Facebook

postheadericon DZIEDZICTWO SAC: Rekolekcje Wspólnoty Kapłańskiej Osób Świeckich

Scan.jpgW dniach 9-12 lipca 2015 r. w Kaniach Helenowskich odbyły się rekolekcje centralne dla członków Wspólnoty Kapłańskiej Osób Świeckich (dalej WKOŚ). Uczestniczyły w nich wspólnoty z Błonia, Opola, Piastowa, Zambrowa (parafia św. Józefa i parafia Trójcy Przenajświętszej) oraz Żbikowa, razem 42 osoby. Rekolekcje prowadził ks. prof. dr hab. Czesław Parzyszek SAC. 11 lipca na uroczystej Mszy św. nowi członkowie WKOŚ złożyli swój akt oddania – na stałe lub ponowili oddanie na kolejny rok. Każda osoba, przystępująca do złożenia aktu oddania, otrzymała od kapłana poświęcony krzyż (znak wiary i duchowej mocy), obrazek Miłosierdzia Bożego i świecę (symbol rozjaśniania drogi wśród ciemności i spalania dla Chrystusa za kapłanów i osoby zakonne).

Więcej…

 

postheadericon ZAK: Wieści z III Kongresu ZAK w Brazylii

Środa – 15 lipca

image-3aecd4e34f5937a1a620d82cd647650af8d37b7b52dcc0cbeefee7f65e698e67-V.jpgGodz. 6.30 rano. W Mariapolis-Ginetta, oddalonym ok. 50 km od São Paulo, wschodzi słońce. Za nami pierwszy dzień III Kongresu Generalnego Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. Biorą w nim udział 154 osoby, w większości kobiety. Oprócz Brazylijczyków, którzy przybyli do Mariapolis, pokonując nawet 3 tys. kilometrów, Ameryka Południowa reprezentowana jest przez kilkunastu Argentyńczyków, Boliwijczyków, Urugwajczyków, Wenezuelczyków i Kolumbijczyków. Stany Zjednoczone, Niemcy i Irlandia to „wielcy nieobecni”. Jest natomiast 9-osobowa grupa z Wybrzeża Kości Słoniowej, a także przedstawiciele z Australii, Kanady i Indii.

Więcej…

 

postheadericon OAZA PALLOTYŃSKA: Pozdrowienia z Pewli Małej

oaza.jpgW dniach 15-30 lipca 2015 r. w Pewli Małej k. Żywca odbywają się rekolekcje oazowe. Moderatorem oazy II stopnia Nowej Drogi jest ks. Marek Brożyna SAC, a I i II stopnia Nowego Życia ks. Tomasz Mniszak SAC. Pomagają im nasi pallotyńscy klerycy – Dawid Piwowarski i Marcin Przywara. Czternastoosobowa kadra każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby czterdziestu uczestników doświadczyło Bożej obecności i dążyło do chrześcijańskiej doskonałości.

Więcej…

 

postheadericon CARITAS PALLOTYŃSKA: Głodnych nakarmić

caritas.jpg„To wy dajcie im jeść” oraz „Cokolwiek uczyniliście jednemu z braci moich, mnieście uczynili” – te zachęty Jezusa do dzielenia się tym, co pozyskamy są aktualne od początku Kościoła i nadal żywe. Miłosierdzie, które chcemy głosić i przekuwać w czyn jest wypełnieniem jednej z głównych misji Kościoła, o której stale przypomina nam ojciec święty Franciszek, a Wincenty Pallotti zamyka to w zdaniu „Caritas Christi urget nos” – czyli „Miłość Chrystusa przynagla nas”.

Więcej…

 

postheadericon Spotkanie wspólnoty ZAK w Wałczu

zak_walcz.jpgWspólnota wałecka ZAK odbywa spotkania modlitewno-formacyjne 22. dnia każdego miesiąca w kaplicy sióstr elżbietanek. Wracając z rekolekcji w Mrzeżynie, 21 czerwca 2015 r., spotkałem się na modlitwie ze wspólnotą Królowej Apostołów w Zakrzewie k. Złotowa.

Więcej…

 

postheadericon ZAK: Rekolekcje w Mrzeżynie

zak_mrzezyn.jpg

W dniach 13-21 czerwca 2015 r. odbyły się kolejne rekolekcje dla animatorów i członków wspólnot ZAK Królowej Apostołów w archidiecezjalnym domu rekolekcyjnym w Mrzeżynie. Miejscowy proboszcz, ks. kanonik Wojciech Helak, od jesieni ubiegłego roku do wiosny 2015 przeprowadził gruntowny remont i przebudowę drugiego piętra domu. Po wielu remontach, jakie odbyły się w przeciągu ostatnich lat, są tu wspaniałe warunki do przeżywania rekolekcji.

Więcej…

 

postheadericon Wieczernik ZAK w Słupsku

zak_slupsk.jpgW piątek 12 czerwca 2015 r., jadąc na rekolekcje ZAK do Mrzeżyna, zaplanowałem po drodze dzień skupienia dla wspólnoty ZAK w Słupsku. Naszym wieczernikiem była kaplica i dom sióstr urszulanek Serca Jezusa Konającego przy ul Malczewskiego 10. W tym maleńkim domu w lutym 1995 r. odbyło się pierwsze spotkanie słupskiej wspólnoty. Pamiętam, jakie wtedy były zaspy śniegu. W następnych latach dni skupienia odbywały się w dużym domu urszulanek w centrum Słupska i innych miejscach.

Więcej…

 

postheadericon PARYŻ: Obrona pracy licencjackiej ks. Marcina Grzyba

marcin_grzybW czwartek 9 lipca 2015 r. w Instytucie Katolickim w Paryżu odbyła sie obrona pracy licencjackiej ks. Marcina Grzyba SAC.


Ks. Marcin od kilku lat pracuje w paryskiej parafii św. Jana Chrzciciela, jest cenionym duszpasterzem młodzieży. Jego sobotnie Msze św. dla młodzieży przyciągają wielu mieszkańców piętnastej dzielnicy Paryża. Zajmuje sie on także duszpasterstwem bezdomnych i ludzi biednych, jest duszpasterzem harcerzy.

Ks. Marcin łączył pracę w parafii ze studiami na ISPC (Institut Supérieur de Pastorale Catechetique). Temat jego pracy licencjackiej brzmiał następująco: „Narracyjna katecheza inicjacyjna w służbie młodzieży postmodernistycznej – kształtowanie tożsamości narracyjnej”.

Więcej…

 

postheadericon ZAK: Rekolekcje w Poznaniu

rekolekcje_zakDom Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii w Poznaniu – Morasku w dniach 22-24 maja 2015 r. stał się wieczernikiem rekolekcyjnym dla członków ZAK ze wspólnot Królowej Apostołów z Poznania, Zielonej Góry i Żagania.

Pięknie się złożyło, że podczas rekolekcji świętowaliśmy uroczystość naszej patronki i razem z Nią trwaliśmy na modlitwie w wigilię i dzień Zesłania Ducha Św., wypraszając Jego dary dla nas i wszystkich członków ZAK, jak również dla naszej Ojczyzny w dniu wyborów prezydenckich, modląc się słowami św. Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi.”

Ks. Stanisław Rudziński SAC

 

postheadericon PGiLO/LUBLIN: Czerwcowe wieści z Batorego

batory1Czerwiec w Pallotyńskim Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego w Lublinie, tak jak we wszystkich polskich szkołach, był czasem podsumowań całorocznej pracy. Kończymy rok szkolny z poczuciem wykonania rzetelnej pracy, która przyniosła wiele sukcesów i satysfakcji.

Wiele radości sprawili nam licealiści – wszyscy zdali egzamin maturalny i osiągnęli ze wszystkich przedmiotów wyniki, które o kilkanaście, a w przypadku większości przedmiotów – o kilkadziesiąt punktów procentowych – przekraczają wyniki ogólnopolskie i plasują nasze liceum w ścisłej czołówce województwa lubelskiego. Cieszymy się również doskonałymi wynikami egzaminu gimnazjalnego, które niezmiennie od wielu lat mieszczą się w najwyższym – 9. staninie. Do tej pory w historii szkoły nie mieliśmy aż tylu laureatów konkursów przedmiotowych i olimpiad, zarówno wśród gimnazjalistów, jak i licealistów.

Więcej…

 

postheadericon PODKARCZÓWKA: Misjonarz na wakacjach… pracuje

majewski_sacParafia pw. św. Wincentego Pallottiego w Kielcach (Podkarczówka) cieszy się z dwóch swoich misjonarzy: ks. Andrzeja Nygi SAC i ks. Grzegorza Majewskiego SAC, który wakacyjny czas spędza razem z nami. W niedzielę 28 czerwca 2015 r. dzielił się na Mszach św. Słowem Bożym, a także specyfiką pracy w Kolumbii. Po Eucharystii był wypytywany o szczegóły przez parafian.

Więcej…

 

postheadericon ŻYTOMIERZ: Położenie pierwszej cegły

zytomierz11 lipca 2015 r. na terytorium Centrum Bożego Miłosierdzia na Malowance w Żytomierzu odbyło się ważne wydarzenie – uroczyste położenie pierwszej cegły w budowie ścian świątyni. Przed początkiem ceremonii ks. Jarosław Olszewski SAC, proboszcz odprawił Mszę św. Po niej wszyscy obecni parafianie pomodlili się przez wstawiennictwo św. Józefa, opiekuna budowy kościoła i Centrum Bożego Miłosierdzia. Na początku poświęcono miejsce przyszłej budowy oraz cegłę.

Więcej…

 

postheadericon OŁTARZEW/WSD SAC: Dni skupienia dla mężczyzn

weekend1Ołtarzewskie seminarium kolejny raz gościło młodych mężczyzn, którzy w dniach 19 – 21 czerwca 2015 r. przeżywali czas skupienia. W modlitewnym spotkaniu wzięło udział dziesięciu młodych ludzi. Z chłopcami spotkał się ks. Józef Lasak, prowincjał. Wspólnie podjęli dyskusję na różne tematy. Spotkanie było okazją do wielu rozmów – kilku uczestników przyjechało z odpowiednimi dokumentami i zamiarem związania życia z pallotynami. W sierpniu rozpoczną oni postulat – czas wstępny, podczas którego poznają zgromadzenie.

Więcej…

 
MYŚLI PALLOTTIEGO

Bóg mój, wszystko moje!

WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
Reklama
WARTO POSŁUCHAĆ
Reklama
WARTO ODWIEDZIĆ
Reklama
WARTO WSPOMÓC
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama