli zbawieni (1 Tm 2,4a), dlatego powierzył On realizację tego planu Jezusowi. Jako, że Jego misja miała objąć wszystkich ludzi, wszystkich czasów i narodów, opracował strategię, aby wyjść poza czas i przestrzeń: uformował uczniów, którzy kontynuowali Jego misję. Ponadto pokazał, że oni także mają formować innych uczniów. Jezus Chrystus jest wzorem apostolstwa, a Kościół chcąc być posłuszny Jego misyjnemu nakazowi stara się Go wciąż naśladować w życiu duchowym i w Jego apostolstwie. Chcąc skutecznie ewangelizować Kościół wciąż czerpie inspiracje z apostolskiej działalności Jezusa Chrystusa, niezależnie od czasów, miejsca i okoliczności. W dobie nowej ewangelizacji, gdy Kościół staje przed nowymi ewangelizacyjnymi wyzwaniami, musimy w sposób szczególny czerpać z tej ewangelizacyjnej strategii Jezusa.

Więcej…

 

postheadericon URUGWAJ: Spotkanie Kontynentalne Wyższych Przełożonych SAC

Incontro-Continentale-Sudamerica-2015.jpg

W dniach od 3 do 7 sierpnia 2015 r. w Montevideo w Urugwaju, odbyło się Kontynentalne Spotkanie Wyższych Przełożonych SAC z Ameryki Południowej. Przybyli przełożeni z następujących państw: Brazylia, Argentyna, Urugwaj, Meksyk i Kolumbia-Wenezuela, a także z Rzymu obecny był ks. Gilberto Orsolin SAC (reprezentował Zarząd Generalny) i z Polski – ks. prowincjał Jozef Lasak SAC.

Więcej…

 

postheadericon FUNDACJA SALVATTI.PL: O STYPENDIACH SALVATTIEGO DLA AFRYKI

Serafina

Warto w najbliższą niedzielę (16 sierpnia) obejrzeć program redakcji katolickiej Telewizji Polskiej „Między ziemią a niebem”. Zagości w nim Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl. Młodzież z Rwandy oraz przedstawiciele Fundacji opowiedzą o nowym projekcie charytatywnym, który właśnie wystartował!

Do tej pory Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl wspierała edukację kleryków w Afryce. Teraz rozpoczyna nowy projekt dobroczynny: program stypendialny dla młodzieży z Afryki.

Więcej…

 

postheadericon 250. ROCZNICA URODZIN MATKI ŚW. WINCENTEGO PALLOTTIEGO

Domek

Niezwykła matka, niezwykły syn

Kilka dni temu odwiedziłem Głogowiec, małą wioskę należąca do parafii p.w. św. Kazimierza w Świnicach Warckich. Zapewne nikt nie szukałby jej na mapie Polski, gdyby nie fakt, iż właśnie z tej miejscowości powołał Bóg apostołkę swojego Miłosierdzia – Helenkę Kowalską, późniejszą siostrę Marię Faustynę. Jej rodzice – Stanisław i Marianna – zbudowali w Głogowcu skromną chatę (na zdjęciu) – wtedy pokrytą strzechą – składającą się z jednej izby, kuchni, sieni i warsztatu ciesielskiego.

Więcej…

 

postheadericon DZIEDZICTWO SAC: Rekolekcje Wspólnoty Kapłańskiej Osób Świeckich

Scan.jpgW dniach 9-12 lipca 2015 r. w Kaniach Helenowskich odbyły się rekolekcje centralne dla członków Wspólnoty Kapłańskiej Osób Świeckich (dalej WKOŚ). Uczestniczyły w nich wspólnoty z Błonia, Opola, Piastowa, Zambrowa (parafia św. Józefa i parafia Trójcy Przenajświętszej) oraz Żbikowa, razem 42 osoby. Rekolekcje prowadził ks. prof. dr hab. Czesław Parzyszek SAC. 11 lipca na uroczystej Mszy św. nowi członkowie WKOŚ złożyli swój akt oddania – na stałe lub ponowili oddanie na kolejny rok. Każda osoba, przystępująca do złożenia aktu oddania, otrzymała od kapłana poświęcony krzyż (znak wiary i duchowej mocy), obrazek Miłosierdzia Bożego i świecę (symbol rozjaśniania drogi wśród ciemności i spalania dla Chrystusa za kapłanów i osoby zakonne).

Więcej…

 

postheadericon ZAK: Wieści z III Kongresu ZAK w Brazylii

Środa – 15 lipca

image-3aecd4e34f5937a1a620d82cd647650af8d37b7b52dcc0cbeefee7f65e698e67-V.jpgGodz. 6.30 rano. W Mariapolis-Ginetta, oddalonym ok. 50 km od São Paulo, wschodzi słońce. Za nami pierwszy dzień III Kongresu Generalnego Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. Biorą w nim udział 154 osoby, w większości kobiety. Oprócz Brazylijczyków, którzy przybyli do Mariapolis, pokonując nawet 3 tys. kilometrów, Ameryka Południowa reprezentowana jest przez kilkunastu Argentyńczyków, Boliwijczyków, Urugwajczyków, Wenezuelczyków i Kolumbijczyków. Stany Zjednoczone, Niemcy i Irlandia to „wielcy nieobecni”. Jest natomiast 9-osobowa grupa z Wybrzeża Kości Słoniowej, a także przedstawiciele z Australii, Kanady i Indii.

Więcej…

 

postheadericon OAZA PALLOTYŃSKA: Pozdrowienia z Pewli Małej

oaza.jpgW dniach 15-30 lipca 2015 r. w Pewli Małej k. Żywca odbywają się rekolekcje oazowe. Moderatorem oazy II stopnia Nowej Drogi jest ks. Marek Brożyna SAC, a I i II stopnia Nowego Życia ks. Tomasz Mniszak SAC. Pomagają im nasi pallotyńscy klerycy – Dawid Piwowarski i Marcin Przywara. Czternastoosobowa kadra każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby czterdziestu uczestników doświadczyło Bożej obecności i dążyło do chrześcijańskiej doskonałości.

Więcej…

 

postheadericon CARITAS PALLOTYŃSKA: Głodnych nakarmić

caritas.jpg„To wy dajcie im jeść” oraz „Cokolwiek uczyniliście jednemu z braci moich, mnieście uczynili” – te zachęty Jezusa do dzielenia się tym, co pozyskamy są aktualne od początku Kościoła i nadal żywe. Miłosierdzie, które chcemy głosić i przekuwać w czyn jest wypełnieniem jednej z głównych misji Kościoła, o której stale przypomina nam ojciec święty Franciszek, a Wincenty Pallotti zamyka to w zdaniu „Caritas Christi urget nos” – czyli „Miłość Chrystusa przynagla nas”.

Więcej…

 

postheadericon Spotkanie wspólnoty ZAK w Wałczu

zak_walcz.jpgWspólnota wałecka ZAK odbywa spotkania modlitewno-formacyjne 22. dnia każdego miesiąca w kaplicy sióstr elżbietanek. Wracając z rekolekcji w Mrzeżynie, 21 czerwca 2015 r., spotkałem się na modlitwie ze wspólnotą Królowej Apostołów w Zakrzewie k. Złotowa.

Więcej…

 

postheadericon ZAK: Rekolekcje w Mrzeżynie

zak_mrzezyn.jpg

W dniach 13-21 czerwca 2015 r. odbyły się kolejne rekolekcje dla animatorów i członków wspólnot ZAK Królowej Apostołów w archidiecezjalnym domu rekolekcyjnym w Mrzeżynie. Miejscowy proboszcz, ks. kanonik Wojciech Helak, od jesieni ubiegłego roku do wiosny 2015 przeprowadził gruntowny remont i przebudowę drugiego piętra domu. Po wielu remontach, jakie odbyły się w przeciągu ostatnich lat, są tu wspaniałe warunki do przeżywania rekolekcji.

Więcej…

 

postheadericon Wieczernik ZAK w Słupsku

zak_slupsk.jpgW piątek 12 czerwca 2015 r., jadąc na rekolekcje ZAK do Mrzeżyna, zaplanowałem po drodze dzień skupienia dla wspólnoty ZAK w Słupsku. Naszym wieczernikiem była kaplica i dom sióstr urszulanek Serca Jezusa Konającego przy ul Malczewskiego 10. W tym maleńkim domu w lutym 1995 r. odbyło się pierwsze spotkanie słupskiej wspólnoty. Pamiętam, jakie wtedy były zaspy śniegu. W następnych latach dni skupienia odbywały się w dużym domu urszulanek w centrum Słupska i innych miejscach.

Więcej…

 

postheadericon PARYŻ: Obrona pracy licencjackiej ks. Marcina Grzyba

marcin_grzybW czwartek 9 lipca 2015 r. w Instytucie Katolickim w Paryżu odbyła sie obrona pracy licencjackiej ks. Marcina Grzyba SAC.


Ks. Marcin od kilku lat pracuje w paryskiej parafii św. Jana Chrzciciela, jest cenionym duszpasterzem młodzieży. Jego sobotnie Msze św. dla młodzieży przyciągają wielu mieszkańców piętnastej dzielnicy Paryża. Zajmuje sie on także duszpasterstwem bezdomnych i ludzi biednych, jest duszpasterzem harcerzy.

Ks. Marcin łączył pracę w parafii ze studiami na ISPC (Institut Supérieur de Pastorale Catechetique). Temat jego pracy licencjackiej brzmiał następująco: „Narracyjna katecheza inicjacyjna w służbie młodzieży postmodernistycznej – kształtowanie tożsamości narracyjnej”.

Więcej…

 
MYŚLI PALLOTTIEGO

Nikt nie zdoła odnieść korzyści z cennego przedmiotu, jeśli nie zna wartości i użyteczności, jaki może z niego wydobyć dla siebie i innych.

WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
Reklama
WARTO POSŁUCHAĆ
Reklama
WARTO ODWIEDZIĆ
Reklama
WARTO WSPOMÓC
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama