Facebook

postheadericon LIST PROWINCJAŁA Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI CHRYSTUSA KRÓLA I ŚWIĘTA PATRONALNEGO PROWINCJI WARSZAWSKIEJ [2015]

Uroczystość Chrystusa Króla«Każdy, kto zgłaszałby akces do ośrodkowej części Pobożnego Zjednoczenia...
...weźmie pod uwagę to,
że jeżeli ludzie światowi dla interesów doczesnych narażają się nawet na utratę życia,
to jakąż ofiarę można by uznać za zbyt trudną,
gdy chodzi o zdobycie dla siebie Królestwa Niebieskiego i o najwyższe w nim stopnie,
a także [gdy chodzi] o szerzenie Królestwa Jezusa Chrystusa po całym świecie ku większej chwale Boga i ku zbawieniu wszystkich dusz ludzkich. »
(św. Wincenty Pallotti)

Drodzy Współbracia!

W tegoroczną uroczystość Chrystusa Króla, na dwa tygodnie przed oficjalnym rozpoczęciem Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, cisną mi się na usta słowa jakie Pan Jezus przekazał św. Siostrze Faustynie:

„Napisz to: nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król Miłosierdzia”.

Podobnie przekonywał bł. Michał Sopoćko:

„Chrystus jest Królem Miłosierdzia, a to Miłosierdzie jest naczelną zasadą w Jego Królestwie”.

Fakt, iż papież Franciszek zechciał, aby Jubileuszowy Rok Miłosierdzia zakończył się 20 listopada 2016 r. w Niedzielę Chrystusa Króla, jest również szczególnie wymowny. Dlatego pozwólcie, iż na tegoroczną uroczystość Chrystusa Króla spojrzę razem z Wami w perspektywie tego kościelnego eventu, jakim jest jawiący się na horyzoncie Rok Miłosierdzia Bożego.

Więcej…

 

postheadericon WSD SAC: KSIĄDZ WIZYTATOR GENERALNY FRANÇOIS HARELIMANA SAC W SEMINARIUM W OŁTARZEWIE

Wizytacja WSD SAC

Ks. radca generalny François Harelimana SAC w dniach od 2 do 5 listopada 2015 r. wizytował wspólnotę Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie. Wizytacja odbywała się w ramach wizytowania przez Zarząd Generalny SAC Prowincji Zwiastowania Pańskiego SAC.

Ks. Harelimana spotkał się ze wszystkimi współbraćmi WSD, by wysłuchać wiadomości o aktualnych wydarzeniach i życiu wspólnoty seminaryjnej. Ponadto, podczas kilkudniowego pobytu, każdy z członków wspólnoty mógł indywidualnie porozmawiać z Księdzem Wizytatorem. Podczas Eucharystii kończącej czas wizytacji, ks. Harelimana wyraził swoją wdzięczność za dobro, którego doświadczył przebywając w Ołtarzewie i za poczucie braterskiej wspólnoty, jaką tworzą alumni, bracia i księża żyjący w pallotyńskiej Alma Mater.

Al. Dominik Gaładyk SAC

 

postheadericon ZĄBKOWICE ŚL.: WIZYTACJA GENERALNA DOMU WSPÓLNOTY NOWICJACKIEJ

WIZYTACJA GENERALNA DOMU WSPÓLNOTY NOWICJACKIEJ 2015

W minionym tygodniu, w dniach: 27-29 listopada 2015 r., miała miejsce wizytacja generalna w domu Okresu Wstępnego (nowicjatu) w Ząbkowicach Śląskich. Wizytatorami byli: ks. generał Jacob Nampudakam SAC oraz radca generalny ks. Martin Manus SAC.

Więcej…

 

postheadericon MIEJSCA SPOCZYNKU POLSKICH PALLOTYNÓW

ZADUSZKI PALLOTYŃSKIE

>>>Z okazji tegorocznego Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, zamieszczamy miejsca spoczynku pallotyńskich Współbraci obu polskich Prowincji, polecając ich w modlitwie Bożemu Miłosierdziu. Więcej na stronie: http://www.pallotyni.pl/pamiec-o-zmarlych/649-zaduszki-2016-miejsca-spoczynku-polskich-pallotynow.html

 

postheadericon FUNDACJA SALVATTI.PL: Pierwszy zjazd uczestników kursu dla wolontariuszy misyjnych

Zjazd wolontariuszy misyjnych

W dniach 23-25 października 2015 r. odbył się w Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie pierwszy zjazd kolejnego kursu dla wolontariuszy misyjnych organizowanego przez Pallotyńską Fundację Misyjną Salvatti.pl. Na to spotkanie przybyło 10 uczestników z różnych części Polski. Przy realizacji programu pomagali członkowie Grupy Misyjnej WSD.

Więcej…

 

postheadericon PALLOTYŃSKI SEKRETARIAT MISYJNY: Zakończenie animacji misyjnej w diecezji warszawsko-praskiej

IMG_6910.jpgDokładnie 23 października 2015 r. minęły cztery lata od rozpoczęcia animacji misyjnej w diecezji warszawsko-praskiej. Inicjatorem tego ważnego przedsięwzięcia dla Kościoła powszechnego był abp Henryk Hoser SAC, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej.  W animację włączył się Pallotyński Sekretariat Misyjny we współpracy z Dziełem Misyjnym Diecezji Warszawsko-Praskiej. Działania te miały na celu kształtowanie świadomości powszechnego powołania misyjnego oraz uwrażliwienie dzieci, młodzieży i dorosłych na problemy, z którymi borykają się misjonarze pracujący w różnych częściach świata.

Więcej…

 

postheadericon KANADA: Początek nowego roku duszpasterskiego w Kanadzie

Początek roku duszpasterskiego w Kanadzie

Po błogosławionym czasie urlopów wakacyjnych współbracia z Delegatury Kanadyjskiej im św. Jana Pawła II powrócili z odnowionym zapałem nie tylko do pracy duszpasterskiej w parafiach, ale również do spraw pallotyńskich. Dla przypomnienia pragnę wspomnieć, że Delegatura posługuje już w sześciu parafiach w kanadyjskiej prowincji Ontario, w czterech typowo kanadyjskich z językiem angielskim: Waterloo, Cambridge, St Clements oraz w nowo objętej w Brantford oraz w dwóch dwujęzycznych: w Hamilton – włosko-kandyjskiej oraz w Burlington – polsko-kanadyjskiej.

Więcej…

 

postheadericon UKRAINA: Jesienne spotkanie członków Delegatury Matki Bożej Fatimskiej

Jesienne spotkanie członków Delegatury Matki Bożej Fatimskiej

W ciągu dwóch dni 15-16 października 2015 r., w malowniczym zakątku Żytomierza w klasztorze Sióstr Benedyktynek odbyło się spotkanie pallotynów z całej Ukrainy.

Więcej…

 

postheadericon ZAK: Relacja ze spotkania liderów ZAK

liderzy1.jpg

„Miłosierdzie – orędzie czy wydarzenie?” – pod takim tytułem odbyło się kolejne spotkanie liderów i osób odpowiedzialnych za formację we wspólnotach Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. Spotkanie miało miejsce w Ołtarzewie, w dniach 16-18 października 2015 r. i wzięło w nim udział 45 osób.

Więcej…

 

postheadericon ZAK: Gościna w wieczerniku sióstr pallotynek

DSCF8511.jpgDom Sióstr Pallotynek w Białymstoku po raz kolejny był wieczernikiem dla wspólnot ZAK Królowej Apostołów, w sobotę – 10 października br. Od godziny 10,00 trwaliśmy na modlitwie w "sali na górze", bo kameralna i piękna kaplica jest na II piętrze. Grupa też była kameralna, bo tylko 15 osób. Wyrazem naszej radości ze spotkania w pallotyńskiej rodzinie był śpiew: "Oto jest dzień, który dał nam Pan." Po modlitwie wstępnej, wprowadzającej w misterium wieczernika ZAK był czas na relację z Kongresu Generalnego w Brazylii, a potem na kontemplowanie oblicza Chrystusa w tajemnicach chwalebnych Różańca św. przed Najświętszym Sakramentem.

Więcej…

 

postheadericon ZAK: Spotkanie wspólnoty ZAK w Ciechocinku

W sobotę - 3 października 2015 r. odbył się dzień skupienia dla członków i współpracowników ZAK w Ciechocinku. Tym razem naszym wieczernikiem był dom Misjonarzy Św. Rodziny. Rozpoczęliśmy w kaplicy modlitwą do Osób Trójcy Św. oraz Królowej Apostołów i św. Wincentego Pallottiego. Po tej modlitewnej inauguracji było echo z Kongresu Generalnego ZAK w Brazylii, a w nim m.in. przemówienie Ks. Generała J. Nampudakama, a następnie nabożeństwo różańcowe z okazją do spowiedzi. Po modlitwie Anioł Pański, rozpoczęliśmy Mszę św., aby przeżyć eucharystyczny wymiar Wieczernika.

Więcej…

 

postheadericon FORMACJA: 33. Pielgrzymka Braci Zakonnych na Jasną Górę

pielgrzymka-braci-zakonnych-na-jasna-gore.jpgKim są dla Kościoła?

W Roku Życia Konsekrowanego bracia zakonni po raz 33 spotykają się, pielgrzymują do Swej Matki – Maryi, Mistrzyni życia zakonnego.

W pielgrzymce uczestniczyło kilkuset braci. Nie jest tajemnicą, że zarówno w Polsce, jak i na świecie braci zakonnych jest coraz mniej. Dlaczego? Teraz nie czas na analizę tej sytuacji. Na pewno jedną z przyczyn jest brak zrozumienia powołania do bycia bratem.

Więcej…

 

postheadericon REGIA FRANCUSKA: Jubileuszowe dni ks. Stanisława Jurkowskiego SAC

Ksiądz Stanisław JurkowskiWyjątkowym dniem dla ks. Stanisława Jurkowskiego SAC pozostanie 25 X 2015, gdyż tego dnia obchodził w Oignies swoje 90 lat życia. Jego 45-letnia praca w Regii Miłosierdzia Bożego we Francji, poza krótkim czasem pobytu w Paryżu (od 1977 do 1984; pełnił wtedy funkcję II radcy, wicerektora i od 1981 rektora domu; początkowo pomagał w duszpasterstwie objazdowym ks. Wędziochowi i zajmował się ekspedycją książek do Polski), skupiała się praktycznie wokół parafii św. Józefa w Oignies-Chapelle - Ostricourt. Kiedy w 1970 ówczesny superior ks. Stanisław Suwała kierował go do Oignies, tak pisał mu w dekrecie: „Obowiązki swe obejmuje Przew. Ksiądz z dniem 15 X 1970 r. [...]

Więcej…

 
MYŚLI PALLOTTIEGO

Tam, gdzie do skutku nie dochodzą czyny, starajcie się docierać na skrzydłach pragnienia.

WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
Reklama
WARTO POSŁUCHAĆ
Reklama
WARTO ODWIEDZIĆ
Reklama
WARTO WSPOMÓC
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama