Facebook

postheadericon OŁTARZEW/WSD: Uroczystość Objawienia Pańskiego

WSD

W 1603 r. sławny astronom Jan Kepler w czasie swojej pracy zauważył na niebie bardzo ciekawe zjawisko. Na rozgwieżdżonym niebie było widoczne intensywne i oślepiające światło. Po dłuższej obserwacji niemiecki uczony ustalił, że była to koniunkcja Jupitera i Saturna w konstelacji Ryby. Następnie obliczył on, że poprzednia taka koniunkcja dokonała się w 7 roku przed Chrystusem.

Więcej…

 

postheadericon KONSTANCIN-JEZIORNA: Kard. Kazimierz Nycz w CAM

konstancin-nycz.jpg8 stycznia 2015 r. w Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie-Jeziornie odbyło się spotkanie kard. Kazimierza Nycza z księżmi pracującymi na terenie dekanatu konstancińskiego. Spotkanie miało charakter świąteczno-roboczy. Świąteczny odcień nadała temu wydarzeniu aura Okresu Bożego Narodzenia. Dla księży pracujących w parafiach jest to szczególny czas odwiedzin swoich parafian w ich domostwach, tak więc niewątpliwie spotkanie z Pasterzem Archidiecezji było dla nich okazją do chwilowego „oderwania się” od wzmożonej aktywności parafialnej, aby we wspólnocie kapłańskiej uradować się Tajemnicą Wcielenie.

Więcej…

 

postheadericon KONSTANCIN-JEZIORNA: Nowa inicjatywa CAM

nowa inicjatywa CAM – Akademia Kulinarno-DuchowaJuż od 15 stycznia 2015 r. rusza nowa inicjatywa CAM – Akademia Kulinarno-Duchowa.

Jak ważne jest dla naszego zdrowia fizycznego to, co jemy przekonywać nie trzeba nikogo. Zdrowe dobrze przygotowane posiłki są podstawą funkcjonowania naszego ciała. Bardzo ważne jest, aby pomiędzy naszym ciałem i duchem była harmonia – nie zaniedbując ducha, dbać także o ciało i nie zaniedbując ciała pielęgnować ducha. Odpowiedzią na to trudne zadanie jest proponowana w CAM Akademia Kulinarno-Duchowa.

Więcej…

 

postheadericon OŁTARZEW/WSD: Kurs Wolontariuszy Misyjnych

WolontariatMisyjny2015_1-(3).jpgW dniach 2-4 stycznia 2015 r. Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl zorganizowała w Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie kurs dla kandydatów na wolontariuszy misyjnych. Uczestniczyło w nim jedenaście osób z całej Polski.

Podczas zjazdu młodzi ludzie mogli dowiedzieli się na czym polega wolontariat misyjny, czego się od nich oczekuje i czego oni mogą oczekiwać. Poznali również panoramę misji pallotyńskich.

Więcej…

 

postheadericon WARSZAWA: Koncert kolęd na Skaryszewskiej

Koncert kolęd

11. stycznia 2015 r., w niedzielny wieczór, w święto Chrztu Pańskiego, w kościele Chrystusa Króla Pokoju przy ul. Skaryszewskiej 12, odbył się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Adeste Fideles.

Więcej…

 

postheadericon KOLUMBIA: Z kroniki wspólnoty parafialnej i pallotyńskiej w Bello

Okres świąteczny 2014 w naszej parafii

bello1.jpgOkres przedświąteczny przeżyliśmy bardzo intensywnie. Nie ma rekolekcji adwentowych, ale bardzo popularna w Kolumbii jest Nowenna do Dzieciątka Jezus. W naszym kościele od 16 grudnia każdego dnia w godzinach popołudniowych na tym nabożeństwie gromadziło się około 600 dzieci. Nowenna przygotowywana była i prowadzona przez naszych katechistów. Wszystkie dzieci otrzymały specjalne kartki stemplowane każdego dnia nowenny. Na koniec po okazaniu kartki i uczestnictwie w co najmniej 7 dniach nowenny otrzymywały prezenty. W tym roku przygotowaliśmy 725 prezentów, rozdaliśmy 453 a pozostałe przekazaliśmy nowoutworzonej parafii Boskiego Zbawiciela w naszej zonie. Prezenty, jaki i fundusze na nie przynosili sami parafianie. 300 gotowych prezentów przekazała Bellanita (Zakład Transportu Drogowego), gdzie nasz ks. Proboszcz jest kapelanem.

Więcej…

 

postheadericon WKS: Uroczystość Epifanii w Bazylice Matki Bożej Pokoju w Yamoussoukro

WKS

W niedzielę 4 stycznia 2015 roku w Bazylice Matki Bożej Pokoju w Yamoussoukro wraz ze wspólnotą Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego obchodziliśmy święto Objawienia Pańskiego. Warto przypomnieć, że to nasz założyciel św. Wincenty Pallotti w 1836 r. po raz pierwszy zainaugurował oktawę Epifanii. Tak pisał na temat tej uroczystości: „Uroczystość Epifanii jest dobrą okazją, aby zaprosić wszystkich wierzących do podążania drogą, jaką wskazują nam Trzej Królowie podążający za Gwiazdą, drogą prowadzącą do Jezusa, który z nieskończonej miłości do nas przyszedł na świat w Grocie Betlejemskiej. Tajemnica misji Trzech Władców ze Wschodu stanowi zachętę dla nas wszystkich, abyśmy tak jak oni, bez wahania, wśród wyrzeczeń, wyruszyli do Groty w Betlejem, aby pokłonić się Nowonarodzonemu i złożyć mu dary”. Dla Wincentego Pallottiego tajemnica Epifanii stała się jednym z głównych świąt pobożnego Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, a także jego symbolem.

Więcej…

 

postheadericon RZYM/KAI: Pallotyni świętują oktawę Epifanii

Epifania

„Ujrzeliśmy bowiem Jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2, 2) – te słowa Trzech Mędrców stały się inspiracją do świętowania przez Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego-Pallotynów Oktawy Epifanii. Jej inicjator, św. Wincenty Pallotti (1795-1850) zaprosił wszystkich, aby przyszli oddać hołd Bogu, który objawił się w postaci słabego dzieciątka. Podczas Oktawy w Rzymie od 6 do 13 stycznia odprawiano Msze św., podczas których ukazywano jedność wiary chrześcijańskiej mimo różnorodności obrządków, charyzmatów, duchowości.

Więcej…

 

postheadericon KAI: Zebranie Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego

W dniach od 9 do 14 stycznia 2014 r. odbywa się w Grottaferrata koło Rzymu IV zebranie generalne Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego (ZAK). Główne poruszane na nim tematy to: radość rodziny misyjnej w świetle adhortacji „Evangelii Gaudium”, formacja stała członków, zagadnienia prawne i ekonomiczne, wspieranie charyzmatu ZAK i uchwalenie deklaracji w sprawie chronienia osób nieletnich w ZAK. Podczas zebrania zostanie także wybrana Generalna Rada Koordynacyjna Zjednoczenia.

Więcej…

 

postheadericon REFLEKSJA: Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

sacrum_pallotyni_kamionek_001.jpg18 stycznia w Prowincji Chrystuas Króla obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego pod wezwaniem Chrystusa Króla Pokoju w Warszawie. W tym dniu skupiamy się na Kościele jako budynku, który gromadzi wiernych na wspólnej modlitwie i Eucharystii.

W tej refleksji chciałbym przejść od wymiaru materialnego do duchowego, czyli Kościoła jako wspólnoty wszystkich wiernych. Dlatego moim rozważaniom nadałem tytuł „Kościół – moim domem”.

Więcej…

 

postheadericon ROCZNICE, o których warto pamiętać...

Pallotti9 stycznia minie 180 lat od natchnienia św. Wincentego Pallottiego, które dało początek Zjednoczeniu Apostolstwa Katolickiego oraz Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego. W dniu 9 stycznia (piątek) 1835 r. po odprawieniu rano Mszy św. w kaplicy pod wezwaniem Regina Coeli w klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych w Rzymie przy Via della Lungara na Trastevere (klasztor obecnie już nie istnieje, na jego miejscu znajduje się centralne więzienie rzymskie – Carceri Giudiziarie – zwane Regina Coeli), Pallotti zanotował poniższe słowa:

Boże mój, Miłosierdzie moje, Ty w szczególniejszy sposób w nieskończo­nym miłosierdziu swoim zezwalasz mi wprowadzać w życie, zakładać, rozpo­wszechniać, doskonalić, utrwalać, przynajmniej najgorętszym pragnieniem, w Twym Najświętszym Sercu:

1. pobożną Instytucję Apostolstwa Powszechnego, mającą na celu rozszerzanie wiary i religii Jezusa Chrystusa wśród wszystkich pogan i akatolików;

2. drugie Apostolstwo, mające na celu ożywianie, utrzymy­wanie i pomnażanie wiary wśród katolików;

3. instytucję powszechnej miłości, mającą na celu wykonywanie wszelkich dzieł miłosierdzia tak co do duszy, jak i co do ciała, ażeby świat poznał Ciebie, na ile to jest możliwe, ponieważ Ty jesteś nieskończoną Miłością.

Niech ten dzień będzie dla nas czasem dziękczynienia oraz pobudza poczucie odpowiedzialności za odziedziczony dar!

Ks. Grzegorz Kurp SAC

 

postheadericon KONSTANCIN-JEZIORNA: Rekolekcje rodzinne 2014

konstancin.jpgDialog i modlitwa w rodzinnie – to temt-hasło rekolekcji rodzinnych połączonych z warsztatami praktycznymi, które miały miejsce w CAM w dniach 27-31 grudnia 2014 r. 52 osoby uczestniczyły w sesji poświęconej dwóm zagadnieniom, wokół których koncentruje się doświadczenie rodziny – dialogu i modlitwy. Całość wydarzenia miała dwa aspekty – duchowy, którym zajęli się duszpasterze CAM, oraz psychologiczny poprowadzony przez znaną wielu pallotynom panią Izabelę Owczaruk.

Więcej…

 

postheadericon LUBLIN/PGiLO: GRUDNIOWE WIEŚCI Z BATOREGO

GRUDNIOWE WIEŚCI Z BATOREGO

Grudzień 2014 był w Pallotyńskim Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego w Lublinie miesiącem wypełnionym pracą, wieloma radościami i przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia.

Więcej…

 
MYŚLI PALLOTTIEGO

Kto bardziej od innych stara się o zbawienie dusz, ten w chwili swej śmierci spotka się z większym miłosierdziem Bożym.

WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
Reklama
WARTO POSŁUCHAĆ
Reklama
WARTO ODWIEDZIĆ
Reklama
WARTO WSPOMÓC
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama