Facebook

postheadericon PALLOTYŃSKIE CZUWANIE MŁODYCH W CZĘSTOCHOWIE (25-26 PAŹDZIERNIKA)

PALLOTYŃSKIE CZUWANIE MŁODYCH W CZĘSTOCHOWIE (25-26 PAŹDZIERNIKA)

 

postheadericon ZARZĄD GENERALNY: XI Zebranie Doradcze Wyższych Przełożonych SAC

Congresso-Consultivo-2014---6-ottobre.jpg

XI Zebranie Doradcze Wyższych Przełożonych Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego zostało oficjalnie zainaugurowane 6 października 2014 r. przez ks. generała Jakuba Nampudakam.

Pierwszą konferencję wygłosił nasz współbrat – bp Julio Akamine, biskup pomocniczy Archidiecezji San Paolo w Brazylii. Poddał on refleksji główny temat Zabrania: Regułą podstawową naszego Zgromadzenia jest życie naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Popołudniu Ksiądz Generał przedstawił temat: „Radość bycia pallotynem” wskazując 15 ważnych tematów dotyczących życia i misji Stowarzyszenia w świecie dziś. Po konferencji był czas przeznaczony na dyskusję w grupach poprzedzoną sesją plenarną. Dzień otwarcia Zebrania zakończył się Mszą św. pod przewodnictwem bp. Julio Akamine.

>>>ŹRÓDŁO: http://www.sac.info/

 

postheadericon RZYM: Spotkanie odpowiedzialnych za duszpasterstwo młodzieży

Incontro-pastorale-giovanile.jpgMłodzież jest tam, gdzie jest…

…nie tam, gdzie chcielibyśmy by była. Przynagleni miłością Chrystusa do każdej duszy stąpającej po tym łez padole, wychodzimy na opłotki, na bezdroża, by dla chwały Boga Najwyższego odnaleźć tych, którzy nawet nie wiedzą, że się zgubili. Idziemy do młodych nie dla pieniędzy, ale dla zbawienia ich dusz. Idziemy do młodych nie dla własnej popularności, nawet nie z troski o przyszłość Kościoła, ale po to, by walczyć z grzechem, by Jezus Chrystus był Panem naszych serc.

W dniach od 22 do 27 września br. w Rzymie odbyło się drugie spotkanie odpowiedzialnych w Stowarzyszeniu za duszpasterstwo młodzieży. Przebiegało ono pod hasłem „Pallotyńskie inspiracje dla duszpasterstwa młodzieży w świecie, który się zmienia”. W spotkaniu uczestniczyło prawie 20-stu pallotynów z całego świata.

Więcej…

 

postheadericon SYMPOZJUM MISYJNE: Adopcja Serca to nie tylko pomoc finansowa, ale także proces wychowawczy

Adopcja Serca to nie tylko pomoc finansowa, ale także proces wychowawczy

Relacja z sympozjum w Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie-Jeziornie

Celem Adopcji Serca, nazywanej także „adopcją na odległość”, jest przede wszystkim zapewnienie dostępu do edukacji dzieciom z najuboższych rodzin w krajach tzw. globalnego Południa. Dzieci jednak nie wykorzystają dobrze tej szansy, jeśli jednocześnie nie będą miały poczucia bezpieczeństwa i nie będą czuły się kochane. Dlatego nie można ograniczać się jedynie do pomocy finansowej, ale dbać o cały proces wychowania i formacji dziecka. Taką pointą zakończyło się sympozjum pt. „Adopcja Serca i co dalej?”, które odbyło się w dniach 3-4 października 2014 r. w Centrum Animacji Misyjnej księży pallotynów w Konstancinie-Jeziornie. Spotkanie zorganizowali: Sekretariat ds. Misji i Ewangelizacji Wschodu Prowincji Chrystusa Króla oraz Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI.

Więcej…

 

postheadericon KONSTANCIN-JEZIORNA: Pallotyńska Niedziela Misyjna w CAM

CAM-4.jpg

Rzadko się zdarza, by duszpasterze, pracujący w Sekretariacie Misyjnym sprawowali wspólnie Mszę Świętą w tak licznym gronie, bo zwykle są w rozjazdach, by głosić Ewangelię i propagować idee misyjne – podkreślał Sekretarz ds. Misji i Ewangelizacji Wschodu, ks. dr Grzegorz Młodawski podczas Pallotyńskiej Niedzieli Misyjnej, 5 października 2014 r., którą jak zwykle świętowano w Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie-Jeziornie. Uroczystej liturgii przewodniczył ks. Stanisław Filipek, rektor Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kabuga w Rwandzie.

Więcej…

 

postheadericon KONSTANCIN-JEZIORNA: Wizyta bp. Rafała Markowskiego w CAM

CAM-2.jpg5 października 2014 r. niedzielnym popołudniem nasza wspólnota miała zaszczyt gościć byłego wykładowcę pallotyńskiego WSD, a obecnie biskupa pomocniczego Archidiecezji warszawskiej, bp. Rafała Markowskiego, który z racji wizytacji kanonicznej konstancińskiej parafii nawiedził także pallotyńską wspólnotę. Ksiądz Biskup wyraził wdzięczność za naszą obecność na terenie Archidiecezji oraz wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę pomiędzy CAM a Archidiecezją warszawską, która realizuje się m.in. poprzez wspólnie organizowane rekolekcje dla księży z Archidiecezji i pallotynów. Najbliższe tego rodzaju rekolekcje odbędą się w dniach 9-13 listopada 2014 r. i poprowadzi je ks. bp Grzegorz Ryś, biskup pomocniczy Archidiecezji krakowskiej.

Ks. Grzegorz Kurp SAC

 

postheadericon PODZIĘKOWANIE po pogrzebie

Pax Christi!

Pragnę wyrazić głęboką wdzięczność i podziękowanie w imieniu Rodziny jak i własnym, wszystkim współbraciom za dar modlitwy w intencji mojego zmarłego taty sp. Władysława. W szczególny sposób ks. prowincjałowi Józefowi Lasakowi SAC, ks. sekretarzowi Grzegorzowi Młodawskiemu SAC i współbraciom z Sekretariatu Misyjnego, moim współbraciom kursowym, współbraciom z Delegatury za dar waszej obecności, modlitwy i współczucia

Ks. Zdzisław Łodygo SAC

 

postheadericon UKRAINA: Poświęcenie kaplicy w Sokołowie

Sokoliw_poswiecenie-_kaplicy3.jpg

4 października 2014 r., o godz. 11.00, w parafii p.w. św. Agnieszki w Sokołowie na Ukrainie, po czterech latach remontu budynku w surowym stanie i długim oczekiwaniu, odbyła się uroczystość poświęcenia kaplicy.

Na wspólnym świętowaniu byli obecni: JE ks. bp Jan Purwiński, wikariusz generalny Kijowsko-Żytomierskiej Diecezji, który dokonał poświęcenia kaplicy. Swoją obecnością uroczystość uświetnili – z ramienia Zarządu Prowincjalnego – ks. radca Józef Ciupak SAC, odpowiedzialny za sprawy Ukrainy, ks. Włodzimierz Osica SAC –zastępca sekretarza ds. Ewangelizacji Wschodu, jak również ks. delegat Stanisław Kantor SAC, ks. Aleksander Milewski SAC, ks. Adam Bogusz SAC, ks. Wiktor Wąsowicz i ks. Paweł Jurkowski SAC.

Więcej…

 

postheadericon UKRAINA: Relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus we Lwowie

lwow2.jpg1 października 2014 r., przeżywaliśmy uroczystość odpustową z okazji wspomnienia św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Dzień ten był też okazją do uroczystego przywitania i wprowadzenia relikwii (I stopnia) św. Teresy od Dzieciątka Jezus otrzymanych z Lisieux. Uroczystości przewodniczył ks. Andrzej Mucha SAC, który poprzez kilkudniowe rekolekcje przygotowywał brzuchowicką parafię do tych ważnych wydarzeń.

Więcej…

 

postheadericon SEKRETARIAT FATIMSKI: Informacje i propozycje wydawnicze Sekretariatu

MEDAL-Mater-Verbi.jpg

1. Medale Mater Verbi 2014

W dniu 20 września 2014 r. odbyła się XVIII Pielgrzymka Pracowników, Współpracowników i Przyjaciół Tygodnika Katolickiego „Niedziela” na Jasną Górę. Miała ona m.in. charakter dziękczynny za Dzieło „Niedzieli”, a także 33 lata pracy ks. inf. Ireneusza Skubisia na stanowisku redaktora naczelnego „Niedzieli”.

W ramach pielgrzymki, w Auli Redakcji „Niedzieli”, miała miejsce uroczystość wręczenia medali Mater Verbi osobom i instytucjom, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju mediów katolickich i tworzenia Dzieła „Niedzieli”. Z współpracę z „Niedzielą” i upowszechnianie Przesłania Matki Bożej z Fatimy nagrodą Mater Verbi 2014 został uhonorowany ks. Krzysztof Czapla SAC – dyrektor Sekretariatu Fatimskiego.

Więcej…

 

postheadericon PGiLO/LUBLIN: Wrześniowe wieści z Batorego

pgilo-3.jpg

Zaraz po uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego 2014/15 zabraliśmy się do wytężonej pracy.

Wszyscy uczniowie Batorego wyjechali na Dni Skupienia – gimnazjaliści z pierwszych klas do Nałęczowa, uczniowie drugich klas do Ołtarzewa, natomiast trzecioklasiści do Dąbrowicy. Licealiści wybrali się na trzy dni do Bóbrki, a uczniowie trzecich klas liceum wzięli udział w Pielgrzymce Lubelskich Maturzystów na Jasną Górę.

Więcej…

 

postheadericon REFLEKSJA: Najbardziej wpływowa Kobieta świata

Ziemia-Maryi.jpg

Październikowe zamyślenia

W ubiegłym tygodniu wybrałem się na film, który od 5 września pokazywany jest w polskich kinach: Mary’s Land (Ziemia Maryi). Ta długometrażowa projekcja – łącząca elementy faktu i fikcji – opowiada o ludziach, którzy twierdzą, iż doświadczyli bezpośredniego kontaktu z Maryją. Adwokat Diabła otrzymuje więc misję: odnaleźć kobietę, która wywiera wpływ na kolejne osoby i przez to dokonuje wielkich zmian w świecie. Ów Agent dociera do różnych ludzi: modelki, lekarza przeprowadzającego aborcje, tancerki z Las Vegas, prostytutki, księdza... Wszyscy mówią to samo. Wszystkich palił ogień w sercu. Wszyscy chcieli porzucić swoje dotychczasowe życie i zacząć na nowo. Ale, nie mieli siły. Wołali o pomoc. Coś skierowało ich do domu kobiety mającej moc, by zmieniać życie. Weszli. Rozpoczęła się lawina zmian. Mary’s Land to film o najbardziej wpływowej kobiecie świata.

Więcej…

 

postheadericon REFLEKSJA: Aniele Boży, Stróżu mój…

aniol_stroz.jpgChyba nie ma osoby, która nie zna modlitwy do Anioła Stróża. Rodzice od najmłodszych lat uczą swoje dzieci modlitwy Aniele Boży, Stróżu mój… . Często nad łóżeczkiem lub w dziecięcym pokoju wisi obrazek przedstawiający Anioła Stróża czuwającego nad dziećmi w obliczu niebezpieczeństwa. Tak wzrastała pewnie i nasza wiara w Bożych posłańców i świadomość ich nieustannej obecności przy nas. Niektórzy być może zapomnieli i nie potrafią odmówić całego CredoWierzę w Boga, ale modlitwę do Anioła Stróża pamiętają…

Dlaczego wierzymy w Aniołów? Kim oni są?

Więcej…

 
MYŚLI PALLOTTIEGO

Nie myśl, że nie potrafisz dokonać tego, czego dokonali w Kościele jego wielcy święci. Z pomocą łaski Bożej możesz dojść do jeszcze większych rzeczy, gdyż Bóg udoskonala wszystko nieskończonym bogactwem swojej łaski.

WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
Reklama
WARTO POSŁUCHAĆ
Reklama
WARTO ODWIEDZIĆ
Reklama
WARTO WSPOMÓC
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama