Facebook

postheadericon ŻYTOMIERZ: Położenie pierwszej cegły

zytomierz11 lipca 2015 r. na terytorium Centrum Bożego Miłosierdzia na Malowance w Żytomierzu odbyło się ważne wydarzenie – uroczyste położenie pierwszej cegły w budowie ścian świątyni. Przed początkiem ceremonii ks. Jarosław Olszewski SAC, proboszcz odprawił Mszę św. Po niej wszyscy obecni parafianie pomodlili się przez wstawiennictwo św. Józefa, opiekuna budowy kościoła i Centrum Bożego Miłosierdzia. Na początku poświęcono miejsce przyszłej budowy oraz cegłę.

Więcej…

 

postheadericon OŁTARZEW/WSD SAC: Dni skupienia dla mężczyzn

weekend1Ołtarzewskie seminarium kolejny raz gościło młodych mężczyzn, którzy w dniach 19 – 21 czerwca 2015 r. przeżywali czas skupienia. W modlitewnym spotkaniu wzięło udział dziesięciu młodych ludzi. Z chłopcami spotkał się ks. Józef Lasak, prowincjał. Wspólnie podjęli dyskusję na różne tematy. Spotkanie było okazją do wielu rozmów – kilku uczestników przyjechało z odpowiednimi dokumentami i zamiarem związania życia z pallotynami. W sierpniu rozpoczną oni postulat – czas wstępny, podczas którego poznają zgromadzenie.

Więcej…

 

postheadericon ZAK: Rekolekcje ZAK w Mrzeżynie

rekoolekcje_Zak

W dniach 13-21 czerwca 2015 r. odbyły się kolejne rekolekcje dla animatorów i członków wspólnot ZAK Królowej Apostołów w archidiecezjalnym domu rekolekcyjnym w Mrzeżynie. Miejscowy proboszcz, ks. kanonik Wojciech Helak, od jesieni ubiegłego roku do wiosny 2015 przeprowadził gruntowny remont i przebudowę drugiego piętra domu. Po wielu remontach, jakie odbyły się w przeciągu ostatnich lat, są tu wspaniałe warunki do przeżywania rekolekcji.

Więcej…

 

postheadericon REFLEKSJA: O zdrowiu, odpoczynku i szukaniu woli Bożej w szkole Pallottiego

Untitled-1.jpgZdrowie, a co za tym idzie, konieczne również „odprężenie”, które Pallotti docenia – nie jest najważniejsze. Najważniejszym jest „spełniać wolę Boga”, cokolwiek byśmy nie robili – pracowali czy odpoczywali.

Więcej…

 

postheadericon DZIEDZICTWO SAC: Listy okólne ks. Wojciecha Turowskiego SAC do współbraci

pobrane.jpgPodczas ostatniej wojny ks. Turowski wysłał z Rzymu i z Lizbony kilkanaście listów, w których informował polskich współbraci, mieszkających poza granicami Polski o sytuacji w ojczyźnie i w poszczególnych krajach, w których pracowali polscy pallotyni. Prezentowany niżej list jest pierwszym pismem powstałym na początku października 1939 r., dlatego informacje o Polsce nie są do końca dokładne. Ks. turowski będzie je precyzował i rozszerzał w kolejnych listach do współbraci.

Więcej…

 

postheadericon UKRAINA: Zakończenie peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej

fatima28 czerwca 2015 r. zakończyła się peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w kijowsko-żytomierskiej diecezji, która trwała od 8 marca 2014 r. W tym czasie Matka Boża odwiedziła 125 parafii i punktów filialnych na terenie czterech województw.

Więcej…

 

postheadericon KONSTANCIN-JEZIORNA: Dyrektorium za półmetkiem

dyrektoriumW Konstancinie-Jeziornej rozpoczął się drugi tydzień pallotyńskiego dyrektorium.

Więcej…

 

postheadericon BIAŁYSTOK: Święto patronalne wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca

bialystok3W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku odbyło się czwarte święto patronalne wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca, które w tym roku upłynęło pod hasłem: Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”.

Więcej…

 

postheadericon REFLEKSJA: W imię Pana

Dewizą pontyfikatu Ojca Świętego Pawła VI były słowa „In nomine Domini”(„W Imię Pana”). W imię Pana przemawiał, nauczał, otwierał II etap Soboru Watykańskiego II, pielgrzymował po świecie. W Imię Niebieskiego Ojca przyszedł na świat Jezus Chrystus, aby dać świadectwo prawdzie. Świadectwo Jezusa posiadało tym większą moc, gdyż pochodziło od samego Ojca. Słusznie podkreśla Jezus w swej nauce: „Jeśli ja sam o sobie daję świadectwo, to świadectwo moje jest prawdziwe”.

Więcej…

 

postheadericon DUSZPASTERSTWO POWOŁAŃ: XVIII Konkurs Apostoła (13.06.15 r.)

Konkurs-Apostoła-2015-(45)-(2).jpg

Kiedy wyszedłem z refektarza, na holu zobaczyłem niecodzienny widok. Stała tam mała grupka gimnazjalistów. Wyraźnie na coś czekali. Później na parkingu pod kościołem pojawiły się autokary. Wkrótce cały teren seminarium został opanowany przez dzieci i młodzież, które swobodnie chodziły po parku, grały w piłkę, śmiały się i rozmawiały. W Ołtarzewie odbył się XVIII Konkurs Apostoła.

Więcej…

 

postheadericon KONSTANCIN-JEZIORNA: Dyrektorium 2015 rozpoczęte

Dyrektorium1.jpg21 czerwca 2015 r. 48 pallotynów rozpoczęło dyrektorium – czas odnowy duchowej i pogłębionej refleksji nad charyzmatem oraz jego realizacją w wymiarze osobistym i wspólnotowym.

Więcej…

 

postheadericon DZIEDZICTWO SAC: Kl. Stanisław Sadowski SAC – męczennik w obronie czystości

sadowskiUrodził się 12 maja 1919 r. w Witanowicach (diecezja krakowska) jako syn rolnika Franciszka i Franciszki (z d. Chudy). Gimnazjum ukończył w Collegium Marianum w Wadowicach. Do stowarzyszenia wstąpił 30 sierpnia 1936 r., a 24 września 1936 r. otrzymał pallotyńską sutannę. Pierwszą profesję złożył 24 września 1938 r. Ukończył filozofię i pierwszy rok teologii. Został aresztowany przez gestapo 16 maja 1941 r. w Ołtarzewie wraz z innymi współbraćmi i osadzony na Pawiaku, a następnie wysłany do obozu koncentracyjnego w Auschwitz (nr obozowy 16915).

Więcej…

 

postheadericon KONSTANCIN-JEZIORNA: Międzynarodowe spotkanie formacyjne braci

spotkanie_braci

W Centrum Animacji Misyjnej w ostatnich dniach przeplatały się różne języki – można było usłyszeć rozmowy po polsku, niemiecku, portugalsku, włosku angielsku, francusku i słowacku. Do Konstancina przybyli bracia z Polski, Rwandy, Włoch, Brazylii, Słowacji, Wybrzeża Kości Słoniowej i Niemiec. Koordynatorami spotkania byli ks. Francesco Harelimana, ks. Artur Stępień i br. Stephen Buckley – członkowie Sekretariatu Generalnego ds. Formacji.

Więcej…

 
MYŚLI PALLOTTIEGO

Tam, gdzie do skutku nie dochodzą czyny, starajcie się docierać na skrzydłach pragnienia.

WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
Reklama
WARTO POSŁUCHAĆ
Reklama
WARTO ODWIEDZIĆ
Reklama
WARTO WSPOMÓC
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama