Facebook

postheadericon Czechy: Piesza Pielgrzymka do Sławkowic

czechy_sl

W sobotę 16 lipca 2016 r. zakończyła się 8 Piesza Pielgrzymka do kościoła Bożego Miłosierdzia i św. Faustyny w Sławkowicach. Od początku inicjatorem tego projektu są księża pallotyni, a jej niezawodnym kierownikiem, ks. Tomasz Kazański SAC. W tym roku w pielgrzymce udział wzięło 201 pątników, którzy wędrowali w 4 grupach. Jest to o 20 osób więcej, niż w poprzednim roku. Wśród uczestników obecne były 4 siostry zakonne, 1 kleryk pallotyński oraz 10 kapłanów, z czego 4 pallotynów: ks. T. Kazański, ks. M. Leszko, ks. J. Dawid i ks. P. Pruszyński.

Więcej…

 

postheadericon Pallotyńskie Światowe Dni Młodzieży – 20 lipca 2016 r.

sdm

DZIEŃ PRZYJAZDU

Długo oczekiwane Pallotyńskie Światowe Dni Młodzieży można uznać za rozpoczęte. Choć dopiero dziś jest dzień spotkania, lokowania w rodzinach na terenie czterech parafii pallotyńskich (Ołtarzew, Ożarów Mazowiecki, Otwock i Warszawa-Skaryszewska), to młodzi z całego świata zjeżdżają się już od kilku dni. I tak w sercu pallotyńskiego świata – Ołtarzewie – gościmy grupę z Urugwaju, siostry od aniołów z Polski z młodzieżą z Litwy, księży z Rwandy i Kongo, siostry pallotynki z Indii, Rwandy i Polski oraz grupę z Białorusi i kilku pojedynczych pielgrzymów z innych państw. Ożarów przyjął grupę z Brazylii i Wenezueli.

Więcej…

 

postheadericon WSD SAC: Niedziela seminaryjna

wsd

Wspólna modlitwa o nowe, a przede wszystkim święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, zgromadziła parafian z Niechorza (archidiecezja szczecińsko-kamieńska). Tzw. niedziela seminaryjna odbyła się 17 lipca 2016 r., dzięki uprzejmości ks. Józefa Czujki, proboszcza parafii Niechorze. Przybyli tam także ks. Artur Stępień SAC, prefekt alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie oraz dwóch alumnów. Był to także czas poznawania pallotyńskiego charyzmatu.

Więcej…

 

postheadericon Światowe Dni Młodzieży u Pallotynów

sdm

Środa 20 lipca

Oficjalne rozpoczęcie i przyjęcie gości w parafiach

Czwartek 21 lipca

Plan własny parafii

Piątek 22 lipca

Czas uwielbienia

Obiad 15.00-16.00 (Szkoła w Ożarowie Mazowieckim)

17.00 Msza św. w Sanktuarium

Kolacja przy Sanktuarium

19.00 Czuwanie w Sanktuarium

Ok. 21.00 Zakończenie i wyjazd do miejsc noclegowych

Więcej…

 

postheadericon DZIEDZICTWO SAC: ks. Tomasz Bielski SAC, Uroczystości konsekracyjne kościoła seminaryjnego w Ołtarzewie (15-16 V 1953), cz. 1

otarz1.jpgUroczystości konsekracji kościoła. Poniższy opis ks. T. Bielskiego przedstawia najpierw wigilię konsekracji kościoła seminaryjnego w Ołtarzewie (15 maja 1953 r.), kiedy to sprowadzono do świątyni relikwie męczenników – św. Stanisława Biskupa i św. Andrzeja Boboli – przeznaczone do głównego ołtarza, a następnie relację z uroczystości konsekracji kościoła i ołtarza głównego, które odbyły się następnego dnia, w sobotę 16 maja, w święto św. Andrzeja Boboli i w święto Królowej Apostołów, patronki Stowarzyszenia – przypadające wówczas tego roku. Konsekracji kościoła dokonał Stefan kard. Wyszyński, Prymas Polski i arcybiskup metropolia gnieźnieńsko-warszawski. W uroczystościach brali udział: ks. kan. Tadeusz Sitkowski, ks. prałat Władysław Padacz, księża dziekani z Pruszkowa i Błonia, kilku okolicznych proboszczów, dwaj franciszkanie z Niepokalanowa i ok. 300 osób świeckich.

Więcej…

 

postheadericon UKRAINA: Rowerowa wycieczka z morałem z Żytomierza do Szacka

ukraina5.jpg451 kilometrów w pięć dni rowerem! Dokładnie tyle przejechali uczestnicy rowerowej pielgrzymki w intencji pokoju na Ukrainie, od katedry świętej Zofii w Żytomierzu, skąd wyruszali, do Szacka na Wołyniu. Droga biegła przez Nowogród Wołyński, Łuck oraz Kowel, jednak czasem zbaczając z głównej trasy rowerzyści odwiedzali znane miejsca, na przykład muzeum Lesi Ukrainki oraz „tunel miłości” uformowany przez korony drzew.

Więcej…

 

postheadericon NOMINACJA: Ks. prof. Sławomir Zaręba SAC

zareba

29 czerwca 2016 r. Premier Rządu RP, pani Beata Szydło powołała ks. prof. dra hab. Sławomira Zarębę SAC, dziekana Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w skład Rady Naukowej Centrum Badań Opinii Społecznej CBOS. Jest to grono 11 osób powołane w celu sprawowania nadzoru nad wykonywaniem zadań statutowych CBOS. Przypomnijmy, że celem CBOS jest prowadzenie badań opinii publicznej, upowszechnianie wiedzy o stanie i tendencjach zmian opinii, przekazywanie wyników badań organom państwowym i instytucjom publicznym. Centrum wydaje raporty z prowadzonych badań, a także realizuje badania marketingowe i naukowe.

Redakcja InfoSAC

 

postheadericon CZECHY/RADEŠÍNSKÁ SVRATKA: Wakacje z Bogiem

czechy.jpg

Wakacje to czas nie tylko odpoczynku od szkoły, ale także pięknych przeżyć, nowych przyjaźni i dobrze przeżytych dni. Tak jest również w naszej parafii Radešínská Svratka. Tuż po odebraniu świadectw, w czwartek 30 czerwca br., ponad 100 osobowa grupa dzieci i młodzieży wyjechała na siedemnaste już „Wakacje z Bogiem”. Miejscem 10-dniowego wypoczynku była Březina, mała wioseczka, malowniczo położona nad rzeką Sázavou, w odległości ok. 100 km od naszej miejscowości i 70 km od Pragi. Jest już tradycją, że każdy taki obóz ma swój stały, świetny program i swojego patrona, z którym przeżywane są poszczególne dni.

Więcej…

 

postheadericon KONSTANCIN-JEZIORNA: Międzynarodowe spotkanie Ruchu Wiara i Światło

konstancin.jpgW dniach od 3 do 10 lipca w Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie odbyło się spotkanie międzynarodowej Rady Koordynatorów Ruchu „Wiara i Światło”. Wzięło w nim udział około 100 osób z całego świata, m.in.: z Brazylii, Peru, Rwandy, Filipin, Malezji, Mauritiusa, Cypru, Libanu, Syrii, Francji, Hiszpanii, Ukrainy.

Więcej…

 

postheadericon Pallotynki Misjonarki wybrały Generalną na kolejnych 6 lat

swierad

Została nią ponownie, 6 lipca 2016 r., na XX Kapitule Generalnej Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego, s. Izabela Świerad SAC.

„Radujemy się i dziękujemy Bogu za dar, którym dla Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego i całej rodziny pallotyńskiej jest s. Izabela. W imieniu Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, składam braterskie życzenia s. Izabeli i wszystkim jej współsiostrom. Niech posługa Przełożonej Generalnej przyniesie obfite owoce dla Zgromadzenia i całej naszej rodziny. Gratuluję i życzę aby pełnia błogosławieństwa Bożego sprawiła, iż posługa ta będzie radosną posługą w duchu św. Wincentego Pallottiego”.

Jacob Nampudakam SAC
Przełożony Generalny

 

postheadericon PRZESŁANIE PAPIEŻA FRANCISZKA NA 40-LECIE ŚMIERCI PIĘCIU PALLOTYNÓW Z ARGENTYNY

arg Drodzy Bracia,

otrzymałem prośbę o podzielenie się z Wami refleksją z okazji Mszy św., która będzie celebrowana ku pamięci Sług Bożych Alfredo Leaden, Pedro Duffau, Alfredo Kelly, Salvadora Barbeito Doval i Emilio Barletti, w 40. rocznicę ich śmierci. Znałem osobiście Alfie Kelly, księdza, który myślał tylko o Bogu, a jak wiecie, śledziłem ich tragedię w duchu wiary, bo to jest klucz do ich życia, a także do ich śmierci.

Więcej…

 

postheadericon WSD SAC: Zakończenie roku akademickiego

wakacje

Uroczyste Te Deum wybrzmiało podczas Eucharystii kończącej rok akademicki 2015/2016 w Wyższym Seminarium Duchownym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie. Mszy świętej w uroczystość ku czci świętych Piotra i Pawła, 29 czerwca 2016 r., przewodniczył ks. Waldemar Pawlik SAC – rektor pallotyńskiego seminarium, który wygłosił także homilię.

Więcej…

 

postheadericon LUBLIN/PGiLO: CZERWCOWE WIEŚCI Z BATOREGO

batoryZanim nadeszły długo oczekiwane wakacje, w Pallotyńskim Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego jak zwykle bardzo dużo się działo.

Uczestniczyliśmy aż w trzech spotkaniach z prezydentem Lublina – p. Krzysztofem Żukiem. Podczas pierwszego ksiądz dyrektor Andrzej Zelek SAC odebrał Puchar Prezydenta Miasta Lublin dla najlepszego lubelskiego niepublicznego liceum ogólnokształcącego. Nasi licealiści zdobyli aż czternaście tytułów laureata i finalisty.

Więcej…

 
MYŚLI PALLOTTIEGO

Nikt nie zdoła odnieść korzyści z cennego przedmiotu, jeśli nie zna wartości i użyteczności, jaki może z niego wydobyć dla siebie i innych.

WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
Reklama
WARTO POSŁUCHAĆ
Reklama
WARTO ODWIEDZIĆ
Reklama
WARTO WSPOMÓC
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama